Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most kezdtem az egyetemet egy...

Most kezdtem az egyetemet egy egy éves baba mellett. Segítséget\tippeket szeretnék kérni, hogyan lehet baba mellett tanulni, miközben ott a háztartás?

Figyelt kérdés

#egyetem #tanulás #Babamellettegyetem
2022. szept. 30. 21:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
80%

Én sokat játszottam vele ébredés után, így joban elvolt egyedül egy ideig. Kozben dolgoztam ki a tételeket. Fél kézzel labdáztam vagy, olvastam fel neki, vagy kapott saját papírt zsirkretat. Nem egyszerű, de megoldható.

Ha nagyon anyas napja van akkor engedd el azt a napot, legyél rugalmas.

Séta közben is hallgathatod a tananyagot, alvás időben tanulhatsz. Sokszor hordozoban aludt rajtam és úgy olvastam. Főzni kétnaponta egy viszonylag gyorsabbat, takarítani csak szépen folyamatosan vagy egy délelőttöt arra szánsz rá. Igazodj a baba ritmusához.

Segítségem nem volt, de így is megcsinaltam egy 2 éves képzést, letettem egy emelt érettségit és az egyetem is jól halad.

2022. okt. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
78%
Milyen egyetemre jársz? Az se mindegy milyen szak.
2022. okt. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
45%
Mindent hazimunkat csinálj meg amíg ébren van, így minden alvás idő a tanuláse. Vizsgák előtt mikor többet kell tanulni, vigyázzon rá más is néha.
2022. okt. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Mérnökin vagyok, szóval a fizika brutális azt csak akkor tudom tanulni, ha elalszik este. Viszont azzal az a baj, hogy akkor a férjem is igényelné a társaságom. Aztán most 3 hetes lemaradásban vagyok betegségek miatt.

Kezdek megőrülni…

2022. okt. 3. 17:51
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes felállítani fontossági sorrendet, hogy a legfontosabb dolgoknak ne menjen a többi a rovására. Ezt csak te tudhatod, hogy nálad mi. 1 éves a baba, nálam mindkét gyerek 16-18 hónapos korában kezdte el még intenzívebben igényleni hogy zajongjanak körülöttük, legyenek körülöttük mások. Ezt én egyedül, munka mellett nem tudtam megadni (otthonról dolgozom), így bölcsisek lettek félnapban, pedig eredetileg máshogy terveztem. Családként jobb lett így nekünk.


A házi munkához ha van lehetőség fizetett segítségre az lenne a legjobb, ugyanígy az ételrendelésre, vagy a férjed csinálja meg. Vagy pedig vegye át a gyereket addig. Érdemes kijelölni legalább heti egy estét, amikor időt töltötök együtt, a többin pedig tanulsz, ameddig nem lesz segítség, vagy passziváltatsz.

2022. okt. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
85%

Van amiből muszáj engedni ilyenkor, nálunk is férjemmel jutott egymasra kevesebb időnk. Gyermek fél éves korában záróvizsgáztam mérnöki szakon. A szakdogát a hátamra kötött babával, fitballon pattogva írtam. Záróvizsga előtt 2 hétre hazaköltöztünk szüleimhez, szinte csak szoptatáskor(és közben is tabultam) és éjjel volt velem a baba, nagyon rossz volt.

1 éves kora körül újabb suli, sok nagyszülői segítséggel, délelőtti bölcsivel.

Háztartás: nem főztem, max hétvégén. Vettünk robotporszívót, nekünk bevált, sok időt nyertünk vele.

2022. okt. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem passziváltas. 2 éves korig igényli legjobban az anyát. Utána bölcsi.
2022. okt. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!