Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 eves szulinapra mit kapott...

1 eves szulinapra mit kapott a kisfiatok? :) milyen tortát csináltatok neki ami cukormentes ? :)

Figyelt kérdés
2022. szept. 20. 10:21
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
89%

[link]

Eltelik majd pár év, és a Kerdező olyan lesz, mint ebben a cikkben Áron anyukája. Imádkozzatok, hogy ne sodorjon titeket vele össze a balszerencse. :))

2022. szept. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyet csináltam, de nagy marhaság volt, mert nem volt nagy szám és a gyerek, egy falat nem sok, annyit se evett belőle:

[link]


Mai fejemmel inkább egy joghurtos rendes felnőtt tortát készitenék.

Bár ő lány, kiskonyha volt az ajándék, az viszott nagyon bejött, azóta is folyamatos használatban van.

2022. szept. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
74%
Egyáltalán minek torta? Csak hozzászokik az éses ízekhez, és onnantól már csak egy lépés a nyalóka meg a Nutella. Kapjon inkább gmo-mentes párolt répát, az garantáltan egészséges.
2022. szept. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 A kérdező kommentje:
Ha utanaolvastok a BLW egyik alapelve szinten az h nem adunk finomitatlan cukrot
2022. szept. 20. 11:43
 25/46 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, nemrég az unokaocsem volt 1 éves, tesómnak azt javasoltam, csináljon egy muffin méretű hozzaadott cukormentes tortát a kicsinek, közepébe szúrhat gyertyát is, a többieknek meg egy normál cukros tortát. Többet úgysem eszik a baba, a többieknek meg nem izlene. Sajnos receptet nem tudok, majd szólok a tesómnak, írja le ide neked.
2022. szept. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 A kérdező kommentje:

Kedves 21. Nem leszek ilyen mint írtam is addig próbálom elkerülni a cukrot amíg lehet, nyilván egy nagyobb gyerek látja már a boltban, baratinal stb akkor már elkerülhetetlen :)

Nem hittem hogy ez a kérdés ilyen utalatot vált ki sok emberből … én nem degradáltam senkit, nem mondtam hogy rossz ahogy Ti csináljátok ellenben ti kb egybol támadtatok

2022. szept. 20. 11:45
 27/46 anonim ***** válasza:
71%

Jól van

Most már ne provokáld a népeket

2022. szept. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:
Aki rendesen válaszolt annak köszönöm. A többieknek csak annyit mondanék hogy mindannyian anyukák vagyunk és számomra elkeserítő hogy ahelyett hogy tamogatnank egymást, feszültség van. Én elfogadom mindig a másik álláspontját de elmondom h én mit miért csinálok úgy ahogy de nem kritizálom azt aki másképpen csinálja… ezért érzi sok anyuka magát maganyosnak mert nem tudja kivel megbeszélni a gondjait anélkül h letamadjak
2022. szept. 20. 11:53
 29/46 anonim ***** válasza:
88%

Banános-kakaós piskótát sütöttem (gyakorlatilag banánkenyér receptet piskótának kisütve :D ), amit félbevágtam és mascarpone-banános-kakaós krémmel töltöttem meg (halál egyszerű, egy doboz mascarpone, talán 2 banán pürésítve, random mennyiségű cukrozatlan kakaóport szórtam bele, kóstolgattam menet közben, hogy jó legyen). Talán tejszínhab (cukormentes) is került bele, hogy lazítsa, de ebben nem vagyok biztos. A banán volt az egyedüli édesítés, és más nem is hiányzott, isteni volt. Felnőttként is, és a gyerek is többet evett 3 falatnál.


Ajándéknak ugyan lányom van, de tőlünk matatófalat kapott, szerintem ez uniszex, szóval meg merem osztani :D


Mi is BLW-ztünk, ugyanakkor azt tudd, hogy csak itthon ilyen "szigorúak" a szabályok, a BLW őshazájában (USA) eleve a társadalom nem ennyire tudatos, és ott már simán adnak cukros-feldolgozott élelmiszereket, nem törekednek ennyire az egészségességre. Szóval nem a BLW alapelve a finomítatlan cukor, hanem Magyarországon ez a javasolt irány, mert az alapelv az az, hogy azt egye, amit a család többi tagja (motiváljuk ezzel magunkat is az egészségesebb étkezésre és a gyereknek is mutassunk jó példát- de ha mi nem eszünk egészségesen, akkor tökmindegy, hogy 2 éves korig nem kap semmi cukrot, mint ahogyan a WHO javasolja, ha egyszerűen rossz példát lát otthon, akkor úgyis azt fogja követni).

2022. szept. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, senkit se érdekel, hogy blw-zel, meg mit adsz, mit nem.

Csinálj répatortát, leggyakrabban azt hallottam első szülinapra. De ne csodálkozz, ha le se sz.rja majd a gyerek.

2022. szept. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!