Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi értelme a válaszkész...

Mi értelme a válaszkész nevelésnek ha teljesen kimerülök tőle?

Figyelt kérdés
3 hetes a babám, de már teljesen kikészültem. Szinte egész nap komfortszopizna, én úgy meg nem tudok aludni. Cumit kiköpi, és ha nem cuppoghat rajtam, akkor képes lenne egész nap üvölteni. Ez alól csak a napi séta a kivétel. Most is már másfél órája próbálom visszaaltatni, előtte evett, de lassan újra éhes lesz és kezdődik elölről. Én meg már szinte sírok a fáradtságtól, alig állok a lábamon.
2022. márc. 4. 03:52
1 2 3 4 5
 1/42 A kérdező kommentje:
Már az is megfordult a fejemben hogy hagyom sírni, de nem bírom elviselni, muszáj odamennem megvígasztalni.
2022. márc. 4. 03:53
 2/42 anonim ***** válasza:
83%
Szoptass fekve, közben olvass, telefonon, tévézz, akár egyél... ha első gyerek, és nincs más sürgős dolgod, be is aludhatsz vele. Ez egy ilyen időszak, az enyémek is kétóránként szoptak egy óráig az elején. Jobb, ha nem egy elmélethez akarsz ragaszkodni a plafont nézve idegesen, hogy mi mást csinálhatnál, hanem relax... Többedik gyereknél meg már multitasking még közben legózni, mesét olvasni is megtanul ám az ember. Kicsit legyél lazább. Annak tényleg nincs értelme, hogy mindketten sírtok. Ja és magneB6 meg citromfű tea.
2022. márc. 4. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
90%

Azt esetleg próbáltad már hogy szoptatás/böfiztetés után a hasadra teszed és ott altatod miközben te is alszol/pihensz? Nálunk ez bejött és olyankor elvolt konfortszopi nélkül és én is tudtam aludni, pihenni.

Előtte magadnak azért készíts oda innivalót, telefont vagy könyvet stb hogyha nem tudsz aludni akkor is kéznél legyenek a dolgog.

Esetleg próbáljátok ki egy másik cumit, a gyógyszertárakban van cseresznye cumi, másmilyen a formálja és néhány baba azt fogadja el inkább mert jobban hasonlít a formája a mellbimbóra.

2022. márc. 4. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim válasza:
9%

Elmondjam mi vált be nekem?


Hagytam sírni.


Zavart-e? Nem, van ilyen a férjem műhelyében, pár ezer forint csak: [link]

2022. márc. 4. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
23%

Neked senki se szólt előre, hogy a gyereknevelés fárasztó???? De ha ennyire nem bírod, akkor ne altasd, hagyd bőgni órákig, azt biztos nem lesz kimerítő hallgatni.

Viszont van egy szörnyű hírem: nem csak a szoptatás és az altatás fárasztó, hanem a későbbiekben is kb.minden. Az elkövetkező 18-20 évben csupa nagyon nehéz helyzettel fogod szembe találni magad, amikre nem lesz megoldás a füldugó, úgyhogy ha ez ennyire kiborít, még nem késő örökbe adni, és élni világodat.

2022. márc. 4. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
66%

Az a kisember csak téged ismer, persze hogy komfortcixizne állandóan. De ha neked ez nem jön be, akkor jöhet a cumi és a tápszer és akkor kevesebb a rajtad csüngés. Most ráadásul a szülés után vagy, fel vannak a hormonok kavarodva. A gyereknek meg negyedik trimesztere. De hát ugye nem vártad azt, hogy majd megszülöd s válaszkészen 3 óránként majd picit sír, 20 perc alatt elintézi a dolgát s annyi?

Jön a hasfájás, a fogzás, a szeparációs szorongás meg aztán a dackorszak, ha meg überszerencséd van, utóbbi kettő egybefolyva. Szerintem inkább neked van valaki olyanra szükséged, aki helyreteszi benned a dolgokat, mert jogod van kiakadni akkor is, ha csak 3 hetes, de egy kicsit a kisbabád szemüvegén át tekintve te vagy az, akivel gond van.

2022. márc. 4. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
66%

#5 válasza nagyon bicskanyitogató... Senki nem szólt előre, hogy fárasztó? Nem! Mindenki csak azt mondja: "oh ezzel teljesedik ki az élet" vagy "mikor lesz már gyereked". Senki nem mondja, hogy "mikor tolsz már ki magadból egy kis lényt, aki évtizedekig le fog fárasztani". Ha valaki nem akar gyereket, az a baj. Ha meg bevállalja, és nem bírja, akkor még adja örökbe... Na szép. Ez a mentalitás senkinek nem érdeke. Sem a tiéd, sem a szülőé, sem a szerencsétlen gyereké.


Ha már valaki bele lett kergetve a gyerekvállalásba, mert máshogy már örökre mélyen megvan bélyegezve a nő, akkor legalább segítsünk egymásnak, ne sárt dobaljunk, meg lekicsinyítsük a másikat, hogy nem érdemli meg az anyaságot, mert az nehéznek találja.


Kérdező: szar lesz még sokáig. Kérj segítséget, ne tedd fel erre az életed. Egy egészséges és erős anya sokkal jobb, mint egy szetzuhant, még akkor is, ha nem 100%-ban van jelen, hanem mondjuk csak 70%-ban.

2022. márc. 4. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
72%

Pedig a komfortszopi közben remekül lehet aludni, csak te nem találtad meg a számotokra megfelelő helyzetet.

Nekünk az együttalvás volt a megoldás. A baba este ezerszer kelt, én meg eleinte hulla voltam. Ki az ágyból, mellre tenni, elaludt, visszatenni úgy, hogy ne keljen fel, ágyba be, a fejem még nem ért a párnához, már szólt a sziréna. A legjobb, hogy így a férjem se aludt, márpedig ő ment hajnalban dolgozni, és ha fáradt, akkor harapós és figyelmetlen.

Betettem az ágyba a babát, és egyből megoldódott.

Fontos szabályok vannak: maximum egy kispárna a fejed alá, hogy véletlenül se lehessen olyan, hogy a párnába fúrja a fejét. Kemény felületű ágy. Takaró nélkül, szintén a fenti okból. Kis fény, hogy mindig lásd, ha felriadsz, hogy hol és milyen pózban vagy. (Szoptató anyának írni se kell, hogy alkoholt inni szigorúan tilos, mert nem kelsz fel minden moccanásra.)

Nekem az oldalfekvés vált be. Volt, hogy csak félálomban észleltem, hogy épp rácuppant, és aludtam tovább. Pár korty után a baba is. Nem kelt fel teljesen, el se kezdett sírni, maximum kis mocorgás, nyöszörgés. A baba is jobban aludt, én is, apuka meg rendesen átaludta az estét.

A hormonok miatt amúgy is minden szusszanásra felkelsz. Én arra is megébredtem, mikor 37 fokos hőemelkedése lett. Felébresztett, hogy túl meleg a pici teste.

Átmeneti megoldás a ti ágyatokhoz illeszthető babaágy.

Mindenki mondta, hogy sose fogom az ágyból kitenni. Dehogynem! Nem a gyerek irányít!

Egyetlen "hátránya" volt, hogy azóta is úgy alszunk, hogy van egy kis éjjeli fény, teljes sötétben nem megy.

2022. márc. 4. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
90%

A testközelségre pedig jó alternatíva lehet a hordozás is. Nincs hordozóklub a közelben? Érdemes meglátogatni. Több anyukával tudsz ismerkedni, megpróbálhatsz hordozóeszközöket, megtanítják, hogy használd, és többnyire barátságos áron tudsz is bérelni. Jobban megéri, mint venni. Főleg, ha nem ugyanazt használod végig. Elég drága egy hordozóeszköz. Használtan olcsóbb, és fél évvel később ugyanannyiért tovább tudod adni. (És bérelni lehet, hogy igy is olcsóbb.)

A legtöbb baba élvezi, és mélyen bealszik. Te meg szabadon tudsz mozogni. Tömegközlekedésen ezerszer jobb, mint a babakocsi. Vásárolni, kirándulni, bármit lehet, mint egy hátizsákkal. :)

Otthon meg van két szabad kezed: tudsz mosni, teregetni, pakolni. Én egyedül a főzést nem vállaltam be. De óriási segítség volt a kendő, hogy haladni tudjak a házimunkával.


Amikor végképp kiborultam, akkor jött a babakocsi, és elmentem sétálni. A kicsi elaludt, én meg lehiggadtam. Téliesíthető, esővédővel, napernyővel, szóval az időjárás nem akadály. Minden más megvár.


Hidd el, hogy más is érzi/érezte azt, hogy itt adja fel, nehezebb, mint valaha képzelte. Csak nem meri bevallani. :)

2022. márc. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
36%
Ott a tápszer. Többek között én ezért nem szerettem volna szoptatni.
2022. márc. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!