Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két gyermekkel kb. hány...

Két gyermekkel kb. hány Forintból éltek egy hónapban?

Figyelt kérdés

Úgy értem, ahol két gyermek van, mennyit kerestek?

Én vállalkozóként átlag 450 körül, férjem 580-at havonta.

Egy gyerekünk van.

Nem élünk extrán, nem szűkölködünk persze, de emiatt gondolkodunk a második gyereken.

Azt nem szeretnénk, ha sokszor nemet kelljen mondanunk a gyerekeink 1-1 kívánságára. És itt nem az ezredik játékra gondolok.

Meg pl családi nyaralás. Külföldön még így sem jártunk a kislányunkkal. Tudom, ebből nem valószínű, hogy hátránya lesz.

De mindenképp szeretnénk élményeket is adni nekik.


2022. júl. 2. 10:00
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
87%

Azért nettó 1 milliós bevétellel nem hiszem, hogy parázni kellene. Nem mindegy kinek milyen igényei vannak (magán bölcsi, ovi, suli, orvosi ellátás, luxus nyaralás, stb.).

Mi is ennyit keresünk, picit többet, de egy gyerekkel is egyikünk fizetése, vagyis a bevételeink fele kb. megtakarításba megy. Nem ezen múlt, hogy nem lett második gyerek.

2022. júl. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
27%

Mi nem volt hasznos a válaszomban? A kérdésre válaszoltam.


1.

2022. júl. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
83%
22, irigység plusz hazugnak hisznek
2022. júl. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
20%
De jó...
2022. júl. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

800 ezer körül.

130 ezer a ház törlesztője.

Autó egy 20 éves kisautó, egyszer le lesz cserélve de több hitelt nem akarunk.

Van még 40 ezer személyi hitelünk.


Vidéken élünk, megvagyunk. Egyik gyerek ovis, másik iskolás.

2022. júl. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Az anyagiak csak a szülőknek fontosak, a gyereknek meg a közös élmények számítanak. Ha kap egy új játékot, egy napig lesz számára érdekes, de minden nap annak fog örülni csak, ha játszotok vele, elmentek játszótérre, labdáztok vele, stb.

Nyilván legyen pénz pelusra, ruhára, cipőre, bölcsire, de ti nem is az a kategória vagytok, ahol ez nem alap.

Ha meg majd nagyobb lesz és jön követelőzve hogy milyen cuccai vannak az osztálytársainak, nyilván nem vesztek meg neki mindent, csak mert kiejti a száján. Úgyhogy nem aggódnék.

2022. júl. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
81%

"Az anyagiak csak a szülőknek fontosak, a gyereknek meg a közös élmények számítanak" Ezzel én nem teljesen értek egyet.

Szerintem tök fontos a gyereknek az anyagiak:

- anyagiak miatt van rá lehetősége, hogy jó élményei legyenek. Hogy a nyár ne 2 strandolásból álljon, hanem programokból. Persze nem azt mondom, hogy mindennap cipelni kell valahová, de azért az állatkert, cirkusz, csúszdapark stb nem 2 forint. ÉS igen is nagy élmény nekik.

- anyagiakból van a minőségi élet is: nem mindegy hogy 2000 forintos kínai cipője van, vagy ortopédialiag helyes darabja. Mert kamaszkorára nem mindegy, hogy lúdtalpas lesz-e és gerincferdüléses vagy sem.

- az anyagiak járulnak ahhoz is hozzá, hogy megkapja-e majd az esetleges szükséges extra fejlesztéseket. És most nem is Dévényre, meg logopédusra gondolok, hanem pl nyelvtanárra nyelvvizsga előtt, mert az állami intézményében nem biztos, hogy lesz rá annyi idő.

-fogszabályozás? nem kötelező oltások? nyári egyhetes tábor? külföldi kirándulás?


Nem kötekedésből írtam, sőt nem is kifejezetten neked, csak hogy szerintem a tartalmas gyerek és kamaszkorhoz nem ártanak az anyagiak :) PErsze lehet ingerszegény környezetben gyereket nevelni, de biztos megéri?


Egyébként kérdező ti tényleg papírforma szerint bőven megengedhetnétek magatoknak a másodikat. Ha mégsem úgy jön ki a hónap vége, akkor lehet érdemes vezetni a kiadásokat 2 hónapig, hogy lásd honnan csúszik ki a pénz.

2022. júl. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!