Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Óraátállítás után, hogy...

Óraátállítás után, hogy alakítjátok a napirendeteket?

Figyelt kérdés

Mondjuk, ha eddig este 8-kor volt a lefekvés, akkor óraátállítás után is 8-kor legyen. Fokozatosan toljátok ki az időt? Hogy bírják a babák?

Az én fiam 5 hónapos, és 8-kor van lefekvés, addigra már elég fáradt, és nem nagyon bírna tovább fent maradni.


2010. szept. 23. 11:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Én mindig a baba igényeihez, szükségleteihez igazodom. Ha látom, h. álmos, leteszem, ha még pörög, hagyom kicsit játszani, bolondozunk együtt az ágyon, abban elfárad. Sosem tartottam be szigorúan a napirendet, persze megvan, h. mi után mi jön, és kb. mikor, de vannak elcsúszások, nem mindig ugyanakkor éhes, álmos stb. Az óraátállítás sem okozott eddig problémát.
2010. szept. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Persze, mi is a baba igényeit figyeljük, ezért van, hogy fél 8-kor, van hogy csak 8-kor fürdetünk. De sokszor már reggel fél 6-6-kor már fent van, nem szeretném, hogy ez még egy órával korábbra kerüljön.
2010. szept. 23. 12:27
 3/12 anonim ***** válasza:
23%
Pár nap alatt át tudod állítani a babát. Elég, ha csak negyed órákat csúsztatod a napirendet, persze nem kell nagyon szigorúan venni. Kell egy kis idő, mire megszokja, de nem lesz gond. Inkább a reggeli korai ébredése miatt ajálnanám!
2010. szept. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
46%

Az első állításnál tavaly csak 4 hónapos volt:D

Mi úgy csináltuk, hogy első nap 10 perccel, második nap 20 perccel, harmadik nap már 40 perccel toltuk. A 4. 5. napra teljesen átállt. Addig meg fél lábon is ki lehet bírni:)

2010. szept. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem okozott gondot az átállítás.
2010. szept. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%
nálunk sem okozott gondot előzőleg.Az előző óraátállítás előtt hatkor volt a fürdés, azóta hétkor.Mindkét esetben nyolckor aludt el.Remélem most is zökkenőmentes lesz ,és nem fogja megviselni ez az értelmetlen óraátállítás.
2010. szept. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 hós volt a lányom tavasszal mikor állítani kellett!Én szeretem betartani a napirendet,nem percre,de a főbb állomásokat igen (pl a déli alvás lehet 11:30 is meg 12:30 is) de a fürcsi az majdnem mindig 8-kor van!Én tavasszal két héttel előtte kezdtem el így az óraátállításra eljutottunk hogy 3/4 8-kor volt fürcsi utána két nap alatt elértük a 8 órát!

Most nehezebb lesz,mert mindig megy a tv és ugye széf után fürcsi!De most is előtte már elkezdem,de nem olyan sokkal,nagyon könnyen alkalmazkodnak a babák az újhoz,könnyebben mint mi!

2010. szept. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
nálunk még nem okozott gondot az óraátállítás. valahogy ő is áttér a téli üzemmódra. Eleve hamarabb sötétedik és ezt ő is megérzi, hamarabb lesz álmos is. Nem szokott korábban sem kelni ilyenkor. most 23 hós.
2010. szept. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
bocsi az offért, mikor lesz állítás? :)
2010. szept. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
okt. 31.
2010. szept. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!