Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babát/kisgyereket az autóban...

Babát/kisgyereket az autóban lehet hagyni, amíg a tankolást kifizetem?

Figyelt kérdés

Nemrég volt egy nagyon hasonló kérdés, ahol a bevásárlással kapcsolatban tették fel a kérdést. Bevásárláshoz én sem szoktam a kocsiban hagyni a gyereket egyedül, de olyan már volt, hogy a tesójával hagytam ott. Olyan is gyakran van, hogy tankoláskor, ha nem autóval fizetős a fizetés, akkor kinthagyom a gyereket vagy a kutyát a kocsiban. (Általában 2-3 kocsi tankol max a kúton még, 2 kassza szokott lenni és bentről rálátni a kocsira. Emellett általában szokott lenni ilyen tankolósegéd is, aki kint a bejárat előtt álldogál.)

A kérdésem a következő lenne: ennyi időre sem hagynátok a kocsiban a gyereket, hogy csak beszaladtok, fizettek és indultok is tovább? Inkább kutyát szoktam otthagyni ilyenkor amúgy, mert a legtöbb benzinkút még nem kutyabarát, plusz a pórázt felrakni a kutyára, kivenni a gyereket, bevinni őket, stb. 2-3x annyi idő, mint amennyi a szimpla fizetés lenne.

A másik kérdésem igazából picit a gyerekkoromra megy vissza, mi ott testvérekként rendszeresen maradhattunk a kocsiban bevasarlas alatt, ha nem akartunk bemenni. Most is otthagyom a 15 éves lányommal a kisebbet, de szerintem ez már rendben van. Ránk visszatérve én 10 éves nagytesóként emlékszem már ilyen helyzetre, hogy volt ilyen és akkor is a legnagyobb rosszaság amit elkövettünk, hogy bekapcsoltuk a rádiót és zenét hallgattunk. Érdekelne, hogy erről a szituról mit gondoltok, ti mikortól hagynátok ott a gyerekeiteket a kocsiban (nyilván ez függ az adott gyermek érettségétől is, ezt is vegyük figyelembe), illetve hogy nagyobb gyereket mikor hagynátok ott egyedül kocsiban? Pl egy 12 éves ottmaradhat egyedül egy kocsiban szerintetek, ha nincs kedve vásárolni?



2022. nov. 6. 07:59
1 2 3 4 5 6
 41/54 Derjaderja ***** válasza:
60%
Én meg szoktam kérni a benzinkutast, eddig mindig kedvesek voltak, a gyerekek jól vették. 500 Ft-t szoktam utólag adni. Nem hagyunk autóban egyedül gyereket szerintem.
2022. nov. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
89%

Mennyi para mami van itt.

Ez a kiskorú gyereket nem hagyok egyedül. Suliba kíséred 16 évesen is? Barátokkal megy valhova mész vele vagy mi?

2022. nov. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
74%

Ennyi időre aimán bennhagyom.

Nem láthatatlan helen vagyok. Tehát ha velem történik valami, akkor tudják, hogy a gyerekek a kocsiban vannak.


Tuti én vagyok béna, de a 4 éves és 2,5 éves gyereket mire kiszedem és bemegyek, majd vissza és bekötöm az egy örökkévalóság.


Nálunk ( falu) a pékség előtt is úgy parkolok, hogy az ajtótól 1,5 -2 m legyen a kocsi.

Üveg ablaka van az üzletnek.

Ha sorba kell állni, jelzem, higy itt várok az ajtónál, de nem hoztam be a gyerekeket, csak akkor lépek oda, ha én következem.

Ha nincs ott parkoló, akkor kiküzdöm őket és úgy megyünk be.


Nem gondolom, hogy ez felelőtlenség volna.

2022. nov. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
89%
A két éves körüli gyerekemet kivenném és bevinném, ha ébren van, mert félne egyedül kint, de egészen kicsit vagy már nagyobbakat, akikkel meg lehet beszélni dolgokat, nem, pedig paramami vagyok egyébként.
2022. nov. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
74%

Nem lehet bent hagyni a gyereker fél percre sem, mert az idő alatt halálra rémülve sír, maga köré tekeri a biztonsági övet és felakasztja magát, kiengedi a kéziféket, beindítja az autót és lelép, belenyal a táskádban lévő patkányméregbe, addig üti veszetten a müszerfalat amíg ki nem nyílik a légzsák, meg ilyenek.


Ja nem, ez a vásárlás esetén fordul elő.


A benzinkúton kiveszi a táskádból a cigiz, rágyújt és felrobbantja az egész kutat.


Szóval ne merészeld egy másodpercre sem magára hagyni a gyereked, mert kiszámíthatatlan és mindenáron kinyírja magát valahogy.


🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

2022. nov. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
28%
Engem bent hagytak 2-3 évesen a kocsiban pár percre egyedül, anyámék a kocsi mellett beszélgettek a rokonokkal. Eközben én összeégettem a kezemet a szivargyújtóval, még most is (30+) látszik a helye.
2022. nov. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
92%
30 éve nem is voltál bekötve a az 5pontos gyerekülésbe!
2022. nov. 7. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
0%
Nem mintha nem tudná a gyerek kinyitni a biztonsági övet..
2022. nov. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém nem tudja 2,5 évesen. Túl erősen kell nyomni, de ha ki is tudja nem feltétlen tudja kiakasztani a kezét, ha rendesen szorosra van húzva. Ha ki is akasztja ez nem 5 perc alatt fogja megcsinálni, pláne ha rálátni az autóból.
2022. nov. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
100%

48


Az 5 pontosat még nekem is nehéz nyitni,

Nemhogy a 2,5 vagy 4 évesek

2022. nov. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!