Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kismamák ti hogyan boldogultatok?

Kismamák ti hogyan boldogultatok?

Figyelt kérdés

Ti hogyan boldogultatok az első picivel?

Van még 14 hét kb amíg szülök, vagy kevesebb, 26 hetes vagyok

Nagyon közel van a nagy nap, a pici királyfi a pocakomban igazán eleven :) és ennek örülök.


De itt jönnek a kétségeim:( 1. félek a szüléstől, a fájdalomtól és hogy valami bajunk lesz szülés közben.

2. Hogyan fogok én boldogulni egy csöpp gyermekkel. Jól van, ott van a férjem, család. De nem tápászkodhatok rájuk a nap 24 órájában.

Soha sem függtem senkitől, ebben a kategóriában erős vagyok, akartok nő!

Szegény férjem, soha nem képzeltem el őt úgy, hogy ő fogja néha a pelusát cserélni a picinek, vagy ő fogja majd el ringatni vagy az agyba hozni hozzám!

Persze ő segít, mondta is amíg kell, ő lesz és segít.


A tegnap érkeztek meg a baba ruhák olyan kis csöpp az egész.

Megrémültem amikor egy kicsi nadrágot felemeltem, hogy megnézzem!

Azt hittem ott áll meg a szívem :)

Én már rendezgetem a szobáját a ruháit mosom és vasalom :)


Mindezeke az érzések normálisak? Vagy én vagyok így, hogy túl reagálom?

Előre is köszönöm a válaszokat :)



2022. febr. 21. 13:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt ember vagy nem rabolhat el az anyósod akaratod ellenére. A férjedet meg nem kell sajnálni a pelenkázás miatt, kutatások bizonyítják hogy minél többet törődik a gyerekkel és minél több időt tölt vele annál erősebb lesz a kötődés. Nagyon furcsa a hozzáállásod, nem a nő egyedüli feladata a gyermek ellátása. Remélem a pici királyfit is úgy nevelitek hogy ne a felesége legyen a második anyukája hanem teljes érték partner legyen. Sok örömet kívánok a picihez.
2022. febr. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Dehogy rabolom! Ő egyszerűen ilyen, törődő és alig várja, hogy tutujgassa a picit.

Én csak az első pár hétről írtam, nem fogom én kizárni az apátságtól.

Amikor még csöpp és törvény.( persze tudom a továbbiakban is olyan lesz, de értitek mire mondom )

Pár hét, vagyis rögtön szülés utáni hetek, amikor gyenge még az anya.

Persze nem tudok én sem megtenni mindent, azért van a férj és apa figura velem( meg azért mert szeretjük egymást).

Soha nem képzeltem el őt pelust cserélni, de megnézném.

2022. febr. 21. 15:58
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért annyira nem gyenge az anya, mint ahogyan elképzeled. Megszülöd, pár napot a korházban vagytok és neked kell ellátni a babát a gátsebeddel, vagy a császáros hegeddel. Te fogod etetni, tisztába tenni, ezt minden anya megcsinálja bent, mire hazamentek már rutinból csinálod.
2022. febr. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem leszel annyira legyengülve mint ahogy most itt mondogatod.Nem kell előre aggódni.
2022. febr. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Én a kórházban töltendő 48 órától félek ismeretlenekkel egy szobában, fájdalmakkal, egy csecsemővel mellettem, a szülésélmény feldolgozásával, kvázi támogatás nélkül, magányosan. Attól félek, hogy lélekben nekem ez sok lesz. Utána itthon már rendben leszünk. Van bennem kétség, hogy jó anya leszek-e, de mindent meg fogunk tudni oldani.

Valahol nagyon kevésnek és ijesztőnek tűnik az, hogy 48 óra után kipenderítenek a kórházból, ha minden oké. Valahol még ígyis marha hosszúnak érzem. Szóval engem ez a gondolat foglalkoztat mostanában (27 hetes vagyok).

Az itthoni közeg, a férjem támogatása tudom, hogy legalább lélekben olyan nyugalmat fog adni, amivel jól tudjuk majd kezelni a dolgainkat.

2022. febr. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ahogy haladsz előre a terhességben, majd eloszlanak a félelmek a szüléssel kapcsolatban és már várni fogod mint a megváltást. Ha fáj is, rossz is, akkor is, az csak 1, nagyon max 1.5 nap, el fog múlni. Ezt az "ez is el fog múlni" attitűdöt érdemes elsajátítani a gyerek mellett, mert az első 3 hónap brutális tud lenni.


A kórházban sem egyszerű lenni a kicsivel, főleg ha veled hagyják és mondjuk nem alszol napokig, nem érted a sírását, nincs elég tejed, nem tudod mit kezdj vele. Aztán otthon parázni vele, jaj, hogyan kell öltöztetni, mi épp a gondja... közben meg ugye hullafáradt az ember. Mire belejössz és lenyugszik minden, akkorra jön vagy a nyűgös 6-8 hetes időszak, vagy hasfájás, vagy bármi.


Imádom a fiam, de voltak kegyetlen kemény időszakok mióta megszületett (3 hónapos). Nekem a férjem mindent is csinál vele, de van amikor csak én vagyok jó.

Egyébként a fájdalom, szülésélmény nagyon lutri. Én a legrosszabbra (gátrepedés, szenvedés, stb.) készültem. Erre nyomták belém az oxit 8 óra hosszáig és semmit, de semmit nem éreztem (már szinte kínos volt!). Megcsászároztak, ami egyébként tök jó élményként maradt meg, utána 48 óra rohadt kemény fájdalom, és utána rohamosan javulni kezdtem, 4-5 nappal császár után már simán sétáltam, 1 héttel utána varratszedéskor már nem is éreztem semmit, 7 héttel utána minden régi gatyám rámjött és kényelmes is volt a seb ellenére.

Egyébként a gyors felépüléshez az lenne talán a legjobb tanácsom, hogy légy aktív amennyire csak tudsz végig a terhességben, én nagyon fitt voltam a végén is, talán ez segített ilyen jól átvészelni a műtétet is.


Egyébként megerősítem hogy a férjed is tökéletesen alkalmas hogy ringassa, pelenkázza, urambocsá megetesse lefejt tejjel, és ez fontos is a kötődésük miatt és hogy ne legyen anyamatrica a gyereked (meg hogy el tudj menni egy-egy fél órára sétálni te is néha).

Egyébként meg, ahogy írtam: minden elmúlik (a jó is, a rossz is), meg majd rájössz hogy szépen lassan belejössz, és mindent meg fogsz tudni oldani.

2022. febr. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!