Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két gyermekkel kb. hány...

Két gyermekkel kb. hány Forintból éltek egy hónapban?

Figyelt kérdés

Úgy értem, ahol két gyermek van, mennyit kerestek?

Én vállalkozóként átlag 450 körül, férjem 580-at havonta.

Egy gyerekünk van.

Nem élünk extrán, nem szűkölködünk persze, de emiatt gondolkodunk a második gyereken.

Azt nem szeretnénk, ha sokszor nemet kelljen mondanunk a gyerekeink 1-1 kívánságára. És itt nem az ezredik játékra gondolok.

Meg pl családi nyaralás. Külföldön még így sem jártunk a kislányunkkal. Tudom, ebből nem valószínű, hogy hátránya lesz.

De mindenképp szeretnénk élményeket is adni nekik.


2022. júl. 2. 10:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
40%
1,3 millió
2022. júl. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
93%
Ne gondold, hogy itt reális választ fogsz erre kapni. A gyakori népében mindenki jól keres, tud takarékoskodni és mindenre is van elegendő pénze. A valós élet ennél szagosabb és nem ilyen cukormázas álomvilág. Sokan minimálbérből tartanak el valahogyan 3 vagy több gyereket, másik oldalon meg ott vannak azok, akik 600-800 ezret keresnek és hó végére mégsem marad nekik egy fillér sem, pedig se gyereke, se kutyája. A két véglet között pedig millió féle változat van.
2022. júl. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Férjem 600ezret hoz haza, én most gyesen vagyok. Komolyan mondom, hogy teljesen jól élünk. Kétszer megyünk el nyaralni idén, de rendszeresen elutazgatunk a férjem szabadnapjain is (azok mondjuk nem ottalvósak). Sok játék, könyv van itthon, nem csak ünnepekkor kapnak újakat. Belefér bevásárláskor egy-egy finomság. Kamatos hitelünk (már) nincs. Felvettünk a 10 millió babavárót a második gyerekünkre, de abból is csak pár millió ment el, amikor lecseréltük az autónkat.
2022. júl. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
24%
3. Vaaaagy vannak itt olyanok, akiknek tényleg tervezett volt a gyerekvállalás és tudatos döntésből született a gyerek. Nem mindenki ösztönlényként szüli sorban a babákat. Lassan bocsánatot kell kérni mert az embernek van 50000 ft megtakarítása.
2022. júl. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
61%
Bocsi, 2-re reagáltam, nem a 3-ra.
2022. júl. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Kettőnk bevétele olyan 800 körül van, most várjuk a második gyermeket. Eddig albérletben laktunk, most vettünk lakást. A hiteltörlesztésünk picit több lesz, mint amit eddig bérleti díjként fizettünk, de nincs gondunk a megélhetéssel.
2022. júl. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
41%
Mindennel együtt (fizetések, családi stb.) másfél millióból.
2022. júl. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
38%

Az hogy sokan minimálbérből nevelik fel a gyerekeket ugye nem követendő példa…

A kérdező kb felvázolta, hogy hogyan élnek most és milyen színvonalat szeretnének tartani…mert nem az a kérdés, hogy éhen halnak e 2 gyerekkel, hanem hogy mindkettőt a meglévő színvonalon mennyiből lehet felnevelni.

2022. júl. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Tök mindegy mennyi a bevétel a kiadás számít.


Nem mindegy, hogy Budapest vagy vidék, nem mindegy hogy mennyi a lakbér/hitel, milyen autó van, ha van, mik az igények, van-e drága hobbi stb stb.


Én úgy vagyok vele, amennyiben marad pénzetek hogy félre tegyetek és ezen felül évi 1 nyaralás belefér, ott biztos nem lesz az hogy mindenre nemet kell mondani.


De azt kiemelném hogy nemet igenis kell mondani. Komolyan mondom az emberek lassan büszkék rá hogy kis Dudley Dursleyket nevelnek. Nem kell minden programra igent mondani, nem kell minden játékot megvenni, és tanuljon meg megdolgozni bizonyos dolgokért. Ha minden az ölébe hullik amit kiejt a száján, akkor hatalmas gondok lesznek később. Pl itt van barátnőm, lovagolni akart, lovat nem kapott de járt lovagolni ahol ugye ganézni is kellett, csutakolni, vizet hordani, sepregetni mind nehéz fizikai munka, cserébe lovakkal lehetett.

2022. júl. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
18%
9. Melyik kommentben olvastad, hogy nem mondanak nemet? :D ja egyikben sem, csak jól esik kicsit szidni másokat. Bezzeg te, ugye..
2022. júl. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!