Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babát/kisgyereket az autóban...

Babát/kisgyereket az autóban lehet hagyni, amíg a tankolást kifizetem?

Figyelt kérdés

Nemrég volt egy nagyon hasonló kérdés, ahol a bevásárlással kapcsolatban tették fel a kérdést. Bevásárláshoz én sem szoktam a kocsiban hagyni a gyereket egyedül, de olyan már volt, hogy a tesójával hagytam ott. Olyan is gyakran van, hogy tankoláskor, ha nem autóval fizetős a fizetés, akkor kinthagyom a gyereket vagy a kutyát a kocsiban. (Általában 2-3 kocsi tankol max a kúton még, 2 kassza szokott lenni és bentről rálátni a kocsira. Emellett általában szokott lenni ilyen tankolósegéd is, aki kint a bejárat előtt álldogál.)

A kérdésem a következő lenne: ennyi időre sem hagynátok a kocsiban a gyereket, hogy csak beszaladtok, fizettek és indultok is tovább? Inkább kutyát szoktam otthagyni ilyenkor amúgy, mert a legtöbb benzinkút még nem kutyabarát, plusz a pórázt felrakni a kutyára, kivenni a gyereket, bevinni őket, stb. 2-3x annyi idő, mint amennyi a szimpla fizetés lenne.

A másik kérdésem igazából picit a gyerekkoromra megy vissza, mi ott testvérekként rendszeresen maradhattunk a kocsiban bevasarlas alatt, ha nem akartunk bemenni. Most is otthagyom a 15 éves lányommal a kisebbet, de szerintem ez már rendben van. Ránk visszatérve én 10 éves nagytesóként emlékszem már ilyen helyzetre, hogy volt ilyen és akkor is a legnagyobb rosszaság amit elkövettünk, hogy bekapcsoltuk a rádiót és zenét hallgattunk. Érdekelne, hogy erről a szituról mit gondoltok, ti mikortól hagynátok ott a gyerekeiteket a kocsiban (nyilván ez függ az adott gyermek érettségétől is, ezt is vegyük figyelembe), illetve hogy nagyobb gyereket mikor hagynátok ott egyedül kocsiban? Pl egy 12 éves ottmaradhat egyedül egy kocsiban szerintetek, ha nincs kedve vásárolni?



2022. nov. 6. 07:59
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
83%

Ennyi erővel ne menjetek sehova, mert "simán beleszáll egy autó"

Miért ha ott vagy a kocsiban nem mehetnek belétek? Akkor tudsz tenni valamit is gyorsabban, mint a pénztártól elrohanva?


SOHA nem láttam még senkit h a kúton kivette volna a gyereket, addig még bemegy fizetni.

Én a nagylányommal sokáig nem mentem tankolni (vagy egyedül mentem, vagy a férjem vitte a kocsimat) mert ha kiszáltam ordított mint a sakál! Tök mindegy h hol es mikor ébredt, ő üvöltve kelt. Őt nem lehetett fél percre se ott hagyni. A tesóját simát. Ha ébren van, akkor is bemegyek fizetni, mert nyugiban ül az ülésében.

A másik kérdésbél nem értettem ezt a " kiengedi a kéziféket" stb nonszensz feltevést.

Hogy a francba mászik ki az ülésből? Max ha rosszul köti be! Ami nagyobb gondatlanság mint bemenni fizetni!

Kiengedi a kézit? Egyébként is sebességben hagyom, automatát meg P-ben...

Szóval azért a sok felháborodott anyuka még véletlenül se tudott rendes indokot adni......

Nyilván boltba menésnél nem hagyom ott. Mert nem akarom ennyi időre, nyugodtabb vok ha velem van.

2022. nov. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
58%
#30 valóban, pl amíg fizettek is rátok szakadhat a plafon pl... Vagy mivel benzinkút éppen kirabolják...
2022. nov. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
72%
Ergo a gyerek nagyobb biztonságban van a kocsiban 😅
2022. nov. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
25%

"Ennyi erővel ne menjetek sehova, mert "simán beleszáll egy autó"


Miért ha ott vagy a kocsiban nem mehetnek belétek? Akkor tudsz tenni valamit is gyorsabban, mint a pénztártól elrohanva?"


Nagyobb eséllyel tud segíteni az ember, ha jelen van, mintha még oda kellene rohannia. De megegyszer, mindenki azt csinál a gyerekével, amit akar. Ha ott akarod hagyni a kocsiban, hát hagyd ott.

2022. nov. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
74%

Amíg fizetek max 2 perc. Gyerek és kutya is marad a kocsiba. Tele van kamerával, ott a kutas.

Bezárom a kocsit is.

2022. nov. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
87%
"Nagyobb eséllyel tud segíteni az ember, ha jelen van, mintha még oda kellene rohannia" A fent említett belerohan az autóba egy másik (aminek a benzinkúton kicsi az esélye) pont nagyobb az esély arra h megsérülsz és nem tudsz segíteni.
2022. nov. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
77%

A sok gyks szupermami 😂

A topp komment az "amíg kiskorú nem hagyom felügyelet nélkül" 😂😂😂

A 17 éves kisfiadat majd beviszed a női mosdóba, nehogy felügyelet nélkül legyen? 😁


A gyakorlatban marhára nem veszik ki a kocsiból a gyereket még bemennek fizetni.

Én sem csatolok ki 3 gyereket azért h besétáljunk 4en a csepp kútra és fizessek. Majd persze csatolok vissza mindenkit

2022. nov. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
24%
Akkor ne vegyék ki. Az mondjuk milyen klassz lesz, ha mondjuk tényleg éri a gyereket valami sulyos baleset az alatt a pár perc alatt, ami mondjuk maradandó karosodassal jár, anyut meg mellé lesittelik kiskorú gondatlan veszelyeztetese miatt. Kár, hogy megelőzése lenne azzal, hogy kiveszi a gyereket, vagy eleve gyerek nelkul tankol/vasarol.
2022. nov. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
26%

Vagy lehetne gyerek nélkül élni is, és máris megoldva ez a sok stressz 😉


Ha a mosdóba kimegyek, akkor is történhet bármi. Most akkor éljek rettegésben?

2022. nov. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
71%
Azért túlzásokba ne essünk.
2022. nov. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!