Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi értelme a válaszkész...

Mi értelme a válaszkész nevelésnek ha teljesen kimerülök tőle?

Figyelt kérdés
3 hetes a babám, de már teljesen kikészültem. Szinte egész nap komfortszopizna, én úgy meg nem tudok aludni. Cumit kiköpi, és ha nem cuppoghat rajtam, akkor képes lenne egész nap üvölteni. Ez alól csak a napi séta a kivétel. Most is már másfél órája próbálom visszaaltatni, előtte evett, de lassan újra éhes lesz és kezdődik elölről. Én meg már szinte sírok a fáradtságtól, alig állok a lábamon.
2022. márc. 4. 03:52
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
56%

"Tehát akkor a tápszeres gyerekek, akik nem csüngtek napi 16 órát mellen, automatikusan és törvényszerűen beforduló, szorongó, bizalmatlan emberek lesznek? Remélem, ezt te sem gondolod komolyan."

Amit írtam, teljesen komolyan gondolom. Ha egy csecsemőt elhanyagolnak, az egész későbbi életére kihat. Ezt nem én mondom, hanem nálam sokkal okosabbak. Nyilván itt nem a tápszer vs anyatej a lényeg, de a szoptatás ennek nagyon természetes és kézenfekvő módja. Aki önhibáján kívül nem szoptat, az tudja pótolni mással, de itt azért néhány válaszból nem az jön le, hogy annyira igyekeznének, hogy így legyen. Szültek egy gyereket, akinek elsődleges feladata, hogy NEKIK ne okozzon kényelmetlenséget, és hogy elégítsék ki az anyjuk "jogos igényeit." A gyerek igényei abszolút másodlagosak, elég, ha mantrázzuk, hogy "boldog mama-boldog baba", és akkor minden szuper lesz.

Ja, nem, de mindegy. Lényeg, hogy szeressen ENGEM. Lehetőleg távolról, mert ha túlságosan csüng, az már zavarja köreimet.

2022. márc. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
39%
Nyilván az elhanyagolás okozhat ilyesmit, az teljesen rendben van. De a kérdezőnek konkrétan a szoptatással van baja, és erre írtam, hogy azért ez nem úgy működik, hogy akit nem szoptattak, az már nem is lehet később egy nyílt, szociális, barátságos ember. Ez azért önmagában még nem elhanyagolás. És attól, hogy esetleg tápszert eszik, még ugyanúgy meg lehet neki adni a szeretetet, a közelséget, a törődést, a mindent. Kövezzetek meg nyugodtan, de én biztos nem áldoznám fel magam a szoptatás szent oltárán, hanem ha tartósan így érezném magam, mint amit a kérdező leírt, hagynám a francba az egészet. Mondom ezt úgy, hogy mindkettőt szoptattam, és nem is voltak sírni hagyva, meg nem lilult a fejük soha, kedves #30-as, de én nem is voltam olyan állapotban, hogy "már szinte sírok a fáradtságtól, alig állok a lábamon". Neki meg meg akarják magyarázni itt sokan, hogy az tök normális, hogy te már kb hallucinálsz a fáradságtól, csak a babának legyen jó. Hát szerintem meg nem normális....az anya igényeinek és főleg egészségének ugyanúgy számítania kellene. Lehet lepontozni.
2022. márc. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
74%

#31 nem tudom miből gondolod, hogy egy tàpszeres baba nem tud "csüngeni" az anyjàn, nincs ölben sokat, azzal nem szokàs éjszakàzni. Valóban nem a tàpszer vs anyatej a lényeg épp csak te vitted el ebbe az irànyba, mert kommunikació címén inkàbb beleàlltàl a tàpszeresekbe, miszerint azoknak majd tutyumutyi gyereke lesz aki a fél a világban.

Amúgy jó lenne ha màr okoskodsz, akkor nem ferdítenél a tényeken. Igen, a gyermekkorban kell megalapozni a gyerek önbizalmàt, és szeretni törődni vele, hogy meglegyen a bizalmi háló épp csak ezt úgyis meglehet tenni ha a gyerek anyatejen nő fel meg úgyis ha tàpszeren. Kérlek mutass erre egy olyan tanulmànyt ami ezt càfolja. Nyilvan nem tudsz, csak kötekedni.

2022. márc. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
24%
Ja és "kedves" 31 szülésznőtől meg védőnőtől is hallottam màr, hogy "boldog mama boldog baba" azért ők kucsit talan komletensebbek a temában mint egy öntudatos gyks momzilla.
2022. márc. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
67%

A kérdező baja nem a szoptatás volt, hanem a kialvatlanság. Hajnali 4-kor kiírt egy kétségbeesett üzenetet, ami valóban elég bután lett megfogalmazva ("válaszkész nevelés"), de a kialvatlanság kihoz ilyesmit az emberből. Nem hiszem, hogy ha tápszeres lenne a gyereke, akkor ne kellett volna ma éjjel másfél órát altatni. Később írta is, hogy kialudta magát, és már sokkal optimistább. Itt viszont sokan minden problémára csípőből rávágják, hogy "akkor ne szoptass", mintha egy cumisüveges gyerek ne lehetne rossz alvó.

De itt még rossz alvásról sem kell beszélni, 3 hetesen így működik minden baba.

2022. márc. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
60%

Az a baj hogy görcsösen ragaszkodsz egy téves elvhez, miszerint nem alhat a szülők agyában mert oda szokik. Én baromi hamar feladtam ezt. Ugyan ez ment. Cici, elaludt, leraktam és kb 20 perc után ébredt. Egyszer elaludtunk úgy hogy a hasamon feküdt. 2SZER KELT FEL EGÉSZ ÉJSZAKA. Utána nem kinlodtam többet. Voltak még szar éjszakák pl fogzás miatt, de többet nem voltam tartósan hulla. És nem, nem szokott az ágyunkba. Ezt jól jegyezd meg: Újszülöttet nem lehet semmihez hozzászokatni.

Hordoztam is rengeteget és mégis megtanult a saját lábán járni. Nem csüng folyton rajtam

2022. márc. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekem tápszeres és az első 3 hónapban csak ölben volt el. Nem evett hanem rajtam csüngött. Nem szokott ölbe.


Most magabiztos 2 éves, normális baba, élvezi a bölcsit is, nem szokott amiatt sírni.

2022. márc. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
85%
Van segítséged? Valaki. Bárki. Mert a babádnak érthető az igénye, hogy 24/7-ben karban, sőt ha lehet mellen legyen. De ez tényleg nagyon kimerítő, ha egyszemélyben csinálod. Én úgy látom, hogy az újszülöttek igényei nem illeszkednek a mai csalámodellhez, amiben az anya egész nap egyedül van a babával.
2022. márc. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
53%

Nekem az újszülött mellettünk alszik baba fészekben.Nem vagyok ennek híve,de jelenleg neki és nekem is ez a legjobb.Ő közel van,én pedig nem kell hogy varrattal felkeljek az ágyból.

A fiam se "szokott" az ágyba,most se fog a kicsi se.De ameddig így kényelmes így lesz,neked is alkalmazkodni kellene egy kicsit a babához nem csak szopi téren.Minél komfortosabb neki is annál komfortosabb lesz neked is.

2022. márc. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
51%

36

Tök jó, én meg pl nem tudok hanyatt aludni, úgyhogy ha rajtam aludna egy baba, akkor csak ő aludna, én nem. Mint ahogy a kérdező is írja, hogy (komfort)szoptatás közben ő nem tud aludni.

Nyilván mindketten eljutnánk idővel egy olyan kialvatlansági szintre, amikor már minden mindegy lenne, és én tudnék aludni háton fekve, ő meg tudna aludni szoptatva, mert már nem is aludnánk, hanem elájulnánk. De ezt az állapotot nem voltam és most sem lennék hajlandó megvárni, és tök megértem, ha ő sem akarja...

2022. márc. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!