Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Besípolt éjszaka a légzésfigye...

Besípolt éjszaka a légzésfigyelő, ilyen nagy babánál mi miatt lehet?

Figyelt kérdés

Mikor nagyon picike volt (pár hetes), néha előfordult, hogy besípolt, de mire odaértem, mindig rendesen lélegzett. Hónapokig nem volt semmi riasztás, mostanában mióta kúszik, forog (5 és fél hónapos), azóta volt pár riasztás, de mindig az ágy végében találtam ilyenkor, vagyis tuti lemászott róla (egylapos légzésfigyelőnk van). Ma éjszaka megint besípolt, és legnagyobb ijedtemre rendesen aludt az ágy közepén, vagyis nem mászhatott le róla. Viszont ahogy feléhajoltam, már hallottam hogy egyenletesen szuszog. Viszont jó mélyen aludhatott, mert a csipogásra se ébredt fel, csak amikor picit megráztam a hátát.


Mi lehetett a gond? Tényleg nem vett levegőt? Érdemes lenne orvoshoz fordulni?



2022. nov. 4. 10:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk ennyi idősen már a 2 lapos érzékelő is kevés volt. Mióta 3 lapos van a 140 cm-es ágyban, azóta nem volt riasztás. Szerintem ne orvoshoz vidd, hanem cseréld le a légzésfigyelőt.
2022. nov. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
Nekünk egy újonnan vásárolt 15-20 ezres Angelcare csinált ilyet, és onnan tudtam végül, hogy kamu riasztásról van szó, hogy néztem a gyereket, ahogy lélegzett, aztán egyszer csak besípolt az fos, miközben ugye 15-20 másodpercnek el kell telnie levegővétel nélkül. Kidobtam a fenébe, vettem egy Baby Controlt, azzal nem volt egyetlen riasztás sem.
2022. nov. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem minimum két lapos érzékelő sokkal jobb lenne. Nálunk 1-2x volt olyan, hogy lemászott az egyik lapról, akkor riasztott tévesen. De egy éves koráig simán jó volt, többet nem volt téves riasztás.
2022. nov. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Hogy erted, hogy nagy baba?

2 eves korig van bolcsohalal.

Irod, melyen aludt mikor besipolt es felkeltel, tehat mire odaertel mar epp vehetett levegot.A legzesfigyelo 20 mp. kihagyasnal sipol, tehat meg reg aludtal mikor kimaradt a legzes.

Vagy teves riasztas, ezt nem lehet tudni.


Ezzel nem kell orvoshoz rohangalni ha csak ez az egy eset volt.


2-es, nekunk az egy lapos Angelcare 2 ev alatt egyszer sipolt be ( akkor tenyleg nem vett levegot ), sosem volt vele problema, lehet kifogtal egy hibasat.

2022. nov. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Minek kell ezzel a hülyeséggel jönni és nyomasztani mindenkit,hogy 2 éves korig van bölcsőhalál? Itt gyakorin kezdték el terjeszteni ezt a f*szságot.

Hogy válaszoljak is..én azt vettem észre,hogy a nagyobb fejlődési ugrásoknál nálunk is jelzett néha,de közben láttam,hogy vesz levegőt. Szerintem csak sokkal mélyebben alszanak ilyenkor.

2022. nov. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az egy lapos Angelcare nálunk is somszor riaszt falsot, ha már csak kicsit is lecsúszik róla. Nekünk ez az utazó légzésfigyelő.

Otthon két lapos babycontrol van, azzal sosem volt gond.

2022. nov. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

5-os, olvass utana, Late SIDS (felteve ha megy az angol )

Hogy ostoba vagy az a te bajod, de legalabb ne mutasd.

2022. nov. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

😂Kedves 7-es!Tudom,azt hiszed,felsőbbrendű vagy,de képzeld ma már sokan beszélnek angolul (köztük én is)😀 Szóval ha ügyesen ráguglizol,megtalálod az angol definíciót és ez csak a wikipédia. "Sudden infant death syndrome (SIDS) is the sudden unexplained death of a child of less than one year of age."

1-18 éves kor között SUDC-nak (sudden unexplained death in childhood) hívják és ritka,mint a fehér holló. Nem mellesleg mindenre ezt mondják,aminek nincs különösebb oka. Általában nem diagnosztizált szívprobléma. Szóval jah végülis bármikor meghalhat az ember te angol zseni🤦‍♀️😀 De persze paráztasd csak szegény anyukákat,ha neked ettől jobb.

2022. nov. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

4es, persze, hibás volt, azért írtam, lehet a kérdezőé is az. Tapasztalatlan anyukaként a frászt hozta rám az a sz.ar, a férjem már ki akarta dobni a francba. De szerencsére a Baby Control megbízható volt, egyszer se sípolt be, magyarul az Angelcare rossz volt. Ott álltam és láttam hogy lélegzik, mire elkezdett szirénázni...

1 éves korától kezdve egyébként már légzésfigyelő nélkül aludt, és még mindig él. (3 éves.)

2022. nov. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kérdező! Érdemes lehet elemet is cserélni. Nálunk még akkor riasztott tévesen,amikor merült.
2022. nov. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!