Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy sokan...

Miért van az, hogy sokan (főleg fiatalon) az anyós vagy a szülők nyakára szülnek gyereket és utána még nekik nem tetszik, ha mindenbe beleszólnak?

Figyelt kérdés
2010. szept. 30. 13:10
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
68%

Azért, hogy a tökéletes emberek, beszólhassanak nekik. Ezek nagyon buta emberek, akik senkire sincsenek tekintettel, csak saját magukra. Haszonleső, önző, eltartottak és képtelenek együtt élni bárkivel is. Biztos, hogy éhen halnának a szüleik és az anyósuk nélkül. Bárki nyakára képesek akármennyi gyereket odapottyantani kérdezés nélkül. Én zárom az ajtómat, nehogy besurranjon valami meny jelölt és odacsináljon egy gyereket a nyakamra.

Tudod kedves kérdező, az élet nem ilyen egyszerű, néha hoz váratlan dolgokat, amikor az ember megpróbál a számára legjobban dönteni. Vannak helyzetek, amikor egyszerűen muszáj anyósnál, vagy anyánál maradni, esetleg odaköltözni.Ez nem azt jelenti, hogy az ember köteles mindent lenyelni, csak mert szállást kap, amiért többnyire fizetni is szokott valamennyit. Viszont az anyósnak, anyjának nem kötelessége befogadni a menyét, lányát unokástól. Viszont ha megteszi, akkor tudomásul kell venni, hogy az apa, anya, gyerek, külön család. Az életükbe kéretlenül nem illik beleszólni.Akkor sem, ha éppen hibáznak. Mert semmi mással nem tudja az ember jobban elüldözni a gyerekét, mint az állandó fontoskodással és az okoskodással. Még ha az jó szándékú is.

2010. szept. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Elég rossz indulatú a kérdés is..., de attól mert valakinek nincs pénze rögtön saját lakást venni csak emiatt ne szüljön gyereket? Régen nagyszülőkkel, szülökkel élt együtt mindenki nagy családban és nem gondolom, hogy mindig mindenki egyetértett a másikkal hiszem nem egy generáció.
2010. szept. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Hogy izgam van-e vagy sem, azt nem tudom, de a tények azok tények, és szerintem nagyon sokan nem merik bevallani, még saját maguknak se.

Nem hinném, hogy 19 évesen gyereket kell szülni minden anyagi háttér nélkül és itt szó szerint tényleg az anyós nyakára. Elvárni, hogy majd anyós megvesz a születendő gyereknek mindent és közben még el is tart két fiatal munkaképest egy kisgyerek és a saját családja mellett.

És még nem is tetszik, mikor segíteni próbál a gyereknevelésben, hozzáteszem nem hülyeségekkel, mert pl. sokszor az ebéd a két éves gyerek első étkezése, mert a kedves szülők akkor kelnek fel, és a nagyszülő nincs otthon, akkor így járt a gyerek.

2010. szept. 30. 13:35
 14/28 anonim ***** válasza:
84%
Már elnézést, de mi az, hogy SOKAN (főleg fiatalok)?? Te egy konkrét esetről tudsz, ami zavar. minek általánosítani?
2010. szept. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
91%

El kene gondolkodni azon is pl.a szuloknek,anyosoknak,hogy az o korukban par dolog sokkal konnyebb volt,mint most,mivel nem kenyszerultek ra egy 25-30 ev futamu lakashitelre,ami mellesleg nem is kicsi,sot.A mai fiataloknak nem sok lehetoseguk van,esetleg kulfoldon kuszkodni evekig,csak ezt par befasult szulo nem jol latja,azt hiszi a gyerek nem akar semmit az elettol,es jonnek a vitak,pedig ideje lenne mar tisztan latni egy kicsit.Mibol tud egy mai fiatal annyit osszesporolni,hogy lakast vegyen?vagy ha tudna is,hany evnek kellene eltelnie mig sikerul?Nem abban a vilagban elunk,mint 20-30 eve,es a helyzet egyre rosszabb,amit leginkabb mi,fiatalok szivunk meg,akik elott elottunk all az elet,es minden olyan nehez.Ha meg a szuleire sem szamithat az ember,akkor kire?A fiatalok partjan allok,senkinek sem tetszik,amikor beleszolnak az eletebe,legyen az akar a szulo is.En 24 eves vagyok,ferjem 26,1 heten belul szulok.Sajat lakasunk lesz 23 ev mulva,amikor az utolso reszlettol is megszabadultunk,persze ha addig birjuk fizetni.Laktunk anyosomeknal egy evig,hat nem kivanom senkinek,amellettt,hogy a szamlakat kozosen fizettuk,es penzt adtunk haza,es kajajegyet,egyszer azt mondta anyosom nekunk,hogy: vegyuk kulon a kenyeret,es tobbet ne nyuljunk az ovekhez...hat szep.Orulok,hogy nem kell veluk elnunk,viszont annak ellenere,hogy SOHA semmiben nem segit,sem anyagilag,sem pedig masban,folyamatosan szamonker,hogy megvettem-e mar mindent a gyereknek,tudjam,hogy erre is szukseg lesz,meg arra is,mikor egyszer az orra ala dorgoltem,hogy itt volt anyukam es mindent megvett,amire szuksege lehet a babanak.Szerintem semmi joga,hogy beleszoljon az eletunkbe,foleg,hogy kulon elunk,de megis megteszi.Na akkor itt kinek is van igaza?Tenyleg mindig a gyerek a hibas?Sot kozolte,hogy neki oktobertol programja van,mert bebiszitterkedni fog egy csaladnal,epp akkor akarja elkezdeni,amikor szuksegem lenne ra,mivel a ferjem kulfoldon dolgozik,a szuleim pedig videken elnek.De tartom magam,es remelem nem fogok raszorulni a segitsegere.

Bocs,hogy hosszura sikeredett,de ez a velemenyem;nem kell mindig a fiatalokat hibaztatni,nekik is megvannak a sajat problemaik,es vegulis a szulok is voltak fiatalok...

39 hetes kismama/24 eves

2010. szept. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
92%
Teljes mértékben egyet értek az utolsóval.Én 22 éves vagyok,és kénytelen vagyok az anyósommal együtt lakni,mert a párom nemakar költözni.DE!Én nem az ő nyakára szültem a gyerekem,sőt kifejezetten útálom hogy minden sz@rba beleszól.Törődjön a saját dolgával,és ne velünk.Felfoghatná hogy mi külön család vagyunk.Na mnd1 is.Szóval mindkettőnknek van jövedelme,én dolgoztam a gyerek előtt,(8hós most)és fogok is,mert nemakarom hogy egyáltalán közöm is legyen anyóshoz,és belepofázzon a dolgainkba.Én nem neki szültem a gyerekem!!!!!!
2010. szept. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Persze, kedves utolsó, nem neki szültél, hanem magatoknak, de mégis csak az ő házába, tehát valahol elég messze vagy te ismég az önállósághoz...

Ha talán egy-két évig még dolgozol és utána szülsz, nem kéne most az anyósod okosságait hallgatnod.

Ha meg tudtad előre, hogy a párod nem akar költözni, hát ez van...

2010. szept. 30. 14:14
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ha kialakulna ilyen helyzet, biztos elgondolkoznék, hogy mit rontottam el a gyereknevelésben. Valószínű magamat hibáztatnám, hogy a gyerekem "nyakamra szült", vagy a kedves menyemet hol találta meg a fiam.


1-2 év tisztességes munkával pedig nem igen lehet összehozni egy saját lakást...

2010. szept. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
73%

Kedves rokon!

Ezt az anyós rontotta el, de nagyon, mert nem volt képes úgy felnevelni a gyermekét, hogy annak természetes legyen az önállóság minden téren.

2010. szept. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
kedves kérdező te is lehetnél megértőbb, hisz azt írta hogy 25 év múlva lesz saját lakása, mert tényleg szar a mai helyzet mindenkinek, tudni kell alkalmazkodni. Szar az élet de ez van. Sok 30 évesnek sincs szakmája munkája lakása. Pedig tanult emberek.!!
2010. szept. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!