Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babát/kisgyereket az autóban...

Babát/kisgyereket az autóban lehet hagyni, amíg a tankolást kifizetem?

Figyelt kérdés

Nemrég volt egy nagyon hasonló kérdés, ahol a bevásárlással kapcsolatban tették fel a kérdést. Bevásárláshoz én sem szoktam a kocsiban hagyni a gyereket egyedül, de olyan már volt, hogy a tesójával hagytam ott. Olyan is gyakran van, hogy tankoláskor, ha nem autóval fizetős a fizetés, akkor kinthagyom a gyereket vagy a kutyát a kocsiban. (Általában 2-3 kocsi tankol max a kúton még, 2 kassza szokott lenni és bentről rálátni a kocsira. Emellett általában szokott lenni ilyen tankolósegéd is, aki kint a bejárat előtt álldogál.)

A kérdésem a következő lenne: ennyi időre sem hagynátok a kocsiban a gyereket, hogy csak beszaladtok, fizettek és indultok is tovább? Inkább kutyát szoktam otthagyni ilyenkor amúgy, mert a legtöbb benzinkút még nem kutyabarát, plusz a pórázt felrakni a kutyára, kivenni a gyereket, bevinni őket, stb. 2-3x annyi idő, mint amennyi a szimpla fizetés lenne.

A másik kérdésem igazából picit a gyerekkoromra megy vissza, mi ott testvérekként rendszeresen maradhattunk a kocsiban bevasarlas alatt, ha nem akartunk bemenni. Most is otthagyom a 15 éves lányommal a kisebbet, de szerintem ez már rendben van. Ránk visszatérve én 10 éves nagytesóként emlékszem már ilyen helyzetre, hogy volt ilyen és akkor is a legnagyobb rosszaság amit elkövettünk, hogy bekapcsoltuk a rádiót és zenét hallgattunk. Érdekelne, hogy erről a szituról mit gondoltok, ti mikortól hagynátok ott a gyerekeiteket a kocsiban (nyilván ez függ az adott gyermek érettségétől is, ezt is vegyük figyelembe), illetve hogy nagyobb gyereket mikor hagynátok ott egyedül kocsiban? Pl egy 12 éves ottmaradhat egyedül egy kocsiban szerintetek, ha nincs kedve vásárolni?



2022. nov. 6. 07:59
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
92%

15 évessel oké, nélküle viszont ennyi időre sem hagynám magára.

12 éves maradhat, persze, ha akar.

2022. nov. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
28%

A mai gyerekek mar nem olyanok mint mi. Engem is hagytak ott de valahogy mas vilag volt.

Lehet le pontozni, de amig kis koru nem hagynam ott öket. Minden a te felelösseged ne feledd

2022. nov. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
90%

Nagyobbat igen, nyitott ajtóval is.

De kicsire rá kellene zárni az ajtót, azt meg biztos nem...

2022. nov. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
100%
2 éves a lányom, őt még biztosan nem. 6-7 évesen már talán, 8+ meg ennyi időre simán.
2022. nov. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem, ha a kicsi éppen alszik és becsukod az ajtót, akkor belefér, hogy beszaladj, ha végig rá tudsz nézni. Biztos nem fényes nappal, abban a 2 percben fogják elrabolni.


De mondjuk max. ilyen 2 éves koráig, utána már bevinném magammal, ki tudja, kicsatolja magát, aztán bármit lenyel vagy csinál bent.

2022. nov. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, vagy valaki, be tudod linkelni azt az említett vásárlós kérdést? Arról lemaradtam. Kíváncsi vagyok a válaszokra.


A kérdésre válaszolva, azért egy benzinkúti fizetés, max 2 perc, ha nincsenek sokan, a benzinkutak pedig tele vannak kamerával, meg rá is látnak a kocsira, szóval igen, bent merném, hagyni, mégis mi történhetne? Elmegy az autóval? :D

2022. nov. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
83%

Benzinkuti pénztáros vagyok. A tapasztalatom, hogy nem. Nem veszik ki a gyerekeket. Sem kicsit, sem nagyot. Nagggggyon ritka, ha valaki mégis behozza a gyereket.



Nekem 2 gyerekem van. 1 és 3 évesek.

Heti szinten tankolok

Én bizony 1x nem szedtem ki őket sosem. Sem együtt, sem külön.

Tovább tart az egész procedúra 1 gyerekkel is, mint hogy befutok, odacsippantom a bankkártyám és már megyek is vissza.

2022. nov. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
2022. nov. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
88%
Hát én múlt hónapban voltam ilyen dilemmában. Addig mindig vagy a férjem egyedül tankolt, vagy ketten voltunk. Most viszont egyedül a kicsivel. Aludt is. Úgyhogy nagyon toporogtam mi legyen. Végül vittem magammal arra a pár percre fizetni. De teljesen megértem azt aki nem vállalja ezt a procedúrát, mert tovább tartott kivenni, betenni, mint fizetni.
2022. nov. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
69%
2.5 éves a lányom, mindig beviszem magammal fizetni, pedig kisvárosi benzinkút ahol kb mindig csak egyedül vagyunk, és 3 perc az egész. Szerintem olyan iskolás kortól már bentmaradhat majd, ha akar.
2022. nov. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!