Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babát/kisgyereket az autóban...

Babát/kisgyereket az autóban lehet hagyni, amíg a tankolást kifizetem?

Figyelt kérdés

Nemrég volt egy nagyon hasonló kérdés, ahol a bevásárlással kapcsolatban tették fel a kérdést. Bevásárláshoz én sem szoktam a kocsiban hagyni a gyereket egyedül, de olyan már volt, hogy a tesójával hagytam ott. Olyan is gyakran van, hogy tankoláskor, ha nem autóval fizetős a fizetés, akkor kinthagyom a gyereket vagy a kutyát a kocsiban. (Általában 2-3 kocsi tankol max a kúton még, 2 kassza szokott lenni és bentről rálátni a kocsira. Emellett általában szokott lenni ilyen tankolósegéd is, aki kint a bejárat előtt álldogál.)

A kérdésem a következő lenne: ennyi időre sem hagynátok a kocsiban a gyereket, hogy csak beszaladtok, fizettek és indultok is tovább? Inkább kutyát szoktam otthagyni ilyenkor amúgy, mert a legtöbb benzinkút még nem kutyabarát, plusz a pórázt felrakni a kutyára, kivenni a gyereket, bevinni őket, stb. 2-3x annyi idő, mint amennyi a szimpla fizetés lenne.

A másik kérdésem igazából picit a gyerekkoromra megy vissza, mi ott testvérekként rendszeresen maradhattunk a kocsiban bevasarlas alatt, ha nem akartunk bemenni. Most is otthagyom a 15 éves lányommal a kisebbet, de szerintem ez már rendben van. Ránk visszatérve én 10 éves nagytesóként emlékszem már ilyen helyzetre, hogy volt ilyen és akkor is a legnagyobb rosszaság amit elkövettünk, hogy bekapcsoltuk a rádiót és zenét hallgattunk. Érdekelne, hogy erről a szituról mit gondoltok, ti mikortól hagynátok ott a gyerekeiteket a kocsiban (nyilván ez függ az adott gyermek érettségétől is, ezt is vegyük figyelembe), illetve hogy nagyobb gyereket mikor hagynátok ott egyedül kocsiban? Pl egy 12 éves ottmaradhat egyedül egy kocsiban szerintetek, ha nincs kedve vásárolni?



2022. nov. 6. 07:59
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
91%
Elég gagyi biztonsági öv, ha ki tudja nyitni a 2 éves, én lecserélném helyetted az ülést...
2022. nov. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 anonim ***** válasza:
92%

Hát ha olyan az öv, akkor azt kinyitja menetközben is. Én azzal a lendülettel vágnám is a kukába.

A 4 évesem sem tudja kicsatolni magát, nem hogy a pici.


Én ezzel nem példáznék vagy dicsekednék. Ha ilyen gagyi ülést használ a család, akkor már a tankolás alatti gyerek kocsiba hagyás nem is "bűn"

2022. nov. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 anonim ***** válasza:
72%
Nyáron nem hagynám őket bent a kánikulában. Bármi történhet velem, ha elájulok, elvisz a mentő, mire leesik valakinek, hogy ott vannak a gyerekek a kocsiban, már ki tudja mi marad belőlük.
2022. nov. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim ***** válasza:
91%

Ahogy előttem is írták. Azt a gyerekülést ki kell dobni, mert menet közben is kikapcsolhatja magát. Ami SOKKAL VESZÉLYESEBB!

Az autósüléseink közül (6db van a 2 autónkban) az egyiket tudja kipattintani a 6 azaz HAT évesem!

Az övet is úgy kell meghúzni a gyerekeket h ne tudja kihúzni a kezét.

De mesélj még!

2022. nov. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!