Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vegyem rá a 3 hónapos...

Hogyan vegyem rá a 3 hónapos babámat, hogy forogjon?

Figyelt kérdés
2010. szept. 21. 11:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Rakjad sűrűn hasra, és akkor előbb-utóbb rájön, hogy ha erősebben felemeli a kis fejét, akkor hanyatt tud fordulni. Nálunk legalábbis így már megfordult elég régen.
2010. szept. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy 3 hónapos babát miért akarsz már forgatni. Majd fordul, ha megérett rá. Egyébként a hasról hátra fordulás az nem forgás, akkor a lendület viszi őket, a hátról hasra fordulás az igazi mozgásfejlődés. De egy 3 hónapos babának még a kezébe adj a kis kezének megfelelő nagyságú dolgokat, hogy fogja, majd később két kézzel, figyelje, nyúljon érte. Ilyenkor még ez a "feladatuk", nem a forgás.


De ha nagyon szeretnéd tornáztatni, akkor a sok hasonfekvés valóban jót tesz az izmainak, illetve amikor pelenkázod és hanyatt van a bébi, pelus nélkül a hasához húzod az egyik lábát, és az ellenkező irányba eltolod a térdénél fogva. (mint mikor mi tornázunk, és a nyújtásnál kitekeredünk) Így a dereka már fordul és a törzsét neki kell fordítania a karjával együtt. Ugyanez a másik lábbal kezdve. Szóval ne a karjánál fogva húzd. Azt neki kell megtanulni, megtapasztalni, de még ráérsz vele.

Inkább élvezd ki azokat a pillanatokat, mikor odaadsz neki egy csörgőt és örömmel nyúl érte, és ha még meg is fogja, sikerül neki tartania, mekkora öröm. Meg mikor már az egyik kezéből a másikba áttesz tárgyakat.

2010. szept. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
De ne eröltesd!!!! Ha lesz "kedve", ereje, úgyis megfordul. Szerintem nincs elmaradva, kislányom is elmúlt 3 hónapos, mikor elkezdett próbálkozni..... Vannak babák, akik nem sietik el :)
2010. szept. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem még nincs elkésve, 5-6 hónaposan kell forogniuk.
2010. szept. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sehogy, hagyd békén. 5-6 hósan ráér forogni egy baba.

Egyelőre legyen sokat hason, hogy erősödjön a háta és a nyaka. Most még csak fekvőtámaszozni "kell" tudnia.

2010. szept. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
a fiam 4 hósan fordult hasra először, de azóta se.
2010. szept. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem, mert egy cikkben olvastam(orvos által írt), hogy "hátáról oldalára fordul"..stb. Nekem még nem csinálja, sőt még a tárgyakért sem nagyon nyúl, ha a kezébe nyomom, akkor már megragadja, de ez még nem igazi fogás. Pedig a cikkben az is van, hogy minden tárgyért nyúl...hááááááát....nekem egész nap csak vigyorog meg beszélget, meg jár keze/lába, mint a motolla. Amúgy nem izgulok..
2010. szept. 21. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!