Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy győzzem le a babával...

Hogy győzzem le a babával járó félelmeimet, kétségeimet, ha eddig nagyon semmire nem volt gondom?

Figyelt kérdés

18-20 éves koromig a szüleim intézték az életemet, oldották meg a problémáimat. Azért írom ezt így, mert 18 éves koromit otthon éltem, akkor tényleg még a reggeli kávét is ágyba kaptam, semmi dolgom nem volt otthon. Természetes volt úgymond, hogy reggel ott van a friss reggeli, péksüteményekkel. Hoztak-vittek iskolába, különórákra vagy ahová éppen kértem. Tanultak velem, kikérdeztek, ha kellett (még az érettségis tételeimet is anyukámnak mondtam fel mindig). Ezt sosem éreztem bajnak, mert mellette megvoltak a korombeli barátok, barátnők is, szóval ne ilyen kis lúzernek képzeljetek el, aki 18 éves koráig az iskolán kívül sehová nem ment. De tény és való, hogy a szüleimmel nagyon szoros és közeli kapcsolatom volt kamaszként is, nem voltak nagy viták, büntetések.

Utána 18 és 20 éves korom között volt egy átmenet, amikor már külön laktam, de mégsem éreztem magam felnőttnek. Mert péntekenként mindig hazamentem a családi házunkba, otthon voltam egész hétvégén. Anyukám is meglátogatott a lakásban heti 1, 2 alkalommal, vagy elmentünk ebédelni stb.

Utána meg összeköltöztünk a párommal és 1 évre rá már a felesége voltam. Onnantól ő oldotta meg az életemet úgymond, bármi van, őt hívom. Ne értsétek félre, van két diplomám, dolgozom, de nem volt soha olyan helyzet, ahol nekem kellett volna megoldani valamit.

Ősszel szeretnénk elkezdeni próbálkozni a babával, amit várok és szeretnék anya lenni. De félek az ismeretlentől is, meg hogy ez hatalmas felelősség, fel vagyok-e rá készülve. Szóval amennyire várom, annyi bennem a kétség is.


Ez természetes?

Idővel ez elmúlik vagy ha terhes leszek, csak rosszabb lesz?

Érdemes ezzel szakemberhez fordulni?



2022. máj. 11. 12:02
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
93%

A parkolásos peldan azért nem érdemes olyan gyorsan túllépni, mert remekül mutatja, hogy pontosan mi a baj veled.

Aki autót vezet, az mindennel együtt vezeti. Parkol is.

Bizony.m sokan nem szeretnek parkolni. De megteazik. Te nem teszed meg.

Sokan szoronganak az orvostól, de elmennek egyedül, nem kell hozzá az anyukájuk. Neked kell.

Gyerekvallalas előtt ezekben az apróságokban kellene teljes felelősseget vallalnod. Rengeteget csökkenna szorongásod, mert bebizonyosodna magad számára, hogy igenis képes vagy varatlan helyzetek megoldására.

Viszont ahogy itt bizonygatod, mennyire rendben van az, ahogy élsz, azt mutatja, hogy semmi motivációd erre. Te ugyanigy szeretnéd fol-tatni, csak gyerekkel.

Erre mondom azt, hogy hat akkor ne aggodj,eddig is mások oldottak meg mindent helyetted, ezutan is meh fognak majd felvesztek két szittert, akik valtásban veled lesznek egész nap, vagy valami ilyesmi.

2022. máj. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
85%

Az elcseszettet értsd szinonimaként. Egyébként senki nem mondta, hogy baj, ha valami pszichológushoz megy, ha van valami baja, ez lenne a normális.


Az a nem normális, hogy te nem akarsz elmenni orvoshoz, miközben itt írosgatod, milyen mentális/szociális problémáid vannak, hanem ezt akarod továbbítani a gyerekednek.


A 13-as pedig, ha nyersen is fogalmazott, igazat írt. Nem való még neked gyerek, hiszen láthatóan te is az vagy.

2022. máj. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
95%

A gyereknèl muszàj lesz neked megoldani, nem lesz 24 òràban melletted valaki.

Dobd be magad a mèlyvìzbe ès parkolj egyedul, stb.

2022. máj. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
64%

Akkor én elcseszett vagyok, mert ugyan rengeteg mindent megoldok, de a boltban dettó ezt csinálom, hogy nem tudok dönteni, ÉS vezetek, de ha párhuzamosan kell parkolni, inkább megállok 3 utcával arrébb, mert képtelen vagyok rá.... és két hét múlva születik az első babám.

A többi dologban nem hasonlítunk, de wz a kettő nálam is megvan.

2022. máj. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 Derjaderja ***** válasza:
90%

Senki nem mondta, hogy nem vagy jó ember. Van, aki nem vezet, mert úgy döntött. Te elvileg úgy döntöttél, hogy vezetsz, de gyakorlatilag mégsem, mert megállni nem tudsz az autóval. És ez jellemző mindenre amit leírsz, ahogyan állsz a dolgokhoz.


A bevásárlás meg egy szuper fejlesztési terület. Speciel szerintem minden kezdő háziasszony először nehezen állít össze egy menüt vagy listát. És ezt könnyű orvosolni, találj ki egy étrendet (kb) és írd fel, mi kell hozzá.


Ha bizonytalan vagy a márkaváltásban, és úgy érzed sehogy se jutsz semmire, jegyezd meg a gondot. Felváltó próbálj ki márkákat vagy guglizd ki, mik lehetnek valamelyik előnyei.

Pl mi a szempont az öblítőnél? A legjobban tetsszen az illat? Ára? Környezetvédelem? Kíváncsiság? Szép csomagolás?


Ha felmerül egy ilyen probléma, gondold át. Ne kérdezz meg senkit, csak merengj el rajta. Egyszerre egy dolgon, hogy ne bizonytalanodj el még jobban.

2022. máj. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 Derjaderja ***** válasza:
90%

24. De az teljesen jó, ha 2 utcával odébb állsz. Ez adekvát felismerése egy helyzetnek (nem vagy jó a párhuzamos parkolásban) és egy önállóan választott és kivitelezett megoldás.

Senki nem mondta, hogy mindenkinek kisujjból kell kiráznia a legnehezebb parkolást is. De azt meg kell oldani, hogy ki tudjon kerülni a volán mögül az autó biztonságos elhelyezése után. Legalább folyamatában, mert persze a forgalmi gyakorlat megszerzése során átmenetileg van ilyen, hogy egyszer-egyszer a segítő parkol le.

2022. máj. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
87%

Gyerek mellett úgyis a praktikum lesz a lényeg. Találni fogsz olyan utat, ahol elboldogulsz, mert nem lesz más választásod. Ennyi.


Egy anyatarsam jut eszembe, aki 2 gyerek után átpalokta a ruháit és megtalálta a sálait, mondta nekem, hogy régen mindig úgy választot sálat, hogy menjen az aznapi szettjéhez. Ilyenekre figyelt. Ennek az időnek vége. Csak pórfogók már.


Nem aggódom érted. Szerintem a gyereked majd gatyába ráz.


Az egyetlen ami talán aggályos, az a doki látogatás. Terhesség alatt is van több vizsgálat, meg gyerek születése után is sokszor kell menni védőnő, meg egyebekhez, ha problémás akkor meg többször. De lehet annyira megszokod hogy havi 1x valamelyik rendelőben kotlasz, hogy ez is le fog peregni.

2022. máj. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
83%
A szülés menni fog? Vagy majd kiveszik belőled azt jó van?
2022. máj. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
Most bocs hogy megragadtam a parkolásnál, de tényleg: senki nem szeret és nem is tud párhuzamosan parkolni,
2022. máj. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

MÍG meg nem tanulja. Én sem tuidtam, utáltam, az első pár hétben a férjem parkolt le helyettem is. AZtán gondolkoztam, hogy ennyire életképtelen nem lehetek bakker. Mi történhet? Max megpadkázom a felnit. Előbb - utóbb belejössz, de el kell kezdeni tenni valamit. És ha véletlenül nem fog tetszeni az új öblítő? Akkor vagy elhasználod és fintorogsz, vagy kiöntöd és veszel másikat.

A baba nagyjából ugyanaz. Senki nem tudja eleinte, miért sír. Megpróbálod szoptatni, ha sír tovább akkor nem éhes. Ha nincs tele a pelus, akkor nem is az a baja.

Erről szól az élet, próbálkozol és tapasztalatokat szerzel. Ezeket nem lehet megkerülni, átadni nem tudja neked senki.

2022. máj. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!