Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Colát adni 1évesnek?

Colát adni 1évesnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,lányom 13hónapos.3napja megy a hasa(nem vészes max 3-4x naponta)Jön a hátsó foga(összes fognál volt hasmenés hívtam a védőnőt mindig és hogy ez "normális ilEnkor.

Ma átjött anyós és elkezdett okoskodni hogy adjak neki Colát.Néztem rá hogy mér adnék én az 1évesemnek Colát?

Mer hogy régen azt adtak a gyerekeknek ha ment a hasuk hogy az jó rá,mondtam életembe ilyent nem hallotam és nem vagyok hajlando Colával itatni,erre bebunkult.Most ténleg normális hogy valkik 1évesnek Colát adnak hasmenésre?


2022. jún. 13. 17:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
45%
Igen egy kicsit elavult éy régi javaslat. Én pont ugyanebben a helyzetben vqgyok és O.R.F nevü por kell hogy rehidratálja a gyereket.
2022. jún. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Igen, kiskoromban nekem is ezt javasolta az orvos, hogy behűtve, kikavarva belőle a szénsavat. Nyílván figyelni kell, hogy ne legyen túl hideg és tényleg normálisan legyen kikvarva belőle a bubi. Ha ilyen van, nekem a mai napig használ, de mindjárt jönnek az ősanyák és lepontoznak 😂
2022. jún. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
De egy egyévesnek?
2022. jún. 13. 17:19
 4/16 anonim ***** válasza:
58%
Igazából semmi nincs benne, ami kifejezetten káros lenne a gyereknek, ha egyszeri alkalmakról van szó
2022. jún. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
Tényleg jó, de kisgyereknek nem adnám.
2022. jún. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
En is hallottam mar errol, a csaladban szinten hasmeneses kisgyereknek javasoltak a colat (szensavat kikavarva belole), de o akkor ilyen 3 eves kor korul volt. Ilyen pici babanak nem tudom mennyire realis adni, de ha 2-3 kiskanal szensavmentes colat adsz neki attol biztos nem lesz baja.
2022. jún. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
11%

Megmondom őszintén...nagyon egészségtelen...régen drog volt benne azt szűrték át. Nevelő apámnak ezért rohadtak ki a fogai mert csak azt itta állandóan.

Mi van benne ami egészséges, egészségesebb és jobb mint egy buborékos ásványvíz pl?

2022. jún. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
66%

Én is kólát iszok a hasmenésre-hányásra, nekem bevált. De nem adnám a cukor tartalma miatt egy 1 évesnek, ha van rá más lehetőség is.

Esetleg orvos tudna valami jobbat ajánlani. Pl probiotikum?

2022. jún. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
56%
Engem nem érdekelne hogy mennyire jó hasmenés ellen...hasmenés ellen ott a banán....
2022. jún. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
86%

Eszembe nem jutna. Egyébként inkább hányásra javasoljak, nem hasmenésre.

Smecta, probiotikum az, ami adható csecsemőnek.

Illetve a hasfogó élelmiszerek. Krumpli, alma, banán.

2022. jún. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!