Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tenyleg könnyebb 3honapos...

Tenyleg könnyebb 3honapos kortol a babakkal?

Figyelt kérdés
Az en babam nehezen alszik és nem mélyen...nehezen bufizik es nehezen kakil igy mindig fáj a hasa és nyűgös...ez megszunik 3honao utan? Es akkor nyugodtabb lesz?
2022. márc. 5. 19:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
90%
Nem... Majd esetleg 1 éves kora után 😀 Nálunk legalábbis...
2022. márc. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
44%

Nem sajnos, de mindig mashogy lesz nehéz.

Egy masfeléves fiú anyukája.

2022. márc. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk is 1 éves kora után lett könnyebb.
2022. márc. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
14%
Nekem egyáltalán nem volt nehéz se előtte, se utána. 3 évesen jött a dackorszak, na arról inkább ne beszélgessünk. 🤣
2022. márc. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
26%

Olyan értelemben könnyebb, hogy túljutsz, túljuttok a "4. trimeszteren" (olvass utána, ha ismeretlen a fogalom). A legtöbb baba ekkortól nyugodtabbá, kevésbé síróssá, kiszámíthatóbbá válik. Illetve két oldalú a dolog: egyrészt a baba egyre inkább hozzászokik a külvilághoz, és könnyebb vele. Másrészt te is egyre magabiztosabb és rutinosabb vagy, mint anya. Egyre inkább kiismered a babád, egyre inkább kitapasztalod az igényeit, így jobban is kezeled őt. Úgy is írhatom, hogy mindketten megerősödtök a magatok módján. Az én kislányommal is sokkal könnyebb lett ilyen értelemben 3-4 hós korától. Addig káosz volt az életünk, azt sem tudtam szinte, hol vagyok. Aztán kezdtük kiismerni egymást, és hozzászokni a helyzethez. 3-4 hós korától már kezdett nálunk kialakulni egyfajta rutin, egy kezdetleges napirend, és megtanultam észrevenni a jelzéseit, az igényeit. Szerintem IGEN, ilyen értelemben szinte minden babával könyebb kb. 3 hós kora után. Elmúlik az őskáosz, ami azokban a hetekben van, amiket először töltesz friss szülőként otthon vele. Amikor félholt vagy a kialvatlanságtól, érzed, hogy fenekestül felfordult az életed, és fogalmad sincs, miért üvölt a babád, vagy jól csinálod-e ezt, vagy azt. Ez a klasszikus értelmében tényleg könnyebb lesz.


De. Utána másfajta nehézségek jönnek a fogzással, mozgásfejlődéssel, hozzátáplálással, szobatisztasággal, dackorszakkal. És még sokáig lehetne folytatni. Ilyen értelemben nekem a most 19 hónapos kislányommal is irtó nehéz. Szülőként és gyerekenként változó, ki, melyik korszakot éli meg nehéznek. De azután az első 3 hónap nehézségei nyilván nem jönnek már el újra, ugyanazzal a gyerekekkel :).

2022. márc. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
53%

Nàlunk igy volt. Utàna is persze vannak nehèzsègek, de egy hasfàjòs, ordìtò sosem alvò babàval nàlunk a dackorszak is sokkal könnyebb, pedig 2 èvesen is kel èjjel.

Akinek eszik-alszik babàja van, annak persze, hogy ahogy nő, nehezedik a pàlya

2022. márc. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
53%

Annyira egyéni. Nekünk 7 hónap után lett nehéz addig evett aludt. Varrtam mellette este.

Aztán 2,5 éves koráig rengeteget volt fent éjszaka. Orrmandula műtétig.

2022. márc. 6. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ha hasfájós akkor igen, de 4. Hónaptól jon6a fogzás
2022. márc. 6. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
37%
Milyen negyedik hónap, utolsó? 🤣 Az enyémeknek 3 hónaposan kint volt 2-4 foguk, barátnőm gyerekei meg 10-11 hónaposan kezdtek el nyáladzani. 🤦🏼‍♀️😄
2022. márc. 6. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Koszonom az értelmes választ 15os 😉
2022. márc. 6. 07:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!