Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy alakul egy átlagos...

Hogy alakul egy átlagos napotok 5 hónapos babával? 5 hónapos múlt a kislányom. Én napközben minden dolgomat megcsinálom, mert játszani nem nagyon tudok vele. Viszem magammal a játszószőnyeget, azon van éppen ott, ahol dolgom van.

Figyelt kérdés

Elnézegeti amit csinálok, hol jobban, hol kevésbé.

A játékok nem nagyon érdeklik, ez fog változni? Még nem forog hasról hátra és fordítva, ha ezek a mozgások beindulnak, jobban elfoglalja majd magát? Nem sír sokat, inkább nyekeg... De ha nyekeg, ülhetek ott mellette, akkor is nyekeg.



2022. máj. 30. 12:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

enyém 8 hónapos de most sem érdeklik a játékok. forog, kúszik, mászik, ül, térdel de még csak most nyekeg igazán. amit 5 hónaposan csinált az semmi ehhez képest😅


szóval igen, fog változni. de nem feltétlen jó irányba. (nyilván lehet nálatok máshogy lesz)

2022. máj. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

"A játékok nem nagyon érdeklik, ez fog változni?"


Ezt te is érzed, hogy nagyon buta kérdés, ugye?

Persze hogy fog változni, szerintem nincs olyan gyerek a világon aki ne szeretne játszani valamivel. Legyen az baba, vagy kirakós, vagy a dömper kerekének pörgetése...

2022. máj. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hű, de jól hangzik...
2022. máj. 30. 13:00
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

Beszélsz hozzá? Adsz a kezébe dolgokat? Viszed magaddal mutatni neki a világot?

Magától nem igazán lesz okosabb, neked kellene tanítani, mozgatni, nevelni!

2022. máj. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

Én rengeteget mondókázok vele, éneklek neki, sokat van hordozoban rajtam, beszélek hozzá. Ölembe veszem, kezébe adok dolgokat, csörgetem, forgatom neki. De van, hogy csak “gyűrjük” egymást: fekszünk az ágyon, emelgetem, csiklandozom, puszilgatom, stb.

Mostanában nagyon szereti a “kukk” játékot. Letakarom valamivel, lehúzom róla, kukkkkk, ő meg nevet.


Két hét múlva lesz hat hónapos, szerintem már kifejezetten sok interakcióra kepes. Úgy látom, igényli is, hogy ne csak a jatszoszonyegen legyen, hanem kapcsolatba lépjek vele, vagy délután az apja.

Imádja a Kerekítő mondókáskönyvben levő ölbéli játszadozásokat.


Igaz, estére olyan vagyok ettől, mint egy zombi. Iszonyú fárasztó.

2022. máj. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

A hű de jól hangzik a 8 hónapra értettem.

Nyilván tudom, hogy változni fog, úgy értettem, hogy rövid időn belül vajon leköti e majd jobban egy-egy játék. Nincs nagyon tapasztalatom, első baba, és a környezetemben sem voltak babák korábban.

2022. máj. 30. 13:07
 7/15 anonim ***** válasza:
72%

5 vagyok.

most a kedvence: beteszem hason a kiságyba. Ő emeli a fejét azonnal.

Én leguggolok, elbújok előle, majd szépen lassan emelkednek fel, és egyszer csak meglát a rácsvédő fölött, akkor azt mondom kukkkkk, na ezen úgy nevet, hogy hallja a szomszéd is :)

Ezt fel oran át simán lehet vele csinálni. Derekam leszakad :D

2022. máj. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Persze, beszélek hozzá egész nap, adok a kezébe dolgokat, énekelek is neki, kint is szoktunk már lenni, nézelődni. De sokáig nem köti le semmi.
2022. máj. 30. 13:19
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Hasra szoktad tenni? Az átforduláshoz az kell, hogy sokat hasaljon, emelje a fejét, ezáltal erősödjön a nyaka, háta.
2022. máj. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Persze, sokszor van hason. Védőnő szerint egész nap a földön legyen.
2022. máj. 30. 13:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!