Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Manapság hogyhogy minden(a...

Manapság hogyhogy minden(a legtöbb) baba ilyen hatalmas, szinte már természetellenesen? Nem lehet, hogy a terhesvitaminok miatt és nem is olyan jók azok?

Figyelt kérdés

A férjemmel beszéltük, hogy én pl 2900 grammal születtem a 39. héten, őt meg túl is hordta az anyukája és úgy is teljesen normális 3200 gramm lett.

Azonban mostanában ha ismerősök kiteszik a gyermeküket facera, sokan ilyen 4000+ grammos gyerekeket szülnek, vagy minimum 3800,3900 gramm még idő előtt születve is.

Régen nem volt ennyi “mutáns” baba. Ez vajon egészséges? Vagy mi miatt lehet? Hisz a női test sem arra lett kitalálva, hogy egy több mint 4 kilós gyerek férjen ki belőle. Sokakat pl téraránytalanság miatt császároznak.

Kinek nem inge, nem veszi magára, kivétel erősíti a szabályt.


De ez a jelenség nem tudható be annak, hogy nagyon elterjedtek ezek a terhesvitaminok? Vagy minek? Miért lettek ekkorák a kisbabák ?


2022. nov. 12. 16:51
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
97%

Akkor is előfordultak azért 4 kg feletti babák, és most sem lehet általánosan kijelenteni, hogy CSAK ekkorák születnek…

Az én fiam 8 hónapos, 3450 grammal született a 39.héten, pedig végig szedtem a terhesvitamint.

2022. nov. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
68%
Enyém kicsi volt pedig vettem be terhesvitamint. A te ismerőseid szültek nagy babákat,enyéimnél pont fordítva ott kis babák születtek.
2022. nov. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Jó, gondoltam, hogy majd a “normál” méretű babák anyukái találják meg a kérdést😄😄

Egyébként 3,5kg nem számít kicsinek.

2022. nov. 12. 16:59
 4/30 anonim ***** válasza:
70%
Ja és elfelejtettem leírni, hogy egyik barátnőm januárban, egy másik áprilisban szült, egyikőjük túlhordva is csak 3650 gramm lett, a másik időre születve 3200. Mindketten kisfiúk.
2022. nov. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem bőven van átlagos súlyú is.Ha csak a szűkebb ismeretségi köröket nézem,szültünk egy időben vagy 6an és csak nálunk lett közel 4kg baba.De nálunk kb genetika,most majdnem 5 évesen is magasabb az átlagnál és a súlya is nagyobb.Én pld csak 158cm magas vagyok, párom majdnem 2m nyilván nem tőlem örökölte a magasságát,mert akkor pár év múlva már nem nőhet egy centit se.
2022. nov. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Én is gondolkoztam azon, hogy genetika-e, de nem tudom, mi is magasak lettünk a férjemmel (175cm és 185cm).

Vagy nem tudom mi okozza. Én próbálom nem a felnőttkori magasságta fogni, mert én is babát várok és nem szeretnék nagy babát szülni. Rettegek a császártól. Jó, tudom, nem kívánságműsor, csak jó lenne ha mondjuk mivel egyikünk sem volt nagy baba, a miénk sem lenne az.

2022. nov. 12. 17:07
 7/30 anonim ***** válasza:
10%
Terhességi cukrosok, csak nem tartják a dietát, attól nőnek így neg
2022. nov. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
93%

Mindkettővel végig szedtem a terhesvitamint, másodiknál néha kimaradt.

Elsővel diagnosztizált cukros voltam, másodiknál negatív lett a terhelés. Elsővel 28dik héttől, másodikkal végig diétáztam, mindkettővel jó cukrokat mértem.

Első 3180 gramm (37+2), második 4500 gramm (40+0) lett.

Nem hiszem, hogy lenne összefüggés a terhesvitaminnal.

2022. nov. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
68%

Semmi köze hozzà.


A vitamin az anyuka/ kismama hiánybetegségeinek elkerülèsére való.


( alig 3 kg volt a lány gyerekem, és 3400 a fiú, mind2 terminus túllépéssel)

2022. nov. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

#8


Azért nálad a két gyerkőc tekintetében az sem mindegy, hogy az egyiket majdnem 3 héttel tovább hordtad, mint a másikat. 🙂

2022. nov. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!