Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehetnènk türelmesebb...

Hogyan lehetnènk türelmesebb szülők?

Figyelt kérdés
Kinek mi segìt a nehezebb napokon, van valami bevált mòdszeretek? Szedjük a magnerotot, de fèrjemmel sajnos úgy èrezzük szr szülők vagyunk, mert olykor elszakad a cèrna, pedig a fiunk mèg csak egy èves, tudjuk, ez mèg csak a kezdet... Fogzik folyamatosan, már 12 kint van, most jönnek azt hiszem a szemfogai. Nagyon sokat kiabál mostanság, harap, csapkodja, dobálja a játèkait, rosszalkodik, nem hagyja magát pelenkázni estènkènt cirkuszolás árán csak. Nappal az alvása, mindene nyugisabb. Egyèbkènt egy borzasztò ügyes, èrtelmes kisember, nagyon szerethető, egyáltalán nem volt problèmás, csak hát alig van átaludt èjszaka mögöttünk ès már ha kelni kell este idegbeteg vagyok :( Sajnos egy idő után elfogy a türelmünk ès rákiabálunk, fèrjem volt, hogy meghúzta a haját, mert megelègelte, hogy tèpi az övèt, s visszaadta. Tudjuk, mèg nincs empátia nála, de mègis meddig tűrjük, ha pl èpp harap meg fájdalmat okoz? Ma pl mesèt olvastam volna, de állandòan belekiabált, csapkodta a könyvet, hiába kèrem szèpen, hatástalan, ìgy megmondtam nem olvasom tovább neki. Sajnos olyan is volt már, hogy erèlyesebben raktam vissza az ágyába vagy a pelenkázò lapra. Rossz alvò, mostanában nyugtalan, felkel sokszor, nem alszom rendesen egy jò ideje, mert nincs külön szobája, egyelőre a mi ágyunk mellett alszik,èn meg mindenre felèbredek. A fèrjem nem, de èn szülès òta borzalmas alvò lettem. Nagyon bánt, hogy nem tudok türelmesebb, jobb anya lenni, pròbálom mindig higgadtan, szèpen, de ha egèsz nap csak a nyűglődès megy mások hogy csinálják, hogy olyan nyugodtak tudnak maradni? Már azon gondolkodunk talán kistestvère sem lesz emiatt, a fèrjemet is nyomasztja, hogy nem tudunk felnőni a feladatra :(
2022. jan. 2. 21:35
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
83%
Mások sem nyugodtak, mások is ugyan ezt élik át. Ilyen szülőnek lenni. Nem vagy rossz anya, de nem lesz jobb sajnos, nemsokára kezdődik a dackorszak, ez a bemelegítés. 😅 Üdv, egy sorstárs
2022. jan. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 Cubina ***** válasza:
12%

A férjeddel milyen a kapcsolatotok? Nyugodt, kiegyensúlyozott? Van veszekedés? Stressz?

Én úgy érzem, hogy ti vagytok alapból türelmetlenebbek, és a baba átveszi a rezgéseket.

Az sem jó, hogy veletek alszik, ha meg tudjátok oldani, külön szoba kellene neki, ahol nyugalma van. Biztos hogy zavarja a körülötte lévő mozgás, lámpafény, stb. Ezért nem tud nyugodtan sem aludni. Sem ő, sem ti.

Egy babának nyugalomra van szüksége, csendes szobára nyugtató babazenével.

Ha ez nincs, ráadásul mindkét szülőjéből dől az ideg, akkor nyilvánvalóan ő sem tud nyugodt lenni.


Ott vagytok neki ketten, osszátok meg a feladatokat. Esetleg át lehetne vinni őt valamelyik nagyszülőhöz néhány napra, hogy ki tudjátok magatokat pihenni, és kipihenve a türelmetek is több lesz. A kialvatlanságotok még rátesz egy lapáttal.

Szerintem az agresszivitása is emiatt van.

Hozd át hozzám pár napra, egy angyalt kapnál vissza. :)

2022. jan. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 Cubina ***** válasza:
45%

Ilyen nyugtató zenére gondoltam például:

https://www.youtube.com/watch?v=mQI9kLh7ha0

Neki és nektek is jótékony hatása lenne.

2022. jan. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
90%
Egy kis zenétől nem fogja sajnos átaludni az éjszakát. Az én fiam 17 hónapos lesz, de még mindig sokszor kel. Rossz alvó az elejétől kezdve. Éber alvó, szilveszterünk borzalmas volt, mert fél óránként ébredt a durranások miatt. Ez majd elmúlik egyszer.... Vannak rosszabb, meg jobb éjszakái. Nincs összefuggésben azzal sem, hogy mennyit vagyunk az udvaron, mennyire fárasztom le. Egyébként még éjjel cicizik, lehet ha majd elveszem tőle, akkor jobb lesz.
2022. jan. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 Cubina ***** válasza:
78%

Nem arra kell a zene, hogy átaludják az éjszakát, hanem hogy megnyugodjon tőle mindenki. :)

Igaz, hogy babáknak való, de én is mindig ezt hallgatom és nagyon megnyugtat. Ki lehet próbálni, legfeljebb nem tetszik, de ártani nem fog.

2022. jan. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:

Nalunk a kulon szoba egyelore hiu abrand. Ugyanis az van, hogy szepas nagyon. Az esti altatas kb 45 perc, mellette fekszem, ugy alszik el sok mocorgas utan..

millioszor felnez meg felkomasan ott vagyok e mellette, lecsekkol. Neha csak negyedjere tudok kijonni a szobabol, mintha felne egyedul maradni vagy tudna, hogy mi apaval a nappaliban vagyunk.. Most egy orat sem aludt es mar felult, a ferjem ment visszaaltatni. Nagyon idegorlo mar ez. Volt par het, amikor ataludta az ejjelt, o tapszeres egyebkent. Nappal semmi gond, elaltatom, alszik, nem mocorog, se nem kel fel. Regebben este is konnyen ment az altatas, ez kb egy honapja ilyen maceras. A ferjemmel vannak vitak, olykor stressz, amit nem mindig jol kezelunk, nyilvan ez sem hasznal, igyekszunk nagyon figyelni erre, de nem konnyu 2 temperamentumos emberrel

2022. jan. 2. 22:21
 7/51 anonim ***** válasza:
84%

Igaz, nálunk egy 10hónapos rossz alvó, alapjában nagyon nyűgös természetű, extra anyás baba van de minden szavadat átérzem.

Pont tegnap este volt, hogy egyszerűen nem tudtam altatásnál letenni a kiságyba mert amint megmozdítottam az ölembe felkelt, ezt eljátszotta vagy 8x, a 9.nél már kiabáltam, hogy mi a jó istenért nem képes elaludni.

A kimerültség jeleit érzem magamon, ha tudnék rendesen pihentetően aludni, türelmesebb lennék.

2022. jan. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:

Koszonom a zenet, ki fogom probalni :)

Kedves utolso, igen, nalunk is rengetegszer volt ilyen. En alapjaraton turelmesnek hittem magam, de ez most probara tesz es sajnos a kialvatlansag nem epp a jo oldalam hozza ki belolem, pedig annyira szeretnenk jol csinalni :/ Amikor ataludta az ejszakat vagy csak 1-2 forgolodasa volt, sokkal turelmesebb es kiegyensulyozottabb voltam, tobb energiam volt, tobb mindenhez volt kedvem, gordulekenynek es konnyunek ereztem a napokat. Most meg megint ott tartunk, mint 7 honapos koraban, az brutalis volt, amikor elkezdett maszni...fel orankent, orankent felriadt. Holnap elkezdek valami tornat, jogat, talan mentalisan is jot tenne egy kis mozgas...nem szeretnek ra kiabalni, hisz meg kicsi, nyilvan nem direkt szivat...

2022. jan. 2. 22:32
 9/51 anonim ***** válasza:
6%

Mi az a azepas ???

Beteg?

2022. jan. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
72%
szeparációs szorongás, utolsó...
2022. jan. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!