Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babalátogatót kinek kell...

A babalátogatót kinek kell kezdeményezni?

Figyelt kérdés
Lassan fél éves a babám. Mikor megszületett annyiban maradtunk,hogy jönnének ha picit nagyobb lesz. Nekem kellene hívni, hogy ugyan nézzék már meg?
2022. nov. 17. 09:40
A kérdező szavazást indított:
Hívni illik a látogatókat
Majd jelentkeznek ha akarnak
59 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
52%
kik? :D
2022. nov. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Unokatestvérem, nagybátyám stb
2022. nov. 17. 09:44
 3/19 anonim ***** válasza:
74%
Hívni illik, ha már alkalmas.
2022. nov. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
42%
Miután manapság kb sertésnek számít, ha valaki látogatóba menne, így igen, neked illene meghivni őket
2022. nov. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%
4-es, már miért számítana sértésnek? ha előzetes egyeztetés nélkül állít be valaki, az parasztság, nyilván, de az gyerek nélkül is az :D
2022. nov. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
31%

5!


Olvasgass már egy picit ebben a kategóriában, hány újdonsült vagy leendő anyuka van felhaborodva, hogy a rokonok mennének a babát megnezni

2022. nov. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%
6-os, (sajnos) rengeteget olvasok ebben a kategóriában. általában szerintem jogosan vannak felháborodva, mert túl hamar és túl erőszakosan akarnak látogatni a rokonok, barátok, és nem veszik figyelembe az anya igényeit.
2022. nov. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
93%
6 nem mindegy,hogy mikor mennének azt a babát megnézni.Az első 6 hétben hozzánk se lehetett jönni,és pont Nem voltam alkalmas társasági életre,mindenemből folyt minden,a gyerek evett,vagy ordított.Náthás,vírusos időben sem illene újszülötthöz menni,(covid nélkül sem),ezt is felnőtt ésszel fel lehet szerintem fogni.Az meg a másik,hogy kik azok,akik jönnének.Hozzánk akart olyan unokatesója jönni a férjemnek,akivel 10 éves korában beszélt utoljára.Valójában azt akarta megnézni,hogy mink van,milyen a ház,stb,mert más rokonnak mondta,hogy legalább megnézi hogy állunk(anyagilag).Hát a férjem mondta neki,hogy 20 évig azt nem mondtad,hogy bakfitty, akkor ne gyere.Na mindegy!Kérdező!Ezt lehetett volna előre is megbeszélni,hogy kb mikor vagytok már fogadóképesek,de ha nem így lett, akkor akit fontosnak tartasz,azt hívd meg vendégségbe.Csak simán így,nem kell mondani,hogy babalátogatóba,nem csak azért megy aki megy.Aki meg nem is keres,meg nem is érdekli,azt kell hívni egyáltalán?
2022. nov. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
65%

Hát nálunk egyáltalán nem illik hívni. Ez nem olyan, mint a vacsorameghívás. Egy kisbabát a családban illik meglátogatni, a szülő meg jelzi, mikor alkalmas.

Nekem eszembe se jutott volna hívni bárkit, hogy látogassa meg a gyerekem. Tukmálás lenne.

2022. nov. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
66%
Pont ezért nem babalátogatóba kell hívni senkit, hanem vendégségbe.Olyat,akit amúgy is szoktál.Akivel meg amúgy nem szoktatok találkozni,beszélgetni,időt tölteni,az minek menne babalátogatóba?Nem értem.Nincs olyan,hogy illik a babát látogatni,ha amúgy nem is vagytok csak épp köszönő viszonyban.Az álszent dolog.Vagy az év többi napján is érdeklitek egymást, akkor amúgy is szoktatok találkozni,vagy akkor nem kell bájologni azért,mert baba született.
2022. nov. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!