Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idő után vittétek ki...

Mennyi idő után vittétek ki sétálni először a babát? 2 hét az reális?

Figyelt kérdés

A gyerekorvos azt mondta, hogy minimum 2 hetet várni kell a levegőztetéssel, de én azt sokallom. Van ennek alapja? Felesleges kitenni annyi ingernek?

Ti mikor vittétek ki kisebb, pl 10 perces sétára először?


2022. márc. 15. 11:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%

Na még az hiányzott volna, hogy a nagyobb gyerekemmel 2 hétig ne menjek sehova. A kórházból mégis hogy viszi haza az ember? Teleporttal?


Nyilván nem kell egyből egy 2 és fél órás túrát tenni a város smogjában, de attól még nyugodtan lehet kint tölteni a friss levegőn 1 órát, főleg ha kellemes napsütés van

2022. márc. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%
Első gyereknél azt mondta nekem a védőnő, november végi gyereknél, hogy persze óvatosan levegőztessem, először ablak, meg 2 hét múlva vigyem ki, ha így akarom, de ha második gyerek lenne, a kórházból hazajövés másnapján repesztenék vele az óvodába, szóval ne aggódjam túl.
2022. márc. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Férjem kiviszi a nagyobbikat sétálni, néha jön majd anyós is meg nagybáty is, ők is leviszik, igy az nem gond.

A kórházból haza a gyerekorvos szerint szükséges rossz, de inkább legyen otthon nyugiban.

2022. márc. 15. 11:30
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy újszülött, ha mózesben kiviszed, 3 mp alatt bekómál, és semmi inger nem fogja érni. :) Most például csodaszép idő van, nyugodtan ki lehet menni.
2022. márc. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
79%
A férjem nekem is kivinné, egyedül is akár, de nagyon nagy változás ez a gyerekeknek is, fél órát-órát szívesen sétálok velük. A többit amúgy is pihenem még az első hetekben. Én nem aggódom túl. A gyerekorvosunk is laza, ilyen szempontból. A gyerekek egyszer kaptak eddig antibiotikumot, azt is azért írta fel, mert egy hét általa felírt alternatív (értsd tüneti) kezelés nem hozott hatást és a vérkép alapján is indokolt volt. Szóval nekem azt mondta a sajátom, hogy a magam érdekében maradhatunk otthon pár napot, de a gyerek miatt ne vonjam meg a levegőt magunktól
2022. márc. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 naposan vittem ki, orvosi javaslatra Októberben. Még él :)
2022. márc. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
79%
Mindhárom gyermekemet 1 hetesen. A gyerekorvos 1 hónaposan látta őket először, de őszintén szólva nem jutott volna eszembe megkérdezni. Nyilván esőben, nagy szélben, ködben nem mentünk ki.
2022. márc. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
5 naposan a kertbe voltunk, tavaszi, bent is ugyan olyan volt kb az idő
2022. márc. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is 5 naposan vittem ki először, nem sétálni mentünk még, csak a teraszra, de eszembe sem jutott volna bent tartani. Ha januári hideg lett volna, akkor is kivittem volna 1 hetes korától kezdve legalább pár percre levegőzni, fokozatosan szoktatva.
2022. márc. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
80%

Szuletes utani nap (itt szules napjan mennek haza) mentunk setalni.

Ezt az elavult 50 eves idiota tanacsokat feljtsetek mar el 🤦🏻‍♀️

Mi a jo fene baja lenne a levegotol ???

Haza, hogy viszed, vagy a korhazban lesztek ket hetig?

2022. márc. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!