Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Életembe nem sütöttem még...

Életembe nem sütöttem még sütőtököt. Van valami, amire oda kell figyelni ezzel kapcsolatban, vagy csak felvágom, kimagozom, és beteszem a sütőbe? Mennyi idő kb. mire megsül? Alacsonyabb, vagy magasabb fokozaton?

Figyelt kérdés
A babám eddig csak üvegeset kapott, de anyukám vett egy sütőtököt a hétvégén, és most meg szeretném sütni.
2010. szept. 8. 10:51
 1/9 anonim ***** válasza:
hát van aki tesz alá olajat vmennyit van aki nem.van aki tesz rá cukrot úgy süti, van aki nem.fogalmam sincs meddig szoktam sütni, ha a teteje picit odakap az nem baj.ha megszurkálod közben villával és puhának találod kész:) nem nagy ördöngősség és jaj de finom :):):)
2010. szept. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

megveszed kemény legyen

megtörlöd egy szivaccsal hogy ne legyen koszos

felvágod egy éles késsel vigyázz mert baromi kemény!

kimagozod egy kanállal

felvágod a kanadai tököt félbe v. négybe a magyar kerek tököt szeletekre


közepes hőfokon úgy sütöd hogy alulra tegyél a sütőbe fóliát mert a kisülő nedv nagyon ragad és füstől ez akkor van ha rácsra teszed inkább tedd tepsibe alá sütőpapirt rakj.


kb. egy óra kell neki egy villával v. késsel szúrd meg ha vajpuha akkor jó.

vedd ki és nem kell nagyon hülnie langyosan is ehető

2010. szept. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

első :


igen én is imádom (egyedül a családban) az a legjobb amikor kicsit megpirul a teteje... nyamm !

én is veszek !!!

2010. szept. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

első vagyok :) én tegnap sütöttem :P

férjem régen utálta (legalábbis eldöntötte) aztán mikor látta h a fiam meg n milyen jóízűen esszük megkóstolta.azóta verekszünk a szeletekért :D:D:D

2010. szept. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat!

Ott tartok, hogy a csumáját vágtam le, és tényleg borzalmasan kemény...

Megyek is "erőlködni"! :)


Köszi mégegyszer!


Bocsi, még egy kérdés eszembe jutott. Ha nem fogy el (bár mi is szeretjük), akkor el tudom tenni valamilyen formában a fagyasztóba?

2010. szept. 8. 10:58
 6/9 anonim ***** válasza:

Fagyasztóba max úgy hogy ha megsült pépesited és edényben lefagyasztod.


a nyers tököt nem érdemes mert az év nagy részében lehet kapni.


egy tipp!


vizezd be a konyha pultot és tedd rá a vágódeszkát úgy vágd fel.

2010. szept. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
vagy vizes konyharuha és vágódeszka nem fog csúszkálni
2010. szept. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Köszi a kérdés, és a válaszokat is. Én utálom, még a szagát is sajnos, pedig anya szerint kiskoromban imádtam. De a fiam kedvéért megcsinálom én is, majd veszek. Remélem nem fordul fel a gyomrom sülés közben. Mikor nagyim sütött, már a lépcsőházban éreztem a szagát. Sajnálom, mert tényleg nagyon egészséges... enném én, csak csinálni ne kelljen. Bár anyósom sütőtökfőzelékéből már ettem...

Szóval jó sütést, ügyes legyél!!!

2010. szept. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi, már sül! :)


Egyébként elég mulatságos lehettem, mert csak a konyha kövön tudtam felvágni... Olyan kemény volt! Leraktam egy darab sütőpapírt, és "rátehénkedtem" a tökre. :))) Legközelebb kipróbálom a vizes ruhás trükköt!

2010. szept. 8. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!