Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha egyik fiúnév...

Mit tegyek, ha egyik fiúnév se tetszik?

Figyelt kérdés
Hogy választottatok nevet a kisfiatoknak, ha egyszerűen szó szerint egyik név se tetszik annyira, hogy adjam a gyerekemnek :( apuka amúgy a saját nevét akarja, de az meg pláne nem tetszik.
2022. jan. 5. 12:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%

[link]

Tessék itt megtalálhatod az összes fiúnevet, ami jelenleg adható Magyarországon. Javaslom, hogy próbálgasd a vezetéknévvel, illetve szűkítsd le a legjobb ötre. Az apa neve még mindig adható második keresztnévként, ha nagyon ragaszkodik hozzá. Pl: Már eleve az egy nagy szűkítés, hogy mássalhangzóval vagy magánhangzóval kezdődjön a név. Ha ennyire tanácstalan vagy lehet még nem is döntenék. Kiválasztanám a legjobb 5 vagy 3-at és ha megszületik, amelyik illik rá (most lehet furcsán hangzik, de általában ott nagyon egyértelműen kibukik).

2022. jan. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
25%

Szállj magadba! Kizárt dolog, hogy életedben nem hallottál olyan nevet, ami tetszene. Ha apuka neve kizárt, nekem is az lenne, keress más szempontokat!

Legyen magyar, nemzetközi, ne legyen benne a top 50 leggyakoribban, menjen a vezetéknévhez, millió támpont lehet, ami a jó választáshoz elvisz.

2022. jan. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
26%
nyisszantsd le neki akkor már választhatsz lánynevet
2022. jan. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
Ugyanígy vagyok vele bár, nekem a Bence tetszene, de a gyakorisága miatt végül mégis kizártuk. Lassan itt a szülés napja és még mindig ott tartunk, hogy egyikőnk sem talált olyan nevet, amire azt érezzük, hogy szivesen adnánk.
2022. jan. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%

Akkor olyan nevet adj, amit nem bánsz meg hosszútávon.

Esetleg ha van egy névvel kapcsolatos szép emléked, azt is adhatod. Biztosan vannak kellemes élményeid például egy tanárral, régi baráttal stb

Ez alapján is szoktak babáknak nevet adni.

2022. jan. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%

Ugyanigy vagyunk,csak mi a lánynevekkel

37 hetes vagyok,és nem találtunk nevet,ami tetszene

Pedig van már egy lányunk,az ővét 13 hetesen már tudtuk

Szóval passz

2022. jan. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
54%
Buksi legyen.
2022. jan. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is így volt.. Ami segített, hogy kiírtam az összes olyan nevet, amit kicsit is vállalhatónak gondolok, még akkor is, ha van vele valami gondom. Így lett 30 név, amiből azért egyiket sem akartam adni. Majd ezt a listát nézegettem, csináltunk egy szűkítettet. Végül kialakult egy név, ami nem kedvenc, de nem találtunk annál jobbat, így azt adtuk. Erik lett végül :)
2022. jan. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
17%
Legyen Marcell. Szívesen.
2022. jan. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
71%

Csak van egyetlen név ezen a földön ami tetszik.

Mi okból nem adnád azt ami mégis azt mondod,hogy nem lenne rossz?

Uniszex nevek,mint az Alex?

2022. jan. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!