Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elvinnétek ezért dévényeshez...

Elvinnétek ezért dévényeshez megnézetni?

Figyelt kérdés

4 hónapos. Nagyon keveset van el hason, ha 5-6 percet elvan az már nagy szó. Ha épp jókedvében sikerül letennem. Amúgy 2-3 perc után sírni kezd, leteszi a fejét és az egyik karját oldalra nyújtja.

Minden másban nagyon ügyes, jól fejlödik, de a hasalás valamiért nem megy. Pedig tudatosan nagyon sokszor teszem hasra az elejétől fogva, de nem bír többet, mint pl 1 hónapja.


2022. jan. 23. 16:24
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

Nem, mert tudom, hogy nem Dévényes kell, hanem előbb neurológus, aki majd eldönti, hogy mely gyógytorna lesz a legoptimálisabb, ha kell.

Nagyobb gyerekemnek kellett, de a Dévény pont zsákutca volt nála, mert az feszesnél hatékonyabb.

Kisebbet automatikusan vittem.

2022. jan. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

3hósan elvittem a fiamat gyógytornászhoz mert nem szeretett hasalni, illetve fordulni se fordult semelyik irányba. Nem gondoltam, hogy baj lenne de jobb ha kiderül valami előbb mint utóbb.

Elóbb vagy neurológus vagy gyógytornász nézzen rá, nekem a dévény kicsit sok elsőre.

2022. jan. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%

A dévény valóban nem megoldás mindenre. De a legtöbb dévényes úgy le van terhelve, hogy úgy sem kezel olyat akinek nincs rá szüksége, vagy más módszerre lenne szüksége. Illetve azt azért még fontos tudni, hogy a dévény képzést kizárólag diplomás gyógytornászok végezhetik el.


A neurológus is sokszor zsákutca. Koraszülött volt a fiam. Egy olyan kórházban született ahol úgy engedtek haza minket hogy ne hogy el merjem vinni dévényre. Csináljam csak a katona módszert. Ekkor volt 3 hetes. Havonta vittük vissza kontrollra. Nem csinált a világon semmit. 4 hónapos volt de még mindig nem bírt hason lenni. De még ekkor is csak annyit mondtak, hogy hát igen feszes de ne vigyem dévényre.

A védőnőm biztatására azonban mégis elvittem. Nem túlzok, ez így történt: már az első kezelés utáni délután hasra tettem és mosolyogva emelete a fejét. Persze nem bírta sokáig, de engem ezzel megvett a módszer. Ugyanis előtte egy percet nem bírt ki. Innentől hetente jártunk. Végül időben csinált mindent.


A további kontrollokon mindig megdícsérték, hogy milyen ügyesen fejlődik. De mindig megkaptam a kérdést: ugye nem járunk dévényre? Én meg jól letagadtam.

Később a kórházhoz tartozó Facebook csoportban kiderült, hogy kb mindenki így tett. Nagyon sokan voltunk akik vittük, de letagadtuk a kontrollon.


De mesélek mást.

Ugyanez a kórház, a PIC egy korábbi osztályvezető főorvosa tűzzel vassal a dévény ellen volt. Ő maga, neonantológus, neurológus. Egy nap sokadik unokájaként született egy korababa. Persze ott is nagyon kardoskodott, hogy el ne vigyék dévényeshez. De a szülők végül csak elvitték. És ő maga is döbbenten állt a gyors fejlődés előtt. Ezekután ő maga ajánlotta sokszor a szülőknek. Utólagos bevallása szerint pedig sajnálja hogy sok évig ennyire ellenezte.

2022. jan. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3, gratula! :)

Azért "nem szeretik" a Dévényt a (jobb) neurológusok, mert Dévényen hajlamosak "túlkezelni" a gyerekeket, akik ennek hatására akár mozgásfejlődési állomást is ugorhatnak, ami a kognitív fejlődés szempontjából cseppet sem üdvözlendő, mert egyéb problémákat generál. ;)

Megvan a Dévény szerepe is, csak nem kellene ilyen átfogóan alkalmazni, csak ott és csak addig, amíg muszáj.

2022. jan. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!