Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babalátogatót kinek kell...

A babalátogatót kinek kell kezdeményezni?

Figyelt kérdés
Lassan fél éves a babám. Mikor megszületett annyiban maradtunk,hogy jönnének ha picit nagyobb lesz. Nekem kellene hívni, hogy ugyan nézzék már meg?
2022. nov. 17. 09:40
1 2
 11/19 Derjaderja ***** válasza:
54%

A mi családunkban egyáltalán nem szokás az udvariassági babalátogatás. Akik közel állnak hozzánk, azok megkérdezték előre, mikor jöjjenek (anyukám, testvérem, sógornőm).

Másokat akkor szoktam vendégségbe hívni, ha felélenkül a kapcsolat (volt erre példa, hogy vkivel elkezdtünk csetelni, akivel addig ritkán vagy családi ünnepen összebarátkoztunk).

Én a semmiből nem hívnék meg senkit, aki addig nem is érdeklődött a gyerek utàn.

2022. nov. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

én nem hívtam senkit, aki akart meglátogatott minket, aki nem, nem.

aki jönni akart, mindenkit szívesen fogadtunk.

2022. nov. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem furcsa lenne hívni valakit, hogy jöjjön megnezni. Olyan, mintha raeroltetnem, hogy gyere, és természetesen hozz ajándékot.

Aki szeretné megnézni a babánkat, az szól, és megbeszéljük, hol, mikor, hogyan lenne alkalmas.

2022. nov. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
82%

Én mikor már úgy éreztem, hogy fogadó képes állapotban vagyunk, csak felhívtam az adott személyt, hogy nincs-e kedve elugrani egy kávéra mostanában

Aki akart jött, aki nem az nem

2022. nov. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy illető egyszer sem említette, hogy kíváncsi ránk, akkor miért hívogatnám?

Úgy a korrekt, hogy megbeszéljük, hogy amikor alkalmas már, akkor jönnek.

Nálunk csak azok voltak, jelezték, hogy kíváncsiak ránk, és szívesen eljönnének, így le is beszéltük pár héttel a szülés után.

Én nem hívogattam fel senkit, hogy na gyere már nézd meg a gyerekem.

2022. nov. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is úgy volt, hogy aki szeretett volna, felhívott minket, megkérdezte, mikor jöhetnének, nekünk mikor jó, és jöttek. Én furán éreztem volna magam, ha meg kéne “hívni” bárkit is babalátogatóba.

Hozzáteszem, elég nagy szerencsénk volt, nálunk mindenki, aki épp nem a legközelebbi családtag, hanem barátok, távolabbi rokonok, kivártak kb.4-6 hetet a baba születése után.

2022. nov. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Úgy illik, hogy jelzi a látogató, hogy menne, a friss család pedig visszajelez, amikor már fogadnak látogatót.
2022. nov. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
50%
Hozzánk 2 hetes babával odajött anyósom lakni 4 hétre, de nem segíteni, csak élősködni. Én úgy szerettem volna, hogy az első 6 hétben pihenek és utána hívok mindenkit, de az összes rokon erőszakosan odafúrta magát, aztán ott nyitogatták a hűtőt, hogy mit lehet enni. A következő babánál zárva fogom tartani a bejárati ajtót. :D Rendszeresen jelentek meg emberek a házunkban úgy, hogy nem is szóltak, de még csak nem is kopogtak be. (Napközben nyitva van a kertkapu és a bejárati ajtó is.)
2022. nov. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
72%
Hívás nélkül sima vendégségbe sem megyek. A baba igazából ezen nem sokat változtat. Nem fogom sehova meghívatni magamat. Ha hívnak, megyek. Ha én keresek valakit, akkor vagy magamhoz áthívom, vagy közterületre szervezem a találkozót.
2022. nov. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!