Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két gyermekkel kb. hány...

Két gyermekkel kb. hány Forintból éltek egy hónapban?

Figyelt kérdés

Úgy értem, ahol két gyermek van, mennyit kerestek?

Én vállalkozóként átlag 450 körül, férjem 580-at havonta.

Egy gyerekünk van.

Nem élünk extrán, nem szűkölködünk persze, de emiatt gondolkodunk a második gyereken.

Azt nem szeretnénk, ha sokszor nemet kelljen mondanunk a gyerekeink 1-1 kívánságára. És itt nem az ezredik játékra gondolok.

Meg pl családi nyaralás. Külföldön még így sem jártunk a kislányunkkal. Tudom, ebből nem valószínű, hogy hátránya lesz.

De mindenképp szeretnénk élményeket is adni nekik.


2022. júl. 2. 10:00
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
60%
"Azt nem szeretnénk, ha sokszor nemet kelljen mondanunk a gyerekeink 1-1 kívánságára."
2022. júl. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
90%
#10 és te hol olvasol szidást? Javasoltam hogy ne tekintse rossz dolognak azt hogy nemet mond. Neked is legyen szép napod.
2022. júl. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
0%

11. Sokszor, nem azt hogy mindig. Ki akar sokszor nemet mondani a gyerekének azért mert nincs pénze?


12. “Komolyan mondom az emberek lassan büszkék rá hogy kis Dudley Dursleyket nevelnek.” ó süt belőled a jó indulat :D

2022. júl. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
70%
Hú mekkora rosszindulat volt ez. Nehogy elalélj ettől.
2022. júl. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
16%
14. Miért te elaléltál a sok rossz szülőtől, akik nem mondanak nemet? Mert az konkrétan 0 komment. Javaslom, máskor reagálj olyanra amit legalább 1 ember írt 🤷‍♀️
2022. júl. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

A kommentem 2.fele volt csak ez a megállapítás mert ezt látom. Szerintem néha megérni egy off megjegyzést írni, ha úgy látom helyesnek, és te nem vagy a gyakorikérdesek.hu felügyelője, hogy megszabd, bocsi vagyis "javasold" mit írok és mit nem.


Javaslom lépj tovább, én is azt teszem, mert most feleslegesen szemeteljük tele ezt a kérdést.

2022. júl. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
85%

350, és még ebből is bőven tudunk felesleges dolgokra költeni :S

(6 és 9 évesek a gyerekek)

2022. júl. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
0%
16. Én ne javasoljak, de te javasolhatsz felügyelő asszonyság? :D nem te voltál a legokosabb soha, ugye?
2022. júl. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
81%
Hát akkor itt vagyok én. Szüleim együtt keresnek 600-650e forintot, én kamasz vagyok, hugom meg alsós. Jól elelunk ebből, most újíttattuk fel az egész házat, már csak a tető maradt. Mo. délnyugati részén lakunk. Emellett tudunk spórolni is.
2022. júl. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
84%

Mi közösen 600 ezret hozunk haza, de jelenleg csak egy gyerek van. Gondolkoztam a másodikon, de kétségeim vannak.

Én olyan családban nőttem fel, ahol hó végén már össze kellett húzni a nadrágszíjat; ha nagy esemény volt (esküvői meghívás, ballagás, szalagavató) akkor az megterhelte a szüleimet; illetve hamar rájöttem, hogy ha egy-egy nagyobb értékű dolog kell, azt bizony nehezen oldják meg. Persze havi megtakarításnak a fogalmát sem ismertem, mert mi hónapról hónapra nyomtuk. Na én ezt nem akartam.

Nekünk ebbe a keresetbe belefér a kényelmes élet, a gyerek extra programjai, a mi extráink, a közös nyaralás spórolás nélkül, és ami nekem a gyerekkorom miatt a legfontosabb a havi megtakarítás. Ez az ami csökkenti a szorongás szintem :) Főleg ilyen infláció mellett.


Ha még befolyna + 60/70 ezer akkor bevállalnék még egy babát :)

2022. júl. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!