Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 12 napos babával bűn sétálni...

12 napos babával bűn sétálni menni?

Figyelt kérdés

Kitaláltuk a férjemmel, hogy holnap elmegyünk a dunapartra sétálni egyet, ha ilyen szép idő lesz. Még én sem vagyok az igazi, szerintem fél óra alatt letudjuk, plusz 10 perc az út autóval oda, meg 10 perc vissza. Én tök vártam, süt a nap, lakásban élünk, kicsiket sétálni már voltunk kint és mindig olyan jól esik a lelkemnek. Egy kis feltöltődés. Gondolom regenerálódás szempontjából is jót tesz a mozgás.

Anyósom teljesen kiakadt, hogy milyen felelőtlenek vagyunk, egyáltalán az erkélyre sem szabadna kivinni még, kitesszük a gyereket az autózásnak, mennyi mindent elkaphat és amúgyis pollenek, meg száll a sok szösz most pont, egy újszülött ezt lélegzi be és hát "milyen anya vagyok én?". Megmondom őszintén ez az utolsó kérdés engem annyira szíven ütött, hogy elsírtam magam. Így is szórakoznak a hormonjaim, bizonytalan vagyok, sokszor nem tudom miért sír, fáradt vagyok, stb. Kicsit össze akarom szedni magam mondjuk egy sétával a természetben és a fejemhez vágja, hogy milyen anya vagyok!? Sosem volt felhőtlen a viszonyunk, de azért ez nagyon mellbevágott. Tényleg felelőtlenség lenne?


2022. máj. 14. 10:18
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
82%

A 18-as MINDEN anyósos kérdéshez leírja nagyjából ugyanezt: hogy a nö anyja garanáltan ugyanazt mondja, mégsem utálják, az anyósok ártatlan lények, akiket csak azért nem szeretnek, mert ma ez a divat és mindezt igen primitív stílusban.

A legértelmesebb egyszerüen nem észrevenni amit ír, mert tök értelmetlen, csak veszekedni akar!

2022. máj. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
4%
Szóval igazából nem az a kérdésed, hogy kiviszed-e a gyereket, hanem anyóst jöttél szidni.
2022. máj. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
95%
Gyermekágyas osztályon dolgozom, nálunk a folyosón vannak kirakva babakocsik, amit a szülők szabadon használhatnak, akár az első naptól vihetik a kórház parkjában sétálni az újszülöttet, időkorlát nélkül.
2022. máj. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

23# Dejó! Ilyenről még nem is hallottam, pedig szívesen éltem volna a lehetőséggel. Már ott is jót tett volna a lelkemnek szerintem. Ez Magyarországon van?

Az "anyós utáló" kommentre szándékosan nem reagálok, nem tudok mit mondani, sajnálom hogy nem tudsz szöveget értelmezni. :)

A többieknek köszönöm, ma is sétáltunk egy picit itt a környéken. Tényleg sok a szösz, de annnnnyira jóóól esett!

2022. máj. 14. 17:26
 25/29 anonim ***** válasza:
75%
Ha anyám utálná a páromat és bántaná, akkor nem beszélnék anyámmal. A férjednek se ártana ezen elgondolkozni, mert most már saját családja van akikért felelős. Ha a sarkára állna és beszüntetné a látogatásokat, azzal nem csak mellszélességgel melléd állna, de lehet hogy a mama is visszafogná magát és kezelhetőbb lenne.
2022. máj. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
90%
Persze,hogy lehet menni.Most akkor én meg az anyák legszarabbja lehetnek,mert a most 2 éveseknél már 2 hetes korától naponta hordták a testvéreit suliba,meg edzésekre,mert apjuk dolgozott.A most 3 hetes kislányommal pedig már a múlt hétvégén voltunk kézilabdameccsen,mert a nagylányomat nem volt más aki elvigye.Tömegbe nem igazán megyünk még,és senkinek nem engedem fogdosni,meg az arcába hajolni.Ennyi.Attól,hogy 3-asban sétálok egyet a levegőn semmi baja sem lesz.A mami meg nyugodjon meg,nem ő neveli azt a gyereket.
2022. máj. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
73%
Az autózás félelemhez szólnék hozzá: Mi 3 naposan kocsival hoztuk haza a babát a kórházból és nem lett semmi baja. Nyilván 130-al autópályára nem biztos, hogy kivinném, de városban 10 percet autózni vele nem hiszem, hogy ártana neki.
2022. máj. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Nem szeretném elválasztani őket egymástól. Az anyukája 77 éves alapból nehéz természet és sajnos egyre nehezebb. Szerintem ez már valami időskori zizülés is, az egészségügyi állapota is egyre labilisabb, így nem tartanám fairnek. Felnevelte egyedül, apa nélkül az igen későn érkezett férjemet tisztességesen, egy fizetésből. Nem érdemli azt, hogy egyedül maradjon élete végére. Én sem érdemlem azt, hogy így beszéljen velem, ez tény, de amíg a férjem (szerintem) jól kezeli a dolgokat, addig rendben vagyok. Azért mert nem jövünk ki jól, a fiának még nem kell elfordulnia tőle. Nekem elég, ha mellém áll, amikor olyan a helyzet és ha nem erőlteti, hogy mindig menjek/menjünk vele.
2022. máj. 14. 18:21
 29/29 anonim ***** válasza:

#24 nem Magyarország. Itt teljesen máshogy állnak az egész szülés témához.

A babakocsikon kívül hordozókendőket is tudunk az anyáknak adni, azzal is sétáltathatják kint a babákat. Illetve a kisággyal ki lehet tolni őket a szobából nyíló, parkra néző teraszra is.

2022. máj. 16. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!