Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire viseltétek jól a...

Mennyire viseltétek jól a látogatókat? Velem van a baj?

Figyelt kérdés
1 hónapos a babám, de nagyon nehéz nekem más kezében látni. Nem akarok senkivel bunkó lenni, így hagyom mindenkinek, hogy dajkálja. Nem a tizedik munkatársról meg akárkiről van szó, hanem a szüleim, testvérem. Még az is rossz érzés, ha a férjem velünk élő felnőtt gyerekei babáznak. Rendszeresen elküldenek ilyenkor aludni, (férjem vele van végig!) De én nem tudok így pihenni. Annyira próbálom fejben rendbe tenni magam, de nem megy, úgy érzem, mintha ki akarnám sajátítani a gyereket, csak az apja kezében látva nem zavar. Nem akarok ilyen anya lenni! :( El fog múlni? Mondjatok erre valami stratégiát, akinek volt ilyen érzése!
2022. máj. 7. 11:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

később meg azért fogsz sírni, hogy valaki vegye már el vagy fogja meg 5 percre míg elmész wc-re.

ez ilyen. mindenkinek új, neked is, családtagoknak is. pikk pakk lecseng és a kutya se akarja majd fogni.

2022. máj. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Legyen így! :)
2022. máj. 7. 11:20
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

Valószínű nagyon erős az anyai ösztönöd. Egyre jobb lesz majd. Mindig nyugtasd meg magad, hogy biztonságban, jó kezekben van, ugyan úgy el tudják látni ők is, ahogyan te (arra gondolok, mikor elküldenek pihenni), és most egy kicsit kikapcsolhatsz.

Én is ugyan ezt éreztem olyan 2 hónapos kora körül kezdett csillapodni. Nekem éjszakánként anyukám segített az első pár hétben, pelenkacsere és etetés után én visszafekhettem aludni, anyukám ringatta el és tette a kiságyába vissza. Nagyon örültem neki, mert legalább fekhettem ez idő alatt, ha aludni nem is mindig tudtam.

De a lényeg, hogy félálomban gyakran felriadtam, és olyan erős érzés kerített hatalmába, hogy "elvettek tőlem valami szörnyen fontosat, és vissza akarom kapni!" :D Pár ezredmásodperc után realizáltam, hogy a babámat hiányolom, de rögtön észhez is kaptam, hogy hát szegény anyukám itt ül mellettem a hintafotelben és épp altatni próbálja :D

2022. máj. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Viccelsz? Örültem hogy végre van 2 szabad kezem!
2022. máj. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Örültem, ha letehettem
2022. máj. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Engem nem zavar max ha olyan jön akit nem szeretek 😂
2022. máj. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Tekints a hozzátartozóidra úgy, hogy ők azok az emberek, akik még gazdagabbá tehetik a gyermeked életét, és szociálisabbá őt hosszú távon.

Képzeld el, hogy nincs senki más a világon, aki igazán szereti a gyereked, csak te és a férjed. Oké, lehet, hogy most babakorban ez még meghittnek is tűnhet, de lépj párat távolabb, és nézz rá a gyereked életére. Hogy milyen elszigetelt érzés lehet ezzel a tapasztalattal felnőni. Aztán nézz rá és tedd mellé, hogy milyen lehet az, ha az az élményed a világról, hogy egy csomóan szeretnek, és alapvetően ezt várhatod a világtól körülötted, még akkor is, ha tökéletlen az a világ. Szerintem sokkal könnyebb nyitottnak és kapcsolódni késznek lenni ezzel az utóbbi beállítódással.

Ettől még te leszel az anyja, a forrás, a minden tapasztalat alapja. Azé a tapasztalaté is, hogy hogyan alakítsunk ki kapcsolatot másokkal. A szeretteivel való kapcsolódás lehetőségét is részben te adod neki azal, hogy megfelelően állsz hozzá ehhez a témához.

Úgyhogy amikor a nagyik, féltesók vagy nagynénik dajkálják a férjed jelenletében, azzal a gondolattal menj el szundikálni, hogy a gyereked tartalmas és jó élete épp most épül, és te épp szuper anyja vagy, mert erre lehetőséget adsz, ráadásul a pihenéssel nyert energiát is rá fordíthatod majd :)

2022. máj. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a jó gondolatokat!
2022. máj. 7. 14:53
 9/11 anonim ***** válasza:
51%
Igen!Veled van a baj!Ez egy baromság!
2022. máj. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%

En is ilyen voltam. Egyebkent teljesen normalis anyai oszton, veded az utodot. Van akinel erosebb, van akinel nem.

Persze ez majd enyhul, kesobb orulni fogsz, ha valaki atveszi. Meg nagyon pici, meg gyermekagyas idoszakban vagytok, teljesen normalis :)

2022. máj. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!