Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már válogatós lenne vagy még...

Már válogatós lenne vagy még alakulhat?

Figyelt kérdés

8 hónapos kisbabám szépen eszik. De csak a gyümölcsöket, bébidesszerteket, tejbedarapépet.

Szóval minden ami édes é gyümölcsös.

Viszont az általam készített kaják, zöldségek de még a bébiételtől is viszolyog. Eleinte mindent megevett, de mostanra....

Ez még alakulhat vagy el kell könyvelnem, hogy válogatós lesz.


Ja és tápszeres baba, korán kezdtük a hozzátáplálást.


2010. szept. 13. 18:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Próbálkozz olyan ételekkel,amit rendesen fűszerezve, behabarva te készítesz el,és ne pépesítsd,hanem darabosan add neki. Nálunk ez vált be.

Csak az a baba lesz válogatós,akinek az anyukája ezt megengedi! Ha nem eszik rendesen, akkor tedd el az asztaltól,és a következő étkezésig ne adj neki semmit! Nem fog éhen halni,de nem is lesz válogatós.

Az is lehet most,hogy a szervezete csak a gyümölcsöt és az édeset kívánja. Két hét múlva pedig inkább a sósakat fogja enni. A babák immunrendszere még nincs elrontva,és azt eszik,amire a szervezetüknek szüksége van.

2010. szept. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem fordítva van, nem eszi a gyümölcsöt, de a zöldségeket imádja (mondjuk abból sem mindent)

Én azt csinálom hogy minden nap megkínálom a gyümölccsel, de nem erőltetek rá semmit, ha ne kell neki kap mást és próbálom újra másnap. Nekem ez bejött, mert vannak olyan napok amikor elég sok gyümölcsöt eszik, és már egyre többször.

MI is tápszeresek vagyunk, korai hozzátáplálással.

2010. szept. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, még sokat fog változni! Az én fiam sem akart elfogadni semmi főtt ételt. Azt csak a jó Isten tudja, hányszor próbálkoztam egy adott étellel, míg végre evett 1-2 falatot. A húslevest semmiképpen nem akarta megenni.3-4 hónapba is került mire rászokott. Minden héten egyszer megfőztem neki, megkínáltam vele. Soha nem erőltettem. Ha nem tetszett neki, a másik héten újra próbálkoztam, egy kicsit változtatva a zöldségek arányán. Ma már a kedvenc levese. Ez csak egy példa, de nálunk minden étellel hasonló harc folyt.

Próbálkozz tovább kitartóan , mert megéri. Addig pedig ne aggódj, mert ha a gyümölcsöt megeszi, akkor már a szükséges vitamin meg van.

2010. szept. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!