Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kicsit ma elkeseredtem, hogy...

Kicsit ma elkeseredtem, hogy lesz ez később?

Figyelt kérdés
Kézben sétálgatva alszik el, viszont kezd nehéz lenni, kezd a karom fájni a cipelésétől. Már az utcán a babakocsiban sem alszik el, az utcán is cipelgetni kell ha elálmosodik, mert először csak nyűglődik, majd sír és esetleg elalszik, de általában nem. Mintha egyre nehezebben tudna elaludni. Volt, hogy szinte alig tudta már nyitvatartani a szemét az utcán, de nem aludt el, sírt, amikor felvettem csak akkor aludt el. 7 hós múlt. Reménytelennek látom a helyzetet. Szóval a sírni hagyás tutira nem jönne be, de akkor mikor, mit és hogy kellene. Már olyan nyüzsgős, mászik, ha mellémfektetem, azonnal elindul valamerre, eszébe sem jut aludni. Viszont szüksége van az alvásra, sokkal jobb kedvűbb utána.
2010. szept. 13. 21:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
19%

Döntsd el, mit szeretnél.

Ha azt, hogy el tudjon aludni, ráadásul egyedül, olvasd el az "Aludj jól, gyermekem" könyvet, és kövesd az ott leírtakat.

ha fontosabb, hogy ne sírjon, akkor ne olvasd el, és szenvedj csak nyugodtan tovább, tovább és még nagyon sokáig, és egyre jobban....

2010. szept. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
64%
De bunkó az első válaszoló! Mi ez vmi reklám? Hülyeségnek tartom a könyvet. Akkor mi van? Mégse szenved a gyerekem ! És én sem.
2010. szept. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek.Az első válaszadónak azért abban igaza van,hogy olvasd el a könyvet,segíthet.

Sok szerencsét neked.

2010. szept. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a véleményem hogy igen nehéz helyzetben vagy,már előbb lekellett volna szoktatnod a kézben alvásról. De még nincs veszve semmi,esetleg próbáld meg hogy behajolsz hozzá,puszi,simi,suttogj neki közben stb. Bevallom én sem vagyok jobb helyzetben,de nem állok vele,nem cipelem,hanem ülök és az ölemben alszik el,pedig már 1-éves:)Osztani az észt tudom könnyű,de sok sikert!
2010. szept. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló stílusa hagy némi okot a kételkedésre hogy érdemes-e megfogadni a tanácsát...általában a viselkedni nem tudó emberek értelmi szintje sem túl magas..de ez nem a kérdésre való válasz, csak a privát véleményem.


Nálunk is hasonló a helyzet, amiket viszont szoktam próbálgatni és egyre többször segít, ha énekelek neki (mindengy mit a lényeg hogy valami monoton, álmosító dal legyen, sokszor egymás után- nekünk ez bejött :))) Illetve ha hasra fektetve paskolom a kis popóját, általában ez is bejön. Remélem eljön az idő amikor minden trükk nélkül sikerül elaludniuk maguktól :)

2010. szept. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
60%

Az első vagyok.

Nem vagyok sem bunko, sem primitív, viszont jól alszik a lányom-már.

Mert szenvedtem vele több, mint fél évet, és azt hittem belehalok a kialvatlanságban, mert egész éjjel mellette kellett lennem.

Egyet sajnálok, de azt nagyon, hogy nem előbb olvastam ela könyvet!!

PEresze, lehet énekelni, hajolgatni, dudorászni, ölben ringatni... de ettől nem fog megtanulni a gyerek egyedül aludni, ettől még nem lesz több időm az alvásra, a magam kipihenésérre-hogy nappal nyugodtabb, kiegyensúlyzottabb lehesekk és nem lesz több időm a férjemre, háziuminkára sem.

Vannak babák, akik idővel változnak, és vannak birka türelmü anyukák-nálunk sem a lányom nem változott, és nekem sem lett birkatürelmem a mindennapos kínlódástól.

Most mindannyian kiegyensúlyozottak vagyunk, alszunk, és jól érezzük magunkat.

A magyar anyukák körében a leganagyobb gond az alvás-altatlás, mert nem tudják, hogy a babát meg kell tanítani aludni, időben, és hogy hogy kell ezt csinlni. Utána meg sírnak és panaszkodnak, hogy nem alszik, csak így meg úgy, hogy milyen fáradt vagyok, és mikor múlik már ez el- és mindeközben egyre ingerlékenyebbek, türelmetlenebbek lesznek-...

Kinek is jó ez? Ahelyett, hgy aludnának nyugodtan...

Én evéleményen vagyok, és tudom, sokan nem értenek egyet ezzel.

Nálam bevált mindkét gyereknél.

2010. szept. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
egyetértek utolsóval. ehet, hogy sírni fog az elején, de minél hamarabb kezdj hozzá a leszoktatáshoz, mert ez így nem jó senkinek sem. Nem olvastam a könyvet, de a fiamat nem bírtam sosem emelgetni, kénytelen voltam megtanítani egyedül elaludni. Sosem volt ezzel gond. Játsz neki alvós zenét a youtubon, egy idő után belefárad és elalszik.
2010. szept. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Igazából én beleolvastam részleteiben, de nekem semmi konkrét nem jött le a részletekből. Írja hogy mit NE TEGYÜNK (mint amit első válaszoló is előbb, pl dudorászás, felelmelés, stb.) de nem írta hogy mit TEGYÜNK.


Okés, tanítsuk meg aludni. De HOGYAN? Én szívesen megtanítom, ha valaki leírja hogy kell. És ne azt írjátok hogy olvassam el a könyvet, mert ha olyan tökjó módszert ír akkor tömören, röviden, pusztán szívességből megírhatja aki olvasta hogy segítsen a kérdező anyukának.

Én megírnám, ha tudnám a titkát.

2010. szept. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

21.48. vagyok.


Javítok, ismét utánakerestem (edig a neten lévő rövidítést olvastam csak) és ír dolgokat, de számomra elég érdekesek.

Olvasgattam véleményeket is. Van akinek bejön, van akinek nem, csakúgy mint ahogy a többi is.....van amelyik babának a ringatás jön be, van amelyiknek az éneklés, van amelyiknek ez a módszer. De nekem ez is tűnik éppoly fárasztónak mint a dúdolgatás :)

2010. szept. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Én már minden létezőt kipróbáltam. Nálunk nem használ a paskolás, a simi, a Ssss sem. A zenét próbálom minden este, de az sem hatja meg különösképp. Minden este bekapcsolok neki egy direkt baba altató lemezt, megnyugszik valamennyire, de ennyi. A sírni hagyást nem igazán akarom kipróbálni, mert a babakocsiban már hagytam nyűglődni, kicsit sírni, de bartánőm is, akinek azonnal elalvós a babája, még ő is azt mondta, hogy vegyem ki, reménytelen. Inkább belehergeli magát a sírásba, abból meg tutira nem lenne alvás.

Ha altatásnál kiveszem amikor sír és visszateszem amikor megnyugszik, amint újra ágyat ér, azonnal megfeszíti magát és rázendít. Ölben sincs el, ott is feszít és üvölt. Már próbálom hónapok óta leszoktatni, de annyira tud sírni, hogy nekem az kínzás lenne, ha olyat tennék vele, amit ő annyira nem akar.

Olyanok tapasztalatát várnám, akivel egy cipőben járunk.

2010. szept. 13. 22:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!