Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy győzzem le a babával...

Hogy győzzem le a babával járó félelmeimet, kétségeimet, ha eddig nagyon semmire nem volt gondom?

Figyelt kérdés

18-20 éves koromig a szüleim intézték az életemet, oldották meg a problémáimat. Azért írom ezt így, mert 18 éves koromit otthon éltem, akkor tényleg még a reggeli kávét is ágyba kaptam, semmi dolgom nem volt otthon. Természetes volt úgymond, hogy reggel ott van a friss reggeli, péksüteményekkel. Hoztak-vittek iskolába, különórákra vagy ahová éppen kértem. Tanultak velem, kikérdeztek, ha kellett (még az érettségis tételeimet is anyukámnak mondtam fel mindig). Ezt sosem éreztem bajnak, mert mellette megvoltak a korombeli barátok, barátnők is, szóval ne ilyen kis lúzernek képzeljetek el, aki 18 éves koráig az iskolán kívül sehová nem ment. De tény és való, hogy a szüleimmel nagyon szoros és közeli kapcsolatom volt kamaszként is, nem voltak nagy viták, büntetések.

Utána 18 és 20 éves korom között volt egy átmenet, amikor már külön laktam, de mégsem éreztem magam felnőttnek. Mert péntekenként mindig hazamentem a családi házunkba, otthon voltam egész hétvégén. Anyukám is meglátogatott a lakásban heti 1, 2 alkalommal, vagy elmentünk ebédelni stb.

Utána meg összeköltöztünk a párommal és 1 évre rá már a felesége voltam. Onnantól ő oldotta meg az életemet úgymond, bármi van, őt hívom. Ne értsétek félre, van két diplomám, dolgozom, de nem volt soha olyan helyzet, ahol nekem kellett volna megoldani valamit.

Ősszel szeretnénk elkezdeni próbálkozni a babával, amit várok és szeretnék anya lenni. De félek az ismeretlentől is, meg hogy ez hatalmas felelősség, fel vagyok-e rá készülve. Szóval amennyire várom, annyi bennem a kétség is.


Ez természetes?

Idővel ez elmúlik vagy ha terhes leszek, csak rosszabb lesz?

Érdemes ezzel szakemberhez fordulni?



2022. máj. 11. 12:02
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
95%

Ha rám hallgatsz, a babavállalás előtt elkezded rendbe szedbi a saját dolgaidat. Neked kell tudnod, mikor hova hogyan és mennyi pénzből jutsz el, jössz ki, hogyan döntesz. Enélkül hogyan vállalnál még egy gyereket is? Vagy majd a baba dolgait is mások rendezik, te meg csak babázgatsz?

Ebben abszolút semmi rosszindulat nincs, de be kell látni: soha senki másra nem támaszkodhat az ember egy az egyben, bármikor magunkra maradhatunk. Gyakorolj magadon, mielőtt szülsz.

2022. máj. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
93%
Én azt gondolom, hogy nem kell ahhoz szuperképesség, hogy lemenj a pékségbe és megvedd a péksütit, vagy csinálj egy kávét. Menni fog neked is, mint mindenkinek. A férjed nem hiszem, hogy mindent a feneked alá rakna, de ha igen, akkor fogadj egy szolgát magadnak és egy dajkát a babához.
2022. máj. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
93%

Rohadtul nem természetes.

Ki kellene deríteni, hogy életléptelen kapcsolatfüggő vagy-e, vagy szimplán eddig el voltál kényeztetve. Majd utána gondolkozni a gyerekvállaláson.

2022. máj. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
90%
El tudsz menni a boltba, postára, bankba, orvoshoz stb? Vagy ahhoz is segítség kell?
2022. máj. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Azért ennyire életképtelen nem vagyok.. :)

Meg mióta van jogsim, autóm, autóval megyek mindenhová, imádok vezetni. De ha a szegély mellé kell parkolni, autók közé, azért inkább körözök párat, vagy a párommal helyet cserélünk és leparkol nekem ő. Hiába van kamera az autón, parkolássegítő és minden ilyen, egyszerűen utálok parkolni még évek után is.


Az anyagi biztonság megvan, nem is attól félek.

Hanem hogy egyedül leszek itthon napközben leginkább a babával, hogy fogok megoldani 1-1 váratlan helyzetet? Hogy jövök rá, miért sír? Hogy nyugtatom meg?

2022. máj. 11. 12:28
 6/31 A kérdező kommentje:

Elmegyek mindenhová, de sokszor kell a megerősítés.

Pl. bevásárláskor nem szeretek boltba járni, mert 10 perceket elgondolkozok, hogy mit is kell venni, kipróbáljak-e valami újat.

Étterembe vagy a jól megszokott, kedvenc helyeinkre megyünk, vagy előtte muszáj checkolnom a menüt, hogy van-e olyan, amit biztosan megeszek.

Orvoshoz egyedül nem szeretek menni, mert félek, szorongok és inkább ki sem szállok az autóból. Emiatt vagy anyukám, vagy a férjem kísér el az általános kontrollokra, például fogorvoshoz.

2022. máj. 11. 12:32
 7/31 anonim ***** válasza:
85%

ezeknek szerencsére mind utána lehet olvasni, végtelen szakirodalom van csecsemőgondozásról. (egyébként a gyakorikérdések is hasznos tud lenni, csak nagyon torzít, mert akinek nincs problémája, az nyilván nem fog segítségért ideírni.)

rengeteg könyv van, tanfolyam, workshop, online anyag. annyira fel lehet készülni, hogy azt érezd, te mindent megtettél. aztán amikor ott van az éles szitu, akkor kell a lélekjelenlét meg a kötélidegek meg a türelem :D

2022. máj. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
95%

Én nem értem, ha ennyire nincs gond az anyagiakat, miért nem jársz ezzel pszichológushoz?


Ne vállalj gyereket, míg nem tetted magad rendbe mentálisan, vagy a szülői példát követve te is olyan elcseszett, élettelen embert nevelsz majd fel, mint a szüleid.

2022. máj. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Igen, leginkább az éles helyzetektől félek, mert kb. sosem kellett egyedül megoldanom a dolgokat. Nem tudom, képes leszek-e rá.


Azért nem voltam ezzel a problémával szakembernél, mert nem éreztem problémának soha. Valahogy természetes volt, hogy a szüleim mindig ott vannak, ha kell, vagy hogy a párom a tenyerén hordoz...

Ettől elcseszettnek azért nem érzem magam. :)

2022. máj. 11. 12:42
 10/31 Derjaderja ***** válasza:
90%

Ez a parkolás teljesen jól mutatja, hogy mi a baj. Nyilván tanult és szorgalmas vagy, nem baj az se, ha nem vagy mártír, aki beledöglik, hogy mindent maga csináljon.

De vannak dolgok, ahol a végső felelősséget el kell vállalni. Igazából minden teendő végén van egy olyan személy, aki ezt elvállalja (pl eldönti, hogy így jó lesz a sült hús, el lehet zárni).

Biztos a munkahelyeden sem mész minden gonddal a főnökhöz, vagy mutatsz meg minden emailt vkinek, hogy jó-e.

Az olyan emberek mint Te, a mindennapi életre nem terjesztik ki a felelősségvállalás bátorságát. Én még komolyabb terület szakorvosát is ismerek hasonlót, illetve az én anyukám meg mártírfajta volt, így én us ilyen tehetetlenkének indultam, de szerencsére 7 év egyedülélés és önnfenntartás meg hobbisport és munkahely hatására kigyógyultam.


Szóval pl ne add át az autót, mert a parkolás a sofőr dolga és felelőssége. Az autót az vezeti, aki tud vele sztrádán, hegynek fel, fényben, sötétben stb menni és le is tudja parkolni. Max amíg gyakorlatlan parkoló vagy, keress könnyebb helyet.


A párkapcsolatnak se tesz jót ez és az ilyen bizonytalan ember gyakran függő helyzetbe kerül a társától. Amiből csak baj lehet, csak rosszabb lesz babával.


Szerintem várjatok egy kicsit a babával és fejleszd, tapasztald ki magad. Esetleg vmilyen pszichoterápia vagy csoportterápia vagy sportág is jó lehet, illetve tanulj dolgokat egyedül intézni és nem csak rábólintás vagy segítség mellett csinálni.


Juss el oda, hogy tudnál vezetni önálló életet a mindennapokban.

Utána legyen gyerekvàllalás.

2022. máj. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!