Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy győzzem le a babával...

Hogy győzzem le a babával járó félelmeimet, kétségeimet, ha eddig nagyon semmire nem volt gondom?

Figyelt kérdés

18-20 éves koromig a szüleim intézték az életemet, oldották meg a problémáimat. Azért írom ezt így, mert 18 éves koromit otthon éltem, akkor tényleg még a reggeli kávét is ágyba kaptam, semmi dolgom nem volt otthon. Természetes volt úgymond, hogy reggel ott van a friss reggeli, péksüteményekkel. Hoztak-vittek iskolába, különórákra vagy ahová éppen kértem. Tanultak velem, kikérdeztek, ha kellett (még az érettségis tételeimet is anyukámnak mondtam fel mindig). Ezt sosem éreztem bajnak, mert mellette megvoltak a korombeli barátok, barátnők is, szóval ne ilyen kis lúzernek képzeljetek el, aki 18 éves koráig az iskolán kívül sehová nem ment. De tény és való, hogy a szüleimmel nagyon szoros és közeli kapcsolatom volt kamaszként is, nem voltak nagy viták, büntetések.

Utána 18 és 20 éves korom között volt egy átmenet, amikor már külön laktam, de mégsem éreztem magam felnőttnek. Mert péntekenként mindig hazamentem a családi házunkba, otthon voltam egész hétvégén. Anyukám is meglátogatott a lakásban heti 1, 2 alkalommal, vagy elmentünk ebédelni stb.

Utána meg összeköltöztünk a párommal és 1 évre rá már a felesége voltam. Onnantól ő oldotta meg az életemet úgymond, bármi van, őt hívom. Ne értsétek félre, van két diplomám, dolgozom, de nem volt soha olyan helyzet, ahol nekem kellett volna megoldani valamit.

Ősszel szeretnénk elkezdeni próbálkozni a babával, amit várok és szeretnék anya lenni. De félek az ismeretlentől is, meg hogy ez hatalmas felelősség, fel vagyok-e rá készülve. Szóval amennyire várom, annyi bennem a kétség is.


Ez természetes?

Idővel ez elmúlik vagy ha terhes leszek, csak rosszabb lesz?

Érdemes ezzel szakemberhez fordulni?



2022. máj. 11. 12:02
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
90%

Attól még, ha valaki szakember segítségét kéri, nem lesz elcseszett...

De a leírásodból amúgy úgy jön le, hogy ha egyedül maradnál, pláne egy gyerekkel, akkor nem boldogulnál vagy csak nagyon nehezen. Szerintem ezen dolgozz.

2022. máj. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

Igen, én is azt érzem, hogy ez azért is alakult így, mert sosem voltam egyedül. Nem kellett soha semmit megoldani magamnak. Vagy pl. pénzügyileg is nagyon nehezen vagyok tudatos, mert úgy nőttem fel, hogy mindig van zsebpénz, mindegy, ha elköltöm azt, ami nálam van 1 nap alatt, mert ha kérek, úgyis fogok kapni.


Legjobb barátnőim is ilyenek, lehet ez nálam valami tudatalatti dolog, hogy olyan emberekkel veszem magam körül, akik akarva, akaratlanul is gondoskodnak rólam, akiket bármikor hívhatok.

2022. máj. 11. 12:55
 13/31 anonim ***** válasza:
87%

Meg lehet sértődni és nyilván egyetérteni sem kell velem, de neked még rohadtul nem kell gyerek.

Az irigység szikrája sincsen bennem, de tipikus elkényeztetett gazdag szülők pici lánya történet, vagy egy újabb fejezet.

Már ne is haragudj, de ha valaki nem képes, mert hisztikéből nem akar több éves vezetés után sem parkolni a hiperszuper tolatókamerás kocsijával, mert csak és ő utál, az ne vezessen bakker.

Gondolom a szintén nem irigyelt lakást is anyuék rakták egyből a feneked alá 18 évesen, nem a gimnáziumban kerested meg a rávalót és nem is lenne semmi baj vele, ha önállódodtál volna, de onnan is csak suliba kellett menni, meg étterembe.

Az orvosnál is a hiszti megy, mert akármit is mondasz, ez az.

Én elhiszem, hogy valakinek ez az élet, így szocializálódik, de nem lehet burokban élni mindhalálig, mert előbb utóbb jön a marha nagy pofon és mocskosul földhöz vág.

A gyerek most komolyan minek? Legyen egy újabb pipa? Millió lemondással, logisztikával, probléma-megoldással jár. persze ehhez is fogadhatsz fizetett hadsereget, de aki boltba menni is képtelen, mert jajj, nem tudja mit vegyen, annak tök fölösleges.

Megszülöd, magánban, választott módon, aztán jöhet a tápszer, mert szoptatni is büdös lesz (nem, nem ítélem el aki így dönt, nehogy ennyi ragadjon csak meg mindenkinek, de a te esetedben az is majd csak a te kényelmedről szól, ahogy eddig az egész életed) és akkor kelhet hozzá nagyi, apa, bébiszitter, míg te alszol békésen. Ez lenne a kezdet.

eleve elképzelni nem tudom miféle munkaköröd lehet, ahol még nem raktak a nyakadba semmiféle felelősséget, hogy mindentől ennyire parázni kelljen.

Fel lehet nevelni éttermekben, meg házhoz járós kaján is a gyereket, meg jöhet főzni anyu, vagy bejárónő, de ha ennyire képtelen vagy bármit is önállóan megoldani, marhára nem kell oda az a gyerek, hogy aztán sose boldogulj majd egymagad vele, mert jajj, ide-oda nem lehet menni, vagy épp váratlan helyzet adódik, amikor is max annyira lennél képes, hogy ájfonod után nyúlj és sikítva hívjál fel, hogy rohanjon segíteni valaki.

Jó ez neked, nektek így, lehet menni étterembe, nyaralni, kávézgatni, mindenhova, ahol csak díszlet és nyűg lenne majd úgyis a gyerek, akinek elsősorban rád és nem az alkalmazottakra meg anyádékra lenne majd szüksége, de anyuka még parkolni sem hajlandó.

Nagyra nőtt, burokban nevelt, teljesen elferdült értékrendű, külsőségeknek élő, életképtelen, elkényeztetett fiatalnak tűnsz, akinek biodíszlet lenne csak a gyerek is.

Persze nem gond ez sem, a "kárdesien" félék is szülnek, aztán vannak millióan, akik irigylik a magamutogató, léha, full haszontalan életüket, mert kizárólag a kirakatot nézik, arról nem készült még tanulmány, mert nem érdekelné a kutyát sem, hogy aztán mennyi a boldogtalan, elcseszett gyerek, később felnőtt, akik ezekkel a szerencsementesekkel kénytelenek felnőni, vigasztalhatják magukat majd azzal, hogy legalább pénz van dögivel.

Jöhet a nulla, meg a beszólogatás, hogy biztos csak irigy vagyok. Pedig valójában akkor sem élnék így, ha fegyverrel kényszerítenének...

2022. máj. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
93%

Ha úgy érzed, hogy nem vagy elcseszett, hanem ez normális, akkor minek írsz ki kérdést?


Szüljél gyereket, csináld ugyanezt vele, vidd ágyba neki a kávét 18 éves koráig, nehogy véletlenül önállósodjon kicsit, tömd pénzzel, hogy ne legyen semmi felelősségtudata nevelj belőle is besz*ri gyakorin parázó embert, aztán reménykedj, hogy nem éri semmi komolyabb baj az életben, mikor helyt kell állnia, mert lehet, hogy inkább leugrik a tetőről, minthogy megoldja.

2022. máj. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
53%
Gazdagkislányos kamukérdés 6542. rész l.
2022. máj. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

A 13-as litániájára, spekulációjára nem szeretnék reagálni. Annyi mindenben téved, hogy kár lenne itt bizonygatnom, hogy ugyan, ez nem így van. Felesleges.


Nem érzem magam ettől "elcseszettnek". Attól, mert valaki szakember segítségét kéri, még nem lesz az!

Azt meg nem értem, mire fel vagyok számon kérve, hogy miért írok ki kérdést... Erre való az oldal, nem?

2022. máj. 11. 13:07
 17/31 anonim ***** válasza:
91%
Itt azt nem értik többen, hogy mit szeretnél megtudni, mi a kérdés. Ha nem vagy "elcseszett", minden rendben van, semmi nem probléma, akkor miben vagy mégis bizonytalan? Hogy meg tudod-e oldani a varatlan helyzeteket? Ugyan már. Te még a várt helyzeteket sem oldod meg, és nem is fogod soha. A válasz az, hogy a gyerekedet az apja, a nagyszülei es a bébiszitter fogják nevelni helyetted, és pont ugyanúgy nem lesz semmi felelősseged, ahogy eddig sem volt. Tényleg mi a fenét szeretnél itt megtudni? Itt a többség kepes egyedül leparkolni az autóját, nem fognak tudni belehelyezkedni a helyzetedbe.
2022. máj. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
90%
Lehet, hogy én is "elcseszett" vagyok. De én pl. nem is tudok vezetni, attól még képes vagyok bevásárolni. 10 percet nézelődsz a boltban az miért baj? Más is szokott, akinek van rá ideje. Megnézed az étlapot? Nyilván, meg is kell. Nem értelek.
2022. máj. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Lépj már túl ezen a parkoláson. Hidd el, nagyon sokan nem szeretnek parkolni, ettől még igenis jól vezetnek, SŐT, még jó emberek is.
2022. máj. 11. 13:18
 20/31 A kérdező kommentje:
Nem baj a nézelődés, de pl. én képes vagyok percekig gondolkozni, hogy melyik illatú öblítőt vegyem meg, kipróbáljak-e valami újat, vagy maradjak a Lenornál. Sokszor úgy érzem, hogy bemegyek az Intersparba és annyi minden van, ami tetszik, hogy azt is elfelejtem, minek mentem be (de ugyanez van ruhavásárlásnál, sminkeknél, mindenhol). Emiatt nem szeretek boltba járni, inkább itthonra rendelek, házhozszállítással. Mert így szépen átgondolhatom, mi fogyott el, mi kell, mit szeretnénk majd főzni.
2022. máj. 11. 13:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!