Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tavasszal született babával...

Tavasszal született babával nyáron már mentetek nyaralni? Milyen élményekkel jöttetek haza?

Figyelt kérdés

Március végén érkezik a kislányunk.

Július-augusztusban szerintetek már lehet próbálkozni 1-2 hetes nyaralásokkal? Elsősorban az autóval könnyen elérhető helyekre gondoltunk, a repülőn nem mi szeretnénk lenni a népszerű szülőpár, akiknek a gyereke a 3 órás útból 2,5 órát végigsírt... De ha nyugodt baba lesz, akkor akár ettől sem zárkózunk el, de azért a repüléssel inkább megvárnám a fél éves kort.


Olaszország, Horvátország, esetleg Franciaország azok a helyek, amiken gondolkoztunk tengerpartos nyaralást illetően.

Tudom, hogy babával nem lesz annyira pihentető a nyaralás, de valószínűleg jönnének velünk valamelyikünk szülei is.

Érdemes szervezni, nézelődni, vagy felejtős ez idén nyáron nekünk?



2022. jan. 27. 12:55
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
43%
Síelni mentünk 5 hónapossal. Hasonló ügy, csak ugye télen. Nyugodt baba, az úton nem volt gond (6 órát mentünk, de többször megálltunk). Mivel a pályára nem visszük, kicsit bonyolult a napi szervezés, de így is jól érezzük magunkat.
2022. jan. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
58%
Nem, márciusi gyerekkel az első nyarat kihagytuk. Csak hosszú hétvégére mentünk párszor anyóshoz.
2022. jan. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
77%

Repülővel nem mennék. Túl messzire nem mennék. A maximum az kb. a horvát tengerpart lenne.

Nekünk májusban született a babánk, aug. elején a Balatonon voltunk. Nem volt gond.

2022. jan. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
76%

Itt csak az lesz felpontozva, aki otthon döglik meg a két fal között :D


Kérdező, márciusi a lányom, 4 napokat voltunk 3, 4 és 5 hónapos korában is nyaralni, nem volt semmi gond, igaz belföldön. Ebből 2x volt 4 órás út, mindig megálltunk félúton, megszoptattam, kinyújtózott mindenki. Ehhez képest plusz 3 napnyi ruhát elcsomagolni nem lett volna nagy dolog :) Nekem jót tett a kikapcsolódás, volt mit várni, élveztem a tervezést, pakolást.

2022. jan. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
65%
14# Igen, de ez mindig így van, én azért felpontoztalak... :D
2022. jan. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
51%

Nem is lényeges itt a pontozás.Aki otthon akar besavanyodni a gyerekkel csak nyugodtan.

Csak nem értem miért haszontalan a másik véleménye,ha ő másképp csinálja és még jól is alakultak a dolgok neki..:D

2022. jan. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
66%

Azt kellene írni,az lenne a jó válasz,hogy ki ne mozdulj gyerekkel mert nem fogod élvezni,sz*r lesz az egész,nem csinálhatsz tőle semmit amit meg csinálhatsz az is rossz lesz.

Bújj is el a gyerek 18 éves koráig,vagy addig ameddig nélküle el nem tudsz menni.Ja meg ha esetleg lehet passzold le a nagyinak addig mehetsz másik gyereket csinálni nyaralás alatt.


Gyerekkel is ki lehet mozdulni,és örülök neki ha élvezi is mindenki aki eddig mert kockáztatni akár egy belföldi kis utazást.Friss családnak a kikapcsolódásra is szüksége van,anyának és apának is szüksége van együtt IS töltött időre. :)

Ameddig aludt a baba mi mindig kimentünk sétálni,olyan jókat aludt a babakocsiban..

Nyáron mindenhol kiülősek az éttermek is simán el lehet velük menni.A legnagyobb zajban sokszor jobbakat alszanak,ha meg felkel mi van akkor? Kiveszed a kocsiból,vagy ha végeztek úgyse ott fogtok ülni még órákat kaja után.

2022. jan. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
40%
Nekem is 0% a válaszom,egyet meg töröltetett is,mert megjegyeztem,hogy akkor segítsen akinek 2anyja van.Van 4 gyerkőcünk, áprilisban jön a legkisebb.Nem savanyítom akkor sem itthon a nagyokat azért mert én vállaltam még babát.Megoldjuk,hogy mindenki jól érezze magát.De valóban szar anya lehetek, biztos eddig is rosszul csináltam,tehát maradjon mindenki otthon.Ki ne menjetek babával még az udvarra se.De a legjobb,hogy amikor meg leírom,hogy az első 6hetet mi magunknak meg szoktuk tartani nyugiban,tehát akkor mi nem fogadunk senkit, akkor meg az megy,hogy hát el se tudják ezt képzelni,meg nehogy már az újszülöttet ne lehessen fogdosni mindenkinek,stb.Fene se érti már ezt.Mindegy! Legközelebb megtartom a véleményem magamnak.
2022. jan. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló, ugye tudod, hogy nem csak a kérdezők tudnak a kérdések alatt pontozni...?

Én délután 1 óta most ültem először gép elé, amúgy sem rajongok ezért a pipa/x nyomogatásért.



Láttam, hogy többen írtátok belföldöt, mi azt annyira nem preferálnánk. Nem rajongunk annyira a Balatonért, szívesen bele sem mennék egyedül se, babával se. Meg amennyiből itt nyaralnánk egy jobb helyen, annyiból már tengerpartra is eljutunk szinte, és az itteni lehúzáshoz annyira kedvünk sincs.

2022. jan. 27. 16:35
 20/25 anonim ***** válasza:
17%
Igen tudom,főleg,hogy vagy 8-an pontozták le.Lesz.rom.Akkor se menj sehova!Legalábbis a többi kedves okos tojás szerint.Csak mondom,máskor meg pont ezek a véranyucik jajjgatnak,hogy hogyhogy nem mehet senki újszülötthöz,meg frissen szülthöz.Ha tavasszal születik az a gyerek, akkor nyár végén már 3-4hónapos.Nem igaz,hogy akkor egész nyáron se egy kirándulás,se egy strand a nagyobb tesóknak.Na mindegy mondom nem érdekel.Pusztuljanak akkor otthon a 4 fal között.
2022. jan. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!