Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van aki egyáltalán nem ruházot...

Van aki egyáltalán nem ruházott be babakocsira, hanem csak hurciban sétált a gyerekkel, amíg meg nem tanult járni?

Figyelt kérdés
2022. febr. 10. 22:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
56%
Én el nem tudtam volna képzelni, de ismerek 2 olyan anyukát akik csak hordoznak, az egyik elég fanatikusan, még 4 évesen is így mennek mindenfelé 😒
2022. febr. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 4 hónapos koráig nem volt babakocsija, hordotókendőben cipeltem mindenhova. Imádtam én is, ő is, nagyon kényelmes volt. Viszont onnantól, hogy nagyobb lett, minden érdekelni kezdte a világban, nem bírta elviselni, hogy nem lát minden irányban mindent. Ráadásul nyár lett, és a testem melegét sem viselte el. Akkor váltottunk babakocsira, de sokszor hordoztam később is, ha úgy alakult. Viszont teljesen szerintem nem lehet megúszni, a hátad sem bírná addig, amíg stabilan jár, sőt, kibír hosszabb utat a saját lábán.
2022. febr. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
72%
Mi csak 1 es 5 hónapis kora közt babakocsiztunk. Akkor is azèrt , mert kaptunk egy hasznaltat ajandèkba. Utana mar nem maradt meg benne. A nyari melegben jòl jött, de ha túl meleg volt a magamra köteshez akkor sokszor kezben vittem. Szerintem el lehet lenni babakocsi nèlkül.
2022. febr. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Én akartam, de 5 hós korára begyulladt a sarkantyúm és nem tudok rendesen járni sem. :(
2022. febr. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Az elso gyerekkel en igy akartam csinalni. Kaptunk babakocsit, de valahogy megereztem, hogy nem fogjuk tudni hasznalni, el is adtuk hamar. Viszont 10 honapos koraban mar nagyon nehez volt, ilyen babakkal hasznalhato triciklibe tettuk, azt szerette, utana meg a soortbabakocsit is elfogadta. Hiaba jart, meg boven hasznaltuk, mert idore kellett mennem munka miatt, o meg a mai napig olyan tipus, hogy minden kovet megnez (5 eves, mar setal termeszetesen jo ideje, de igyis inkabb biciklit hasznalunk, mert nem haladnank).


A kicsi 2 eves, o kezdettol szerette a babakocsit, es nem szerette a hordozast, pedig sokat probalkoztam, es rutinom boven volt. Cserebe menni akar azota, hogy jarni tud. De meg most, 2 evesen is beteszem a babakocsiba, ha idore megyunk valahova.


En amugy utalom a babakocsit, sosem akartam hasznalni, de belattam, hogy praktikus, es mi nagyon sokat gyalogolunk (kisvaros, tomegkozlekedes nem igazan van felenk, amit hasznalni tudnank, autot meg nem vezetek). Ha ti nem setaltok sokat, akkor biciklivel, autoval el tudom abszolut kepzelni, hogy nem fog kelleni babakocsi, meg ha birja a hatad, illetve idod is van ra.

2022. febr. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Nálam ez volt a terv, nem a hordozó miatti fanatikusságom miatt, hanem mert mikor még nem volt gyerekem, sose toltam babakocsit, nagy, ormótlan, nehéz vacaknak tűnt, mint egy bevásárlókocsi (amit ki akarna egész nap tolni?!) meg olyqn nagyon "anyukás". Mint amikor öregasszonyok levágják és bebodorítják a hajukat olyan nagymami stlíusban, ez képviselte nekem a babakocsi.


Aztán csak vettem és napinta használom, mert praktikus, és a gyerek nincs el a hordozóban 1 éves kora után 😀 az tök jó, ha járni kezd, te sétálva akarsz közlekedni, de vedd figyelembe, hogy egy totyogós nem úgy sétál ahogy te vagy ahogy te akarod.

Meg-meg áll, visszafordul, lefékez, nem fogja a kezed, nem tud tempósan menni, nem tudom sokat menni stb.


Egy 5 perces útra 20 percet szánok 20 hónaposaal, és nem azér mert lassú lenne 🙂 hordozni jó, én is szerettem, de néha ügyeket kell intézni, és ha a gyerek épp nem szereti a hordozót akkor nehezen fogtok bárhova menni.

2022. febr. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen barátnőm, felnőtt babakocsi nélkül a gyereke. :) Nekem kényelmesebb a babakocsi, így elsem tudom képzelni, hogy milyen lenne nélküle.

6# Nekem pont a hordozás volt olyan "ősanyás" mindig is. De beláttam, hogy tud praktikus lenni néha. :D

2022. febr. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Mi a belvarosban lakunk, kicsit macerasnak gondolom a babakocsit, plane hogy van egy kutyank is, akit szinten vinnel majd setakra mikor megyek ki a gyerekkel. Babakocsival kivitelezhetetlennek gondolom. Valahogy ugy kepzelem el, hogy kutyat a derekamra kotom (van futoovunk, futohammal), gyereket pedig hurci kendobe... 😅
2022. febr. 11. 09:14
 9/19 A kérdező kommentje:
vinnek*
2022. febr. 11. 09:15
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Barátnom ugyan falun, de lakásban lakott, volt egy labradoruk is, napi tobbszor mentek setalni babakocsistól, kutyástól (sima pórázzal), sosem emlitette, hogy ez problemat jelentene /bár aki nem probálta, mint én, annak sci-fi-nek tunhet/. Vannak babakocsik, amik nagyon konnyen tolhatók, egy kézzel irányithatók.
2022. febr. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!