Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van meg olyan ember, akinek a...

Van meg olyan ember, akinek a babaja nem jar devenyeshez?

Figyelt kérdés
2015. máj. 27. 22:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mi nem jártunk/járunk.
2015. máj. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
22%
Én nem ismerek olyat, aki járt. Sógornőméknél volt szó róla, de lebeszélték, mert állítólag a gyerekek erőszaknak élik meg a kezelést. Én nem tudom, mi se jártunk.
2015. máj. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy speciális kezelés, szóval csak azok a csecsemők járnak rá, akiknek szükségük is van erre! Egyébként valóban nem kellemes (lényegében a letapadt izmokat feszítik szét kézzel), viszont nagyon nagyon hasznos az ilyen babáknál, nem egy gyerek a körzetemben ennek köszönheti, hogy tud járni! Viszont nyilván, amelyik gyerek egészséges, azon nincs mit kezelni.


Üdv: egy védőnő

2015. máj. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem járunk, viszont 2 barátunk gyermeke jár/járt. Egynél indokolt volt (6hósan nem forgott) a másik barárunk pedig "csak úgy" vitte a gyermekeit. Nem is kellett csak kb 2x menni velük...

Engem tanított a Dévény Anna személyesen, 10éves volt a Balettintézetben. Nem kedveltem az óráit :) de tény, hogy tud valamit nő!!

2015. máj. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
10,5 hos a babam, még nem ul, jovo honapban visszuk ha addig nem ul...de amugy senkit sem ismerek aki vitte oda a babajat, miert kerded?
2015. máj. 28. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi sem jártunk, de az én környezetemben szinte minden gyereket vittek, kb kettőnél volt indokolt, a többi esetben csak túlaggódtak valamit.
2015. máj. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi sem jártunk és nem is ismerek olyat, aki járt volna.
2015. máj. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
29%

én vittem C tartás miatt, neki állt kínozni a babát vizsgálat címen, pedig a C tartásról világosan írják, hogy mindent tilos, ami fájdalmat okoz...!

mivel valszeg csigolyaelcsúszás miatt alakult ki, így nem vállal, mert csak izomkötöttségben, neurológiai dolgokban tudna segíteni


szóval nem járunk, nem is volt így bizalmam a dévényesben


meg pl ülésbe forgatta, én meg szerettem volna ha a baba maga jön rá a felülés módszerére...stb

2015. máj. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem jart, pedig 36.hetre szuletett, kicsi merev volt az izomzata jobb vallaba de nem volt szukseg kulon tornara, itthon picit jobban odafigyeltem ra es ennyi. 2 eves elmult es tokeletes a mozgasa.
2015. máj. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a nagyobbik lányom járt több mint két évig, ő hypotónia miatt. Most 2.5 éves, minden mozgásformát későn csinált, most kezdett csak önállóan járni.

A C tartás a hipotónia egyik jellegzetes, erős tünete is, a kislányom nagyon sokáig csinálta, most is így alszik.

A kezelések a letapadt izomzatú babáknak valóban lehet fájdalmas az elején, a hypotón babáknak nem. Az én lányom hullámzóan volt, hogy elaludt a kezelés közben, volt, hogy nevetgélt, és amikor kezdett önállósodni, na akkor már nem tetszett neki, de nem a fájdalom miatt, hanem mert nem csinálhatta azt, amit szeretne. Ha belegondolunk, melyik baba szereti, ha egy idegen macerálja, tapogatja, megfogja kezét-lábát.

Ahova mi jártunk, ott láttam a több, mint két év alatt olyan súlyos oxugénhiányos gyermeket, akit 2 éves korában kezdett kezelni, nem tudott a gyerek, csak feküdni. Négy évesen segítséggel lépegetett.

Nem mindenkinek, nem mindenre jó, de az egyik legjobb módszernek tartom a csecsemőkori mozgásproblémák kezelésére.

2015. máj. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!