Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kismamák ti hogyan boldogultatok?

Kismamák ti hogyan boldogultatok?

Figyelt kérdés

Ti hogyan boldogultatok az első picivel?

Van még 14 hét kb amíg szülök, vagy kevesebb, 26 hetes vagyok

Nagyon közel van a nagy nap, a pici királyfi a pocakomban igazán eleven :) és ennek örülök.


De itt jönnek a kétségeim:( 1. félek a szüléstől, a fájdalomtól és hogy valami bajunk lesz szülés közben.

2. Hogyan fogok én boldogulni egy csöpp gyermekkel. Jól van, ott van a férjem, család. De nem tápászkodhatok rájuk a nap 24 órájában.

Soha sem függtem senkitől, ebben a kategóriában erős vagyok, akartok nő!

Szegény férjem, soha nem képzeltem el őt úgy, hogy ő fogja néha a pelusát cserélni a picinek, vagy ő fogja majd el ringatni vagy az agyba hozni hozzám!

Persze ő segít, mondta is amíg kell, ő lesz és segít.


A tegnap érkeztek meg a baba ruhák olyan kis csöpp az egész.

Megrémültem amikor egy kicsi nadrágot felemeltem, hogy megnézzem!

Azt hittem ott áll meg a szívem :)

Én már rendezgetem a szobáját a ruháit mosom és vasalom :)


Mindezeke az érzések normálisak? Vagy én vagyok így, hogy túl reagálom?

Előre is köszönöm a válaszokat :)



2022. febr. 21. 13:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tulreagalod, ugyanakkor szerintem majdnem minden elsőszülő kismamának vannak ilyen periódusai (nekem is, mi most a 21.hetben vagyunk), valószínűleg elmulik, aztán meg sokszor elojon ez az érzés.


Majd minden kialakul, szülni megszulunk, mint mindenki más, a gyereknevelesbe meg belejovunk, időközben, mint mindenki. Nem lehet előre tudni, milyen lesz a babád, meg te mennyire leszel fitt szülés után, szóval majd az is kialakul, szuper hogy mindent egyedül akarsz csinálni, de az is klassz, hogy ha mégsem megy, lesz segítséged, ne rostelld igenybevenni.

2022. febr. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%

2 gyerekkel vagyok egyszerre itthon. 2 es fél a nagy, 2 hos a pici. Férj dolgozik amióta hazajöttünk, segitsegem nem volt/nincs.

Az első után is az első naptól egyedül boldogultam

Simán megoldok barmit is velük.

2022. febr. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Nem volt semmi problémánk, olyan természetes volt az egész, imádtam. 😊 A férjem pedig természetesen mindent megcsinál(t) a szoptatáson kívül, hiszen az ő gyermekei is.
2022. febr. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nem is arra gondoltam, hogy majd mindent rá hagyok, hanem a szülés utáni időszak, amikor a járás is alig megy.

Vagy, amikor annyira fáradt leszek( nálam nincs ilyen, én állandóan teszek, pakolok, főzök, törlök) és nem lesz már már kedvem az ágyból is fölkelni.

Gondolom egy pici babára nem egyszerű vigyázni, főleg, hogy én nagyon óvatos és precíz vagyok.

Mindenen látok problémát és azt megpróbálom megoldani.

2022. febr. 21. 14:10
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

Szegeny ferjed ?? Nem kepzelted el, hogy pelenkat cserel ? Pont ugyanolyan jogu es kotelessegu szulo mint te, pont ugyanugy kellene cserelni a pelenkat, mint neked.

Vagy te az ilyen asszony dolga a gyerekneveles felfogasu vagy ?

2022. febr. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%
3. vagyok, félreértettél. Nem azt mondtam, h én nem csináltam semmit, a férjem meg helyettem mindent, hanem hogy a gyerekekkel ugyanúgy foglalkozott, ahogy én.
2022. febr. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nem dehogy, írtam is segítséget fogok kapni, akaratom ellenére is!

De én jobb szeretném egyedül megoldani, csak szerintem ez nem lesz megvalósítva

2022. febr. 21. 14:15
 8/16 A kérdező kommentje:

Értem!

Az én férjem mondta, hogy szívesen és sőt meg is teszi, hogy majd ide hozza a picit ha sír, vagy tisztába teszi.

2022. febr. 21. 14:17
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindent meg fogtok oldani nyugi.Nekem van 4 gyerekem,olyan soha nem volt,hogy járni se tudtam,vagy hogy annyira kimerültem,pedig a férjem nekem is első naptól dolgozott 8 órában.Tudom,hogy van olyan is aki nem ennyire szerencsés,császárom pl nem volt,az biztos kellemetlenebb,de írtad is ,hogy ha kell lesz segítséged.Kár előre aggódni.Minden menni fog valahogy.Vagy bírod egyedül is,vagy segítenek.
2022. febr. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a kedves szavakat.

Csak egyszerűen nem akarok tehetetlennek tűnni.

A férjem ismer, ő tudja, hogy milyen vagyok és ha változok tudni fogja, hogy valami nem ok és instant segíteni fog! De épp ez az. Anyós ha meglát, 100% hogy magához vesz bennünket és engem is meg az unokáját is agyon gondozza :)

De ez túl sok hűhó, ezt próbálom elkerülni.

2022. febr. 21. 15:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!