Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tavasszal született babával...

Tavasszal született babával nyáron már mentetek nyaralni? Milyen élményekkel jöttetek haza?

Figyelt kérdés

Március végén érkezik a kislányunk.

Július-augusztusban szerintetek már lehet próbálkozni 1-2 hetes nyaralásokkal? Elsősorban az autóval könnyen elérhető helyekre gondoltunk, a repülőn nem mi szeretnénk lenni a népszerű szülőpár, akiknek a gyereke a 3 órás útból 2,5 órát végigsírt... De ha nyugodt baba lesz, akkor akár ettől sem zárkózunk el, de azért a repüléssel inkább megvárnám a fél éves kort.


Olaszország, Horvátország, esetleg Franciaország azok a helyek, amiken gondolkoztunk tengerpartos nyaralást illetően.

Tudom, hogy babával nem lesz annyira pihentető a nyaralás, de valószínűleg jönnének velünk valamelyikünk szülei is.

Érdemes szervezni, nézelődni, vagy felejtős ez idén nyáron nekünk?



2022. jan. 27. 12:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%

én nem indulnék útnak külföldre 3-4 hónapos babával. de ezt szerintem beszéljétek meg később, amikor már látjátok hogy milyen a baba, mennyire nyugodt, ti mennyire vagytok fáradtak stb.

itthon egy balatoni hetet/hosszú hétvégét lehet bevállalnék, de ezt is függőben hagynám most még

2022. jan. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
26%

Igen,és ha most megszületik tavasszal a lányom vele is menni fogunk.:)

Persze nem a 40 fokos kánikulában a tűző napra,majd még látjuk mikor és hol lesz alkalmas két babával nyaralni :D

2022. jan. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
50%
Lányom februárban született, júliusban mentünk Horvátországba nyaralni. Szuperjó volt🙂 a tengerbe is vittük, nagyon élvezte, csak úgy kacagott😅 hatalmasakat aludt és az éjjeleket is átaludta. Nagyon jó és pihentető nyaralás volt. Közvetlen tengerparti apartmanban voltunk, nem kellett strandra autókázni.
2022. jan. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
27%
Külföldre nem,de belföldön megyünk.Április végén szülök, augusztusban megyünk 4 napra pihenni.Van 4 nagyobb tesó,ők élvezni fogják,én kevésbé,de a tesó miatt nem cseszek ki velük.Kirándulni hamarabb is tervezünk,és a nagyokkal is mentünk, hordozni szoktam kendőben őket míg picik.Ha valami extra veszély lesz akkor persze nem megyünk,de remélem nem lesz már akkora baj ezzel a coviddal.Ja és mi vendégházban szoktunk megszállni,nem szállodában,ott így akkor csak mi vagyunk,nem zavar senki,és mi sem zavarunk senkit.Picibabával ez is szempont.A nagyok strandra,fürdőbe apával mennek,én meg elvagyok a picivel.Abban a pár napban nem főzök,hanem keresünk valami éttermet,ott eszünk délben és este,reggelire vinni szoktunk péksütit,vagy veszünk helyben.Enni apjukkal ugye felváltva szoktunk az étteremben,amég egyikünk eszik,addig a másik kint tologatja a picit a babakocsiban,a nagyok meg nyugodtan eleszegetnek addig az étteremben.
2022. jan. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
37%
14,12,10,és 2évesek a nagyok.Azt elfelejtettem írni.
2022. jan. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
43%
Április elején-közepén érkezik a kisfiunk, természetesen meglátjuk hogyan alakul de augusztus szeptember környékén már tervezzük kivinni Svédországban mivel a párom svéd és a nagymama ott lakik (illetve még a párom is pár hétig)
2022. jan. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
33%
4 hóssal mentünk balcsire 2x ha betudtam menni a vízbe, mindig volt valami, meg hogy ne legyen vizes a ruha hogy tudjak szoptatni. Esténként sétálgattunk, babó aludt a baba kocsiban olyan helyen is voltunk ahol a hangunkat nem hallottuk úgy dübörgött a zene, gyerek meg sem moccant úgy aludt.
2022. jan. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
65%
Én februárra várom a babát. Belföldre tervezünk kb egy hetes nyaralást. Szerintem az egyén függő, hogy ki mit vállal be. Én alapból nem szeretek sokat utazni. Babával max 100-140 km-t vállalnék. Ezt csak azért, mert nekem nem komfortos többet utazni. Ha nektek nem probléma, menjetek! Olyan nyaralást tervezz, ami számotokra megfelelő. A baba ki fogja bírni. Nyílván megálltok etetni meg pelenkázni.
2022. jan. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
63%

Május végén érkezik a babánk, mi szeptemberi nyaralást tervezünk, de nem foglalunk le egyelőre semmit. Majd last minute meglátjuk. :D

Horvátországban, vagy belföldben gondolkozunk. Ha nyugis baba lesz elindulunk a tengerpartra, ha kevésbé, akkor az Őrség lesz a cél valószínű. :)

Franciaországnak azért még nem indulnék neki autóval egy ilyen pici babával.

2022. jan. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Mi Balatonon voltunk 2 hetet, amúgy februári a fiam.

Abban az időben még sok olyan teendőnk volt a védőnővel, dokival, hogy nem mertünk messze menni. Súly stagnálás és lágyék sérv volt a kérdéses helyzet, emiatt gyakran meg kellett mutatni a védőnőnek/dokinak.

Én külföldre minimum 1 évessel mennék, mert ha orvosi segítség kell sos, jobb ha itthon kezelik. 1 éves kor után már nem igen vannak ilyen esélyek, sokkal rugalmasabb a család, nem feltétlenül kell babakocsizni, stb, na meg akkor már ehet szinte bármit, nem kell külön foglalkozni azzal, hogy mit eszik és hogyan, főleg ha tápszeres.

2022. jan. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!