Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babát/kisgyereket az autóban...

Babát/kisgyereket az autóban lehet hagyni, amíg a tankolást kifizetem?

Figyelt kérdés

Nemrég volt egy nagyon hasonló kérdés, ahol a bevásárlással kapcsolatban tették fel a kérdést. Bevásárláshoz én sem szoktam a kocsiban hagyni a gyereket egyedül, de olyan már volt, hogy a tesójával hagytam ott. Olyan is gyakran van, hogy tankoláskor, ha nem autóval fizetős a fizetés, akkor kinthagyom a gyereket vagy a kutyát a kocsiban. (Általában 2-3 kocsi tankol max a kúton még, 2 kassza szokott lenni és bentről rálátni a kocsira. Emellett általában szokott lenni ilyen tankolósegéd is, aki kint a bejárat előtt álldogál.)

A kérdésem a következő lenne: ennyi időre sem hagynátok a kocsiban a gyereket, hogy csak beszaladtok, fizettek és indultok is tovább? Inkább kutyát szoktam otthagyni ilyenkor amúgy, mert a legtöbb benzinkút még nem kutyabarát, plusz a pórázt felrakni a kutyára, kivenni a gyereket, bevinni őket, stb. 2-3x annyi idő, mint amennyi a szimpla fizetés lenne.

A másik kérdésem igazából picit a gyerekkoromra megy vissza, mi ott testvérekként rendszeresen maradhattunk a kocsiban bevasarlas alatt, ha nem akartunk bemenni. Most is otthagyom a 15 éves lányommal a kisebbet, de szerintem ez már rendben van. Ránk visszatérve én 10 éves nagytesóként emlékszem már ilyen helyzetre, hogy volt ilyen és akkor is a legnagyobb rosszaság amit elkövettünk, hogy bekapcsoltuk a rádiót és zenét hallgattunk. Érdekelne, hogy erről a szituról mit gondoltok, ti mikortól hagynátok ott a gyerekeiteket a kocsiban (nyilván ez függ az adott gyermek érettségétől is, ezt is vegyük figyelembe), illetve hogy nagyobb gyereket mikor hagynátok ott egyedül kocsiban? Pl egy 12 éves ottmaradhat egyedül egy kocsiban szerintetek, ha nincs kedve vásárolni?



2022. nov. 6. 07:59
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
0%

19.

Ők se valami nagy észlények.

Hát egyiknek se jut eszébe a kútkezelőt megkérni, hogy vigye be a pénzt.😁

2022. nov. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
63%

Mert tele a hírek benzinkúton egymásba rohant autókkal 🤦‍♀️🤣🤣🤣

Megsúgom, 1000x nagyobb esély van az utakon erre.

Mitől fulladna meg? Enni nem eszünk a kocsiba. Kimászik? Úgy kell bekötni, ne tudjon. Ha kimászik akkor kimászik menet közben is.

Ezek nem indokok...

2022. nov. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
30%

22!


Marhára vigasztal majd, ha épp az én gyerekem lesz az az egy kivétel. Te hagyd ott a tiédet, nekem mindegy, hogy ő túl éli e vagy sem.

2022. nov. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
21%

Nálam volt (még nem volt gyerek), hogy az autó kulcsa elromlott, nem lehetett felnyitni a verdát. Mire a gond megoldódott 2 óra is eltelt. Így számolva ugye nem is 2 perc a 2 perc és erről nem a szülő tehet, de szerintem ő is ott idegeskedik az autó mellett mire kinyílik az autó.


Sok olyan dolog lehet amire nem is gondolunk. A leggyakoribb ok, amiért tilos a picit a kocsiba hagyni ugye a hőguta, kiszáradás. Még kondis autóba is. Na ilyen időben ez nem játszik, ugye? Akkor mi baj lehet?

Szerintem többségi elven működik a szabály, tehát, hogy mindenkinek egyértelmű legyen, így nincs kivétel. Ahogy mondjuk sok helyről is azért van kutya kitiltva mert van 1-2 gazda akinek az ebe nem viselkedik megfelelően emberekre szabott helyeken így egyszerűbb mindet kitiltani és nincs vita mikor kire vonatkozik a dolog.

2022. nov. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
86%

Én ha egyedül vagyok gyerekkel, kerülöm a tankolást. Megpróbálom akkor megoldani, amikor a párom is velünk van vagy valamelyik nagy tesó. Vagy teljesen egyedül megyek valahova, akkor inkább tankolok, még ha nem is indokolt. Pont azért, mert nekem is nagy dilemma. 8 hónapos a kicsi. Ha bealszik a gyerekülésben, akkor zárjam rá az ajtót és szaladjak be, vagy rángassam ki az alvó gyereket, és egy ernyedt lógó babával a kezembe próbáljak fizetni. Vagy felébred és nyűgös lessz. A babahordozóval könnyebb volt, mert azt csak kipattintottam és a karomon bevittem. De már rég nincs el benne, így a korának megfelelő gyerekülésre váltottunk. Azt meg ugye, nem szedem ki.

Szóval ha majd nem sikerül megoldanom a tankolást a fenti módszerekkel, én is agyalhatok, hogy legyen.

2022. nov. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
76%
Utolso,ilyenkor a benzinkutast megkered hogy alljon a baba melle? Utana adsz neki egy 200 ast. De valoban inkabb egyedul kell menni tankolni.
2022. nov. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 A kérdező kommentje:
És kutya? Engem az is érdekelne, hogy őt bent meritek-e hagyni. Vele sokat megyek úgy, hogy hosszabb útra (300-400 km), természetesen megállok vele mozogni, de nem benzinkutakon pl, hanem szántóföldek mellett vagy egyszerű wc-s pihenőhelyeken, ahol el tudja végezni a dolgát is akár. Így tankoláskor bent szoktam hagyni, fekszik, alszik nyugodtan tovább a kenneljében.
2022. nov. 6. 12:28
 28/54 anonim ***** válasza:
85%

Nem viszem be, tovább tartana kiszedni, mint egyedül megjárni az egészet! Nálunk pl bár kis helyen élünk, de nagyon forgalmas a benzinkút, mert csak ez van a környéken, így sem magamat nem szívatom a plussz munkával, sem a többi tankolni készülőt hogy még arra várjon, hogy én kb a fél perces fizetés miatt így húzzam mindenki idejét.

Itt 1db dolgozó van (anyukám pl), neki kell az ég világon minden csinálni, szóval nem is fogja senki pénzét bevinni, sem a gyerek felett őrködni, hiszen ő van a kasszában is... Plussz már a forgalmi becsipogása miatt pláne nincs ilyen opció

2022. nov. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
64%

6 hónapos a babánk, nem logisztikázok, hogy tudjunk menni többen tankolni, sokat autózunk, külön autónk van a férjemmel. Ilyen időben, ha alszik a kislányom, simán az autóban hagyom, amíg beszaladok fizetni (rázárom az autót). Ha sírdogál, nyugtalan, beviszem a hordozóval.

Nyáron, hűségben egyszer sem hagytam ott és ha nagyobb lesz sem fogom.

Vásárolni természetesen mindig beviszem, vagy valamelyikünk otthon marad vele.

Kutyát nem vinnék be, amíg fizetek, de ez szerintem nem ebbe a kategóriába való kérdés.

2022. nov. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
30%
Nem hagyok gyereket a kocsiban, se pici babát se totyogót, se 6 évest. Akármi történhet velem is 5 perc alatt is akár, míg bent vagyok.
2022. nov. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!