Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akik BLW-ztek! Nem...

Anyukák, akik BLW-ztek! Nem féltek, hogy megfullad a baba?

Figyelt kérdés
Nem provokatív kérdés, ne értsétek félre. 7 hónapos lesz a baba hamarosan, pépesen kapja az ennivalót. Eszi, ízlik neki, de pár perc után megunja, hogy kanalazom a szájába. Úgy veszem észre, az önálló falatkázás jobban tetszene neki, de rettegek, hogy megfullad. Épp fogzik, a saját nyálát is képes félre nyelni.

2022. máj. 19. 12:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
65%
8. Ez egy különleges eset. Ha 9 hónaposan elkezdesz szilárdat adni a gyerekednek és megakad mit csinálsz? Amiről a fenti anyuka írt másfél éves gyerek volt. Nemár, hogy te akkor még pürével etettél :D
2022. máj. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Én vagyok az anyuka, aki kiütötte a falatot a gyerekéből. :D Bocs, de aki ezen kiakad, az mit csinàl, amikor a gyerek torkán megakad valami? Ha belenyúlsz a szájába, lejjebb is nyomhatod a falatot. Hosszan a nyújtott lábadra-combodra fekteted, két hatátozott ütés (nem verés) a lapockák közé, és kirepül a falat. Nézzetek videót idegentest eltávolításról csecsemők-kisgyermekek esetén.


És igen, erre szükség lehet akkor, amikor darabosat eszik, és akkor is, amikor valami vackot megtalàl és benyel.

2022. máj. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Persze, mindenképp művelődnék a témában, mielőtt belekezdenék.

Egyszerűen csak bennem van ez a nagyfokú félelem. De hát előbb-utóbb úgyis túl kell lépni rajta, nem ehet örökké pépeset 😀

2022. máj. 19. 15:57
 14/14 anonim ***** válasza:
73%

Nekem pont a pürével etetett gyerekemnél kellett alkalmaznom ezt a fogást egyszer és pont azért, mert nem tanult meg normálisan rágni. 1,5 éves volt ekkor, de még 3 éves korában is a frász kerülgetett sokszor.

Mondjuk ő alkalmatlan lett volna a blw-re, mert megkésett volt a fejlődése, 1 évesen se tudott még ülni...stb.

A kicsinél blw-ztünk és kb. az első egy-két alkalommal féltem csak. Ő nagyon ráérzett és alig párszor kellett csak visszaöklendeznie és soha nem kellett beavatkozni. 10 hónaposan már teljesen önállóan evett villával, és teljes menüsorokat fog nélkül.

Ha megtanulod a különbséget, hogy mikor kell közbelépni, mit hogyan adj, akkor jó módszer.

Pl: pürés kezdés után már nem jöhet szóba klasszikus értelemben a blw, főleg, ha a nyelvét lenyomva etetted eddig.

2022. máj. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!