Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mást is ennyire megviselt...

Mást is ennyire megviselt lelkileg hogy nem tudott szoptatni tovább? Nagyon ki vagyok, egész nap sírok.

Figyelt kérdés

1 hetes a kislányom, és ma derült ki, hogy neki is laktózérzékenysége van, mint nekem és apjának. Kénytelenek voltunk ma laktózmentes tápszert venni neki, megszakadt a szívem ahogy ott tekergett az éhségtöl és fájdalomtól. Viszont borzalmas, hogy többet nem élhetem át a saját testemböl táplálás élvezetét. Ha lenne valami gyógyszer amit anyatej mellé lehet adagolni, hogy szoptathassam még, inkább azt választanám....

Ti is éreztetek hasonlóan?

22/L


2010. szept. 14. 15:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Már miért ne szoptathatnád? Neked is laktóz mentes diétát kell csinálnod és akkor szoptathatsz tovább, nem?! A baba azt kapja az anyatejjel, amit Te megeszel, tehát ha Te nem eszel olyat,akkor semmi ártalmas, allergizáló nem kerül át a tejedbe! Én így tudtam eddig legalábbis....


Amúgy igen, engem is megviselt amikor először gondjaink akadtak a szoptatással és úgy nézett ki hogy nem tudom majd tovább szoptatni a fiam (ekkor 3 hós volt), igaz addig sem ment valami jól. Végül 5 hónapig bírtuk, addigra annyira megcsappant a tejem, hogy ő választotta el magát, már lusta volt megküzdeni a kevéske tejért. Nagyon megviselt,, de úgy voltam vele, én megtettem minden tőlem telhetőt

2010. szept. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

szegény!

tényleg elszomorító.


mint hozzá nem értő kérdezem, ha te nem eszel tejterméket, akkor is kiüti a tejed a babádat? (mert a testvéremnél ez bejött, de ő lehet, hogy egyszerűbb eset volt.)

2010. szept. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
egyetértek az elsővel, először bizonyosodj meg, hogy tényleg emiatt fáj-e egyáltalán a hasa a babádnak.
2010. szept. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Igen, engem is nagyon megviselt, amikor elapadt a tejem, de nagyon gyorsan túl is kell tenned magad rajta, mert ezzel sajnos sokkal többet ártasz magatoknak, mint azzal, hogy tápszert adsz. :-( A harmónikus anya-gyermek kapcsolatot és a bennsőséges együttléteket szoptatás nélkül is tökéletesen ki lehet alakítani, csak nyugodtnak, kiegyensúlyozottnak, és mindenek előtt nagyon boldognak kell lenned, hogy mindezt éreztethesd a Picúroddal is. Nagyon jó egészséget és nagyon, nagyon sok boldogságot kívánok Neked a Babádhoz! Üdv, 9 és fél hónapos kisfiú anyukája
2010. szept. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Első lányomat több, mint egy évig szoptattam, a másodiknál 2 hónaposan kerültünk kórházba, és ott derült ki, azért nem pisil, mert nincs elég tejem...

Szőrnyű volt, sokáig kínlódtam, de nem tudtam visszahozni... tápos lett..:-(

De nem szabad sírni, az a babának sem jó. Gondolj arra, hogy neki így jobb most, és nem szabad , hogy érezze, nem jól vagy.

Nagylányomnál 1 évesen volt laktózérzékenység, a doki ajánlott egy tabeltátt (laktáz talán) amit ha eszik tejterméket adhatom neki, de én nem éltem vele. Nem tudom, hogy ilyen kicsinek adható-e... kérdezz megy egy gyermkekgasztroenterológust.

2010. szept. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
2 hétig tudtam szoptatni, egyáltalán nem viselt meg.
2010. szept. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Furi, tényleg laktóz érzékenységgel nem lehet szoptatni?

Az én babám tejfehérje érzékeny, nagyon szigorú diétát tartottam és szopizott 13 hónapos koráig. Ő magától hagyta abba, de nagyon depis voltam. :)

2010. szept. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
z anyatejes táplálást semmiképpen sem kell abbahagyni! Általában az anyatejben levő védőfaktorok, immunglobulinok segítenek átvészelni ezt az úgynevezett átmeneti laktózérzékenységet. Komolyabb bélkárosodás esetén is lehet, sőt ajánlatos szoptatni, csak célszerű minden szoptatás előtt beadni a babának a hiányzó enzimet (összetört laktázos tabletta anyatejben feloldva).
2010. szept. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
én is úgy érzem, hogy pont a szoptatás oldaná meg a gondját, kérdezz meg más orvost is, mielőtt abbahagyod a szoptatást. szerintem.
2010. szept. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nem csak én élem meg ilyen tragikusan:( Majdnem biztos, hogy ettöl van. Eddig minden szopi után a felét kihányta, ami meg maradt az tekerte a pociját aztán hasmenése lett töle. És ez mindig így volt, akármennyit evett, akár szabályos idöközönként, akár igény szerint. És szegény keservesen sírt, mindig abba aludt bele. Én amúgysem eszem tejes és laktózos dolgokat, mert nálam is ugyanezeket a tüneteket okozza. Most megvettük ezt a laktózmentes tápszert neki, rengeteget evett, és azon aludt el. Már 4 órája alszik, talán akkor láttam utoljára ilyen békésnek mikor a kórházban voltunk. Ez csak az én hülye lelkemnek rossz..:(
2010. szept. 14. 17:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!