Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babát/kisgyereket az autóban...

Babát/kisgyereket az autóban lehet hagyni, amíg a tankolást kifizetem?

Figyelt kérdés

Nemrég volt egy nagyon hasonló kérdés, ahol a bevásárlással kapcsolatban tették fel a kérdést. Bevásárláshoz én sem szoktam a kocsiban hagyni a gyereket egyedül, de olyan már volt, hogy a tesójával hagytam ott. Olyan is gyakran van, hogy tankoláskor, ha nem autóval fizetős a fizetés, akkor kinthagyom a gyereket vagy a kutyát a kocsiban. (Általában 2-3 kocsi tankol max a kúton még, 2 kassza szokott lenni és bentről rálátni a kocsira. Emellett általában szokott lenni ilyen tankolósegéd is, aki kint a bejárat előtt álldogál.)

A kérdésem a következő lenne: ennyi időre sem hagynátok a kocsiban a gyereket, hogy csak beszaladtok, fizettek és indultok is tovább? Inkább kutyát szoktam otthagyni ilyenkor amúgy, mert a legtöbb benzinkút még nem kutyabarát, plusz a pórázt felrakni a kutyára, kivenni a gyereket, bevinni őket, stb. 2-3x annyi idő, mint amennyi a szimpla fizetés lenne.

A másik kérdésem igazából picit a gyerekkoromra megy vissza, mi ott testvérekként rendszeresen maradhattunk a kocsiban bevasarlas alatt, ha nem akartunk bemenni. Most is otthagyom a 15 éves lányommal a kisebbet, de szerintem ez már rendben van. Ránk visszatérve én 10 éves nagytesóként emlékszem már ilyen helyzetre, hogy volt ilyen és akkor is a legnagyobb rosszaság amit elkövettünk, hogy bekapcsoltuk a rádiót és zenét hallgattunk. Érdekelne, hogy erről a szituról mit gondoltok, ti mikortól hagynátok ott a gyerekeiteket a kocsiban (nyilván ez függ az adott gyermek érettségétől is, ezt is vegyük figyelembe), illetve hogy nagyobb gyereket mikor hagynátok ott egyedül kocsiban? Pl egy 12 éves ottmaradhat egyedül egy kocsiban szerintetek, ha nincs kedve vásárolni?



2022. nov. 6. 07:59
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
38%

Egyertlemuen kiveszem és beviszem a kisgyereket. Senki nem hal bele se a procedúraba, se abba a másfél percbe, amivel tovább tart.

De lehet előre gondolkodni és gyerek nélkül tankolni/vasarolni/akármit csinálni.

2022. nov. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
11%

Nem zárom rá a gyerekre az autót.

Vicc, hogy valakinek még ez is megterhelő, oda ne rohanjak. 😄

2022. nov. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
71%
Aki nem hagyja benne, elárulja esetleg, hogy miért nem? Azaz konkrétan mitől fél?
2022. nov. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
23%

13!


A váratlan balesetektol, amiket előre nem lát az ember.

2022. nov. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
62%
Pl?
2022. nov. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
71%
Engem anno simán bent hagyott apám a kocsiban. 3 éves koromtól biztosan. Korábbról meg nincs emlékem. És akkor még nem is volt érintős bankkártya, nem fél perc volt a fizetés, emlékszem, hogy volt is, hogy sokat vártam rá. Jelentem semmi bajom nem lett. Nekünk nincs autónk, úgyhogy ilyen dillemába én nem kerülök. De ma már szerintem annyi veszély sincs ebben, mint 25 éve volt.
2022. nov. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
62%

Járdán, buszmegállóban is elutnek embereket, simán belerohanhat ott is egy autó. Vagy félrenyel. Vagy idióta barmok csapata raijeszt mert szerintuk vicces. Vagy valahogy razarodik a kocsi.

Tok mindegy egyébként, szerintem nonszensz egy kis gyereket egyedül hagyni bárhol.

2022. nov. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
42%

10-es vagyok.


Én konkrétan nem félek semmitől, egyszerűen nem akarom egyedül hagyni, amikor jöhet velem is, legalább tapasztalja a világot, beszélget a pénztárossal, csodálja a kínálatot, tanulja a fizetést, a normákat, hogyan kell idegenekkel kommunikálni. Vásárolni is ezekért viszem magammal, nem azért, mert nem tudom hova tenni. Szeretek vele lenni, tanítani, és nem okoz nehézséget kicsatolni majd 3 perc múlva visszacsatolni.

2022. nov. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
46%
jézusom... és akkor csodálkozunk, hogy életképtelen a mostani generáció...
2022. nov. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
46%

15!


Pl simán bele száll egy másik autó?


Nem attól lesz valaki életképtelen, hogy 2-6 évesen nem marad egyedül az autóban, baxus.

2022. nov. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!