Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idő után vittétek ki...

Mennyi idő után vittétek ki sétálni először a babát? 2 hét az reális?

Figyelt kérdés

A gyerekorvos azt mondta, hogy minimum 2 hetet várni kell a levegőztetéssel, de én azt sokallom. Van ennek alapja? Felesleges kitenni annyi ingernek?

Ti mikor vittétek ki kisebb, pl 10 perces sétára először?


2022. márc. 15. 11:13
1 2 3
 11/22 flora08 ***** válasza:
100%
Ha jól emlékszem 3 hetes volt, októberi baba. Őszintén szólva, hamarabb nem bírtam menni vele, mert a szülés után nem voltam túl jól, erősen véreztem (a kórházba is visszakerültem), a lábam pedig elefánt méretűre volt dagadva, alig tudtam járni.
2022. márc. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
4 téli gyerekem van, mindegyikkel mentünk 4-5 napos kortól, onnantól, h hazajöttünk. Közösségig max akkor voltak betegek, ha játszóházban voltunk.
2022. márc. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Nove,berben született egy csütörtöki napon. Hétfőn mentem vele a nagyanyamhoz.
2022. márc. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
40%

Off: "Egy újszülött, ha mózesben kiviszed, 3 mp alatt bekómál, és semmi inger nem fogja érni."

Bárcsak hallott volna erről az én újszülöttem is, de ő végigordította inkább két hónapon keresztül az összes babakocsis utunkat. :D


On: két hetesen vittük ki, mert elég rossz idő volt akkor. Én mondjuk vittem volna hamarabb is, de jött az ijesztgetés minden oldalról, hogy megfázik stb., úgyhogy nem mertem kockáztatni.

2022. márc. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Pénteken született, vasárnap engedtek ki, kedden sétáltunk először.
2022. márc. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
#15-ös vagyok, novemberben született
2022. márc. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Még a kórházban vagyunk, korábban beszéltem erről a dokival. Szerintem sincs sok értelme, de erdekelt, hogy más hogy csinálta.
2022. márc. 15. 19:29
 18/22 anonim ***** válasza:
58%

Kérdező, érdemes szelektálni a tanácsokat... Tökmindegy, hogy éppen orvos mondja-e. Unokatestvérem gyereke nem gyarapodott a gyerekorvos szerint eléggé, azt mondta neki, hogy a 3 hónapos gyerekkel kezdje el a hozzátáplálást... Ja, majd az almalétől biztos rögtön hízni kezdett volna a gyerek.

10 perces sétára először 5 naposan. Barátnőmék 2 utcával arrébbról eljöttek babalátogatóba a két gyerekükkel, akik mindenáron szerették volna tolni a babakocsit. Hazakísértük őket tőlünk, odafele egy részen a két nagylány tolta a babát, aki végigaludta a "túrát".

2022. márc. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
54%

Ingernek? A csecsemőt? Épp,hogy kiér elalszik a friss levegőn.:D

2 éves a nagyobbik meg se tehetném,hogy nem megyek ki.

Az első héten a varrataim miatt nem szívesen mászkáltam,de a másodikon varratszedés utántól napi szinten kijártunk.Jó,nem a tél mínusz fokjaiban nyílván,de abban a kellemes 5-10 fokban már simán.

2022. márc. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
41%

Nekem tavasziak a gyerekeim, nyilván ez is szempont, áprilisban és májusban születtek. Akkor még a Vámház körúton laktunk, nem mondhatni éppen zöldövezetnek. Mindettől függetlenül mindkettőt a kórházból való kiengedés másnapján már kivittem sétálni, oké, nem a körútra, de nem is kommandóztam velük a "kertek" alatt, amíg átértünk a hídon a Tabánig, nem volt éppen hegyi levegő, de Budapest belvárosában mégsem lehet őket búra alatt nevelni és a parkig is el kell érni valahogy. Ennyi erővel magunkra zárhattam volna a szmog miatt az ajtót hónapokig, hiszen nálunk nem volt opció a vásárcsarnok mellett, hogy ne érje őket se zaj, se szmog. Akkor ez volt az adott helyzet, így kellett megoldani, ha ideális, ha nem.

Elismerem, felüdülés volt zöldövezetbe költözni később, de azért nem vágtam eret a miatt, hogy a belvárosban élve születtek a gyerekeim és nem vásároltam nekik szkafandert sem. Még élnek.

2022. márc. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!