Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 éves babát képtelenség...

1,5 éves babát képtelenség betenni az autósülésbe (eddig nem volt gond). Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Egy pár hete képtelenség betenni a kiscsajt az autóülésbe, pedig eddig nem volt semmi gond. Az utolsó hosszabb úton volt egy borzasztó nagy kiakadás a székben azóta nem engedi, teljesen befeszül, nem lehet beleeröltetni se (mindent is kipróbáltam), gondolom ha minden erőt beleadnék talán összejönne, de a gyerekben értelemszerűen nem akarok kárt tenni...


Amíg a városban vagyunk nincs gond, megyünk babakocsival, gyalog, hordózóval, de közeledik néhány hosszabb autós út, és teljesen tanácstalan vagyok - ha nem lehet betenni a székbe, nem tudunk elmenni sehova.


Köszönöm a tanácsokat!

(Játék, kaja, figyelemelterelés, beszéljük meg a problmát, 'erőszakkal betuszkolás' nem megy)



2022. ápr. 11. 09:43
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
58%

Ilyen nincs

Te vagy a felnőtt

2022. ápr. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Attól, hogy te nem találkoztál ilyen helyzettel, hidd el, hogy van. Ha lenne megoldás, nem gyakorikérdéseken tennék fel kérdéseket...
2022. ápr. 11. 09:54
 3/32 anonim ***** válasza:
35%
Ugyanmar, hát hogyne lehetne beletenni. Bakker te vagy a felnőtt. Fogod és beleteszed.
2022. ápr. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Ja, gondolom akkor te hasonló helyzetben jól gyomorszájon vágnád a gyereket, aztán a többi kit érdekel... Legyünk már reálisak, kérlek. Ha azt mondom nem lehet, akkor úgy van, én vagyok ott vele. Minden bizonnyal nem gyakori, de mi most ebben vagyunk.


Fizikai képtelenség. Az apja se tudja és ketten együtt se. Egyszerre kéne derékszögbe kényszeríteni a gyereket, plusz a két heveder csatját összeilleszetni és azt még valahogy bekattintani a helyére, mielőtt minden szétcsúszik.

A kérdéses úton addig feszegette magát, hogy még biztonsági övet rögzítő szíjat, ami alul valami csattal van rögzítve is széttáncolta, szét jött gyakorlatilag a szék.

Az egész gyerek egy merev egyenes deszkává változik, az hogy közben ordít mint a fába szorult, nem kérdés. Őszintén kívánom, hogy ne kelljen megtapasztania senkinek.


Főleg azért nem értem, mert eddig nem volt ezzel gond, nem kellett harcolni a bekötéséért. Útközben már volt sírás sokszor, de a székbe tevéssel nem volt gond az elejétől, mindeddig.


Értelmes tanácsokat, kérlek.

2022. ápr. 11. 10:09
 5/32 anonim ***** válasza:
46%

Oké, akkor ne tedd ülésbe, sétálj vele mindenhova. Végül is a gyerek irányítja az életedet, nem te az övét.

Nem, nem vágtam gyomorszajba a gyerekemet. De megoldanam, hogy be legyen kötve az ülésbe. Ahogy más helyzeteket is megoldanek, ha a biztonsága mulik rajta, tehát pl bizony kezenfogva sétálna velem, ha kell, megenne a gyógyszert, ha kell és így tovább. EN vagyok a szülő, az EN FELELOSSEGEM.

2022. ápr. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
93%
Beleeroltetnem es indulnánk ha menni kell. Üvöltene max, de aztán ugyis megnyugszik. Esetleg valami kisebb jutalmat megprobalhatsz ha ügyesen beszall. Pl. Én egy kocka csokit adok ha nem kopi ki az orvosságot ez általában beválik,de ha nem hat lefogom es beadom neki. Van ami muszáj es nem kedv kérdése.
2022. ápr. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Több oka is lehet egy ilyen kialakult helyzetnek:

- utálja az ülését. Nem minden gyerekülés kényelmes. Meg nem örökké. Ezen érdemes elgondolkodni.

- Milyen trauma érte? Mi váltotta ki belőle előzőnek a reakciót? A legtöbb gyerek képtelen órákig az utóban ülni, ha nem foglalkoznak vele, kényelmetlen az ülése és a hosszabb út alatt sosincs kivéve. Ezen fontos elgondolkodni, hogy mi volt a hiba. Onnan lehet csak a megoldást megtalálni.

- Viszont egy 1,5 éves gyerek már értelmes. Neki is el lehet magyarázni sok dolgot. Lehet mesélni neki az utazásról, hova mentek, arról képeket mutogatni. A gyerekülést bevihetitek a lakásba. A plüsseit beültetheti és becsatolhatja vagy van direkt játékbabáknak is autóülés játék. Emellett az autóükésből nézheti egy idő után a mesét akár. Ezek mind nagyon célravezető dolgok tudnak lenni. Idő és türelem kell, mivel valami el lett az ő szemszögéből nézve szúrva. Neki ezt fel kell dolgoznia.

2022. ápr. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Hát sok sikert, őszintén kívánom, hogy sose kelljen ilyen helyzetbe kerülj és magyarázd a sok hitetlenkedőnek, hogy márpedig ilyen nincs.


A gyerek nincs elkényeztetve, alapvetően mi irányítunk, és mint mondtam eddig ezzel nem volt baj. Tény, hogy elég akaratos alaptermészete.


Értelmes tanácsokat kértem, ami túl mutat a te vagy a szülő és az erősebb kategórián, akár 'babapszihológia' irányából (Pl. vigyem be a széket a házba és játszunk vele ott??), miket lehetne kipróbálni, hogy ne idegenkedjen tőle annyira, mert a tiszta erő és a hagyjuk ordítani itt egyértelműen nem fog segíteni.


Ha csak ordítana, betenném a székbe és mennék, közben megnyugszik így vagy úgy - mert útközben voltak ilyen kiakadások, ebben van tapasztalat és vannak megoldások is.


De ha annyira feszül, hogy konkrétan eltörnéd a csontjait a művelet közben tényleg, őszintén, hogyan a bánatba eröltetnéd bele abba nyomorult ülésbe? A kedves szülői felelősségeddel?


Semmilyen más területen nincsenek biztonsági problémák, az utcán jön kézenfogva, ha elkezd akaratoskodni, akkor ölben és a legrövidebb úton haza, akkor is ha nem azt akarja.


Nem ismered a helyzetet, minket, a gyereket. Kioktatás helyett azt szeretném tudni mit lehet kipróbálni.


Semmilyen más vélemény nem érdekel, mert nem segít.

2022. ápr. 11. 10:30
 9/32 A kérdező kommentje:

Kedves 7. válaszadó, köszönöm!


A kérdéses úton először ületem előre és nem hátra melléje, egy darabig minden oké volt, aztán meg kellett álljunk kicsit, amikor indultunk tovább el kezdett ordítani. Hátra ültem, még cicit is próbáltam, ami ilyen kiakadásoknál mindig bevált de most az se kellett, se a kedvenc dala, se a plüsse, se szépszó.

Cseréltünk a férjemmel, vele végül nagy nehezen belealudt a sírásba, kb. érkezésig szipogott álmában.

Utána jó napja volt, unokatestvérekkel játszott, jól kifáradt.

Visszafele álmos volt, beültetésnél nem volt gond, hamar elaludt, de 20 perc után felébredt és utána kész horror volt a maradék egy óra hazáig. Széttáncolta széket, én vezettem, de most én kellett hátraüljek, alig értünk valahogy haza.


Azóta ma próbáltam először betenni, semmi nem működött.


A széket sosem szerette, és sajnos a nagyszülők elég messze laknak, nem megyünk gyakran, de voltak érdekes utak.

Amíg háttal volt a szék, addig viszonylag könnyen tudtam szoptatni akár útközben, úgy hogy fölé hajoltam, könnyebb volt átöleni, hozzábújni.

Egy ideje meg kellett fodítani a széket, már kényelmetlen volt, nem fért a lába. Az elején élvezte, hogy jobban lát, és pár héttel ezelőttig, azért nem voltak nagyobb problémák, ha sírt is, meg lehetett nyugtatni.


Dióhéjban ennyi.


Lehet kipróbálunk egy más széket..., már ha tudok szerezni kölcsön, mert azért nem annyira olcsó, főleg, ha jó minőségűt akar az ember, hogy ha a következő 3 típus sem válik be se legyen gond.

Délután beviszem a széket a házba, de sajnos nem vagyok túl optimista...

2022. ápr. 11. 10:42
 10/32 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem is megpróbálhatnátok egy másik ülést. Ha ez egy másfél éves gyerek rángatózásától szétjön, egyébként sem tűnik jónak.

Ha meg nem akarja és te nem akarod erőltetni, menjetek vonattal. Bár hosszútávon ez sem megoldás. Másfél évesnél nem nagyon lehet tudni, mi a gondja. Lehet, két hét múlva már elfelejtené az egészet, ha közben hanyagoljátok az autót.

Változtass valamin, és add elő neki, hogy ez egy másik ülés. Kapjon levelet a húsvéti nyúltól, hogy milyen szép ülése van és mennyire tetszik neki. Találjon benne valami kis meglepetést, amit szeret és amit megtarthat, ha szépen beleül. Nem tudom, mit próbáltál már ezek közül.

2022. ápr. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!