Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Következetlen sírni hagyás...

Következetlen sírni hagyás következménye?

Figyelt kérdés

Van egy 1hónapos kisbabám. Alapvetően nyugodt gyerek, csak akkor sír ha éhes vagy komfortszopizni akar. Szülés előtt megfogadtam hogy soha nem hagyom majd sírni, mindig ott leszek neki, mindig reagálni fogok a problémánira. Ez kb ment is egy hétig, amikorra annyira kimerültem, hogy már nem tudtam szépen beszélni hozzá, semmi türelmem nem maradt, kiabáltam és sírtam vele is, meg a férjemmel is. Akkor a férjem azt mondta hogy ezt nem lehet tartani, 2 óránál többet nem aludtam egyszerre, őt is megviselite az én viselkedésem. Mondta hogy most átveszi a gyereket, én meg aludjam ki magam. Kb 3 óra múlva arra keltem, hogy valahonnan messziről sír a baba. Kiderült, hogy a férjem rácsukta az ajtót a ház túlsó szobájában, mert nekiállt ebédet főzni, az meg nem megy babával a kézben, de nem akarta hogy felébresszen, így elzárta. Elvileg kb fél órája sírhatott. Akkor nagyon összevesztünk emiatt, de úgy tűnt sikerült megbeszélni, másfél hét múlva viszont megismétlődött az eset. Ezen a héten pedig 2x is előfordult, hogy olyan fáradt voltam, hogy amikor bealudtunk a babával, én olyan mélyen beájultam, hogy mire felébredtem, már lila volt a gyerek feje a nem tudom mennyi üvöltéstől. Pocsék anyának érzem magam, és szörnyű feleségnek is. Bár ez még a könnyebbik része a dolgoknak, mert a férjemmel meg lehet beszélni mindent. De mi lesz a kisbabámmal? Teljesen összezavarodik, hogy egyszer megyek és megoldom a világ problémáját, máskor meg hiába sír utánam, nem történik semmi. És ő nem tudja hogy miért, még csak el sem tudom magyarázni neki. És ez borzasztó érzés...


Szóval olvastam a sírni hagyás illetve nem hagyás következményeiről, de mi van ha mindkettőt megtapasztalja?


2022. márc. 6. 10:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
65%

Attòl függ milyen gyakran. Egy-egy alkalomtòl nem lesz baja, rendszeres màr tönkrevàgja az idegrendszerèt.

Barmikor előfordulhat, hogy valaki nem èbred fel, nagyobb tesòval van halaszthatatlan dolga, wc-n ül hasmenéssel, kizàrta magàt a szobàbòl.

De ha rendszeresen/hosszabb ideig el van ahnyagolva a gyerek, az màr kàros.

2022. márc. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
97%

Tudom összevesztél a férjeddel, de azért azt említsd már meg neki, hogy a sírás néha komoly okkal van. Rátekeredik egy hajszál a lábujjára és nem viccelek, amputáció lehet a vége! Lehet bekakált és csípi a fenekét, lehet kipisilt a pelenkából és fázik a saját pisijében. Valószínűleg csak baromira fél egyedül, de az ördög nem alszik.


Mindig!!! Mindig csekkoljátok hogy nincs-e komoly baja, nem "csak úgy sír".

Tudom te csekkolod stb de a férjednek kell megértenie hogy miért nem oké.

2022. márc. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
97%
Attól, amit te csinálsz, hogy néha nem ébredsz fel rá, nem lesz baja. Attól, amit a ferjed csinál, hogy dirent hagyja sírni sokáig, lehet, hiaba teszel te meg mindent. Plusz eléri, hogy ne merd rábízni. Miért csinalta megint, ha már megbeszéltetek, hogy ne csinalja? Fogyatékos, vagy mi?
2022. márc. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!