Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 12 napos babával bűn sétálni...

12 napos babával bűn sétálni menni?

Figyelt kérdés

Kitaláltuk a férjemmel, hogy holnap elmegyünk a dunapartra sétálni egyet, ha ilyen szép idő lesz. Még én sem vagyok az igazi, szerintem fél óra alatt letudjuk, plusz 10 perc az út autóval oda, meg 10 perc vissza. Én tök vártam, süt a nap, lakásban élünk, kicsiket sétálni már voltunk kint és mindig olyan jól esik a lelkemnek. Egy kis feltöltődés. Gondolom regenerálódás szempontjából is jót tesz a mozgás.

Anyósom teljesen kiakadt, hogy milyen felelőtlenek vagyunk, egyáltalán az erkélyre sem szabadna kivinni még, kitesszük a gyereket az autózásnak, mennyi mindent elkaphat és amúgyis pollenek, meg száll a sok szösz most pont, egy újszülött ezt lélegzi be és hát "milyen anya vagyok én?". Megmondom őszintén ez az utolsó kérdés engem annyira szíven ütött, hogy elsírtam magam. Így is szórakoznak a hormonjaim, bizonytalan vagyok, sokszor nem tudom miért sír, fáradt vagyok, stb. Kicsit össze akarom szedni magam mondjuk egy sétával a természetben és a fejemhez vágja, hogy milyen anya vagyok!? Sosem volt felhőtlen a viszonyunk, de azért ez nagyon mellbevágott. Tényleg felelőtlenség lenne?


2022. máj. 14. 10:18
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
95%

Erre az a válasz, hogy mama olyan anya aki ennek a gyereknek adatott, szóval ha továbbra is szeretne unokázni nem árt, ha jóban van ezzel a rossz anyával.


Btw én a 3 napos babámmal már sétálgattam októberben. Az ilyen öregasszonyok azok akik kineveltek egy mindentől is allergiás generációt a hülyeségeikkel. Én most tenném büntibe anyóst, mert a fejetekre fog nőni.

2022. máj. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Jesszusom... Az én lányom október végén született, de még szép 15-16 fokos idő volt. A védőnő első látogatásnál (4 napos volt a baba) mondta, hogy használjuk ki, és vigyük minden nap picit ki a babát.
2022. máj. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Januári babámmal 5 naposan mentünk sétálni. Istenem, kérlek ne kárhozzam el!


Ilyen jó időben mi baja lehet? Legalább már tudjátok, hogy mindent nem kell a mama orrára kötni.


A harcokat meg meg kell vívni

2022. máj. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Remélem a férjed jól lehordta az anyját hogy így beszélt veled….

Amúgy nyugodtan menjetek sétálni. Mindig egyre többet. Babának és neked is jót fog tenni.

2022. máj. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
96%

Válasz jó anya, minnél előbb viszed minden felé nem lesz nyamvadék, ha elzárod mindenre is allergiás lesz, és beteges.

Nem zárt térbe viszed.

Anyóst lekell állítani, ő felnevelte az övét, mostantol pofa be.

2022. máj. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Persze, maximálisan igaza van, hiszen az emberiség csak azért maradt fenn, mert minden újszülött utód csíramentes, steril környezetben nevelkedik... 🤣

Komolyra fordítva a szót! A férjednek ideje lenne takarékra állítani a kedves mamát mert ő viszont eléggé rontja a levegőt!


Jó sétát kívánok nektek! Semmi baja nem lesz a picinek!

2022. máj. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen mehettek nyugodtan sétálni, gondolom, a direkt naptól valamennyire véded, meg arra figyelj, hogy nehogy túlmelegedjen a pici ilyen szép idöben (a babakocsiban megszorul a meleg), meg te se fáraszd magad ki túlságosan.

Kellemes sétát!

2022. máj. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Belegondolva a férjem is allergiás... :D Pedig ezekszerint ő 2 hónapig a négy fal között élt újszülöttként.

A mama szerencsére 200 km-re lakik és nem nekem mondta, csak nem tudta, hogy ki van hangosítva a telefon, mert a férjem közben mást is csinált. Na nem mintha amúgy véka alá rejtené a véleményét. A férjem jól kezelgeti, mindig mellém áll, ebben is. Én meg nem szoktam ennyire magamra venni a dolgait, de most tényleg nagyon rosszul esett, hogy amúgyis gatyán vagyok és még jól meg is rugdos. Pedig az eszem tudja, hogy mi gondoljuk jól... meg azt is, hogy a számára én sosem leszek elég jó a fiának.

Ezzel csak azt éri el, hogy tényleg nem osztunk meg vele semmit, csak játszuk a bólogatós kutyát, ha mondja a magáét. Egyébként már 4 naposan mentünk vele egy rövidkét sétálni és azóta is majdnem mindennap. Az autózás miatt bizonytalanodtam el, hogy tényleg ördögtől való szülők lennénk-e, de nagyon köszönöm a válaszaitokat! Olyan helyen élünk, hogy szinte mindenhova autóval kell majd mennünk, nem árt ha szokja. :)

2022. máj. 14. 10:56
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Kb. három napos kora óta sétáltunk vele...

A lakásban sem szűrt, fertőtlenített levegő van, a pollenek, por, stb. pontosan ugyanúgy megvannak benn is. Feltételezem, kedves anyós sem mondja, hogy még csak ne is szellőztess, sőt.

2022. máj. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek nyugodtan. Szép idő van, kell a kimozdulás, a kicsinek is jót tesz. Mi már egészen pici korukban vittük őket sétálni, kirándulni, annyira megszokták, megszerették, hogy már várják, az autózással sincs semmi gond, elnézelődnek, ha hosszabb az út, elalszanak.
2022. máj. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!