Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennétek kicsit betegen a...

Mennétek kicsit betegen a babával rokonokhoz karácsonyozni?

Figyelt kérdés

Én már 3 hete beteg vagyok, férjem csak 1, de lassan meggyógyulunk. Köhögés, orrfolyás. A babának viszont tegnap kezdett folyni az orra. Láza nincs, kedve jó.

De nekem nem.

Első karácsonyunk lenne a kicsivel hármasban, de már jönnek az elvárások hogy kihez hova mikor menjünk. Az hogy mi mit szeretnénk az senkit nem érdekel.

Nem vagyunk még mi se 100%-osak, szerintem a babának se kellene betegen menni sehova, még ha nem

is vészes. Arról nem is beszélve hogy ki tudja mit kapunk el újra emellé.

Akkor vinném inkább amikor már mindannyian meggyógyultunk teljesen. De szinte biztos vagyok hogy az egyik mamának ez nem lesz elég indok, és be fog sérülni vagy beállít hívatlanul.

Ti mit tennétek a helyemben?


2022. dec. 23. 13:04
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Valóban ki nem állhatom és tett érte, de a férjem meg akar felelni neki, és őt érzelmileg tudja zsarolni. Életszerű az hogyha megkérjük hogy ne jöjjön és beállít karácsonykor nem nyitunk ajtót?
2022. dec. 23. 13:24
 12/24 anonim ***** válasza:
79%

Igazából hívatlanul menni is bunkóság, de ha ott van, pláne karácsonykor, nem nyitni ajtót szintén bunkóság.


De most te akkor arra akarsz berendezkedni, hogy SOHA ne találkozz az anyósoddal? Azt várod, hogy a férjed mindig nélküled menjen az anyjához, mintha nem lenne felesége, családja? Tudod, milyen rossz érzés lenne ez neki?

És pl. a kisgyerekedet a férjed elvihetné hozzá tenélküled? Vagy az unokájától is meg akarod fosztani az anyósodat?

Szerintem így nem lehet családi életet élni. Erre rá szokott menni a házasság.

2022. dec. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

#11


Ha a férjed ennyire meg akar neki felelni, biztosan kinyitná az ajtót az anyjának.

2022. dec. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
61%

Ennyivel, amit írtál, simán mennék.


A probléma, amit itt többen írtak, hogy Te ezt egyértelműen csak kifogásnak használod, neked nincs kedved menni és kész.


Te válaszottál olyan férfit, aki állításod szerint érzelmileg zsarolható, miért vállaltál vele gyereket, ha tudod, hogy ilyen, de neked ez nem tetszik?


Ahogy itt írta valaki, hogy terveztek így hosszútávon?


Bár, le mertem volna fogadni, hogy megint a nő csinálja a konfliktust és természetesen ebben a sztoriban is a férfi anyja lesz a rossz, nem a sajátja :D

2022. dec. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
68%

Nem mennék, de nem fognám a betegségre.

Ha a férjed nem képes nemet mondani, valakinek meg kell tenni.

Gizi néni, mi szűk családi körben fogunk karácsonyozni, nem hívunk senkit, és nem is megyünk sehova. 27-én találkozunk. Kellemes ünnepeket!

Ezt akár sms-ben is el lehet küldeni. Meg fog sértődni, de legalább megérti, mi a helyzet. Kit érdekel, ha megsértődik? Ha a férjed igen, menjen hozzá egyedül. Amennyiben ő a fontosabb neki.

2022. dec. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Nyilván én is kinyitnám az ajtót ezért is írtam hogy megbeszélni olyannal aki nem tartja tiszteletben a kérést, nem igazán lehet semmit.

Szoktuk vinni hozzájuk is a kicsit, én adom a kezébe, nem tiltottam el. Ha visszük az a baj hogy alszik, ha sír az a baj, mrg hogy túl kevés a másfél óra ottlét a 2 hónapossal.

Egyszerűen szeretném ha lenne végre egy karácsonyunk amibe nem szól bele. Nem vagyunk rosszban látszólag de sajnos nem fogom megbocsátani neki a gonoszságait. A gyereknek ettől még a nagymamája.

2022. dec. 23. 13:42
 17/24 Derjaderja ***** válasza:
79%

Én ezt azért soha nem értettem, bár nálunk a tesóm tolja ugyanezt a saját anyósával, egymást zsarolják, ki nem megy ki szüleihez. Anyu is anno utólag csomót panaszkodott, hogy Szenteste mért kellett a mamához menni.

Szerintem meg ez egy családi ünnep, kell kompromisszumot kötni. A kicsi ne találkozzon a mamájával, a párod az anyukájával? Mit tett végül is.


Nalunk a párommal minden évben zsonglőrködés van, ő melyik napra van beosztva, a fia mikor tud jönni külföldről, jön az apja, aki szintén nehéz természet. A sógornőm fiával. Amíg volt párja, ő is jött. A párom meg eljön velem a szüleimhez, pedig néha ott se könnyű, beosztjuk, kiszámoljuk, aztan legfeljebb utána kipihenjük, mégis szép emlék minden Karácsony. Nem kell mindenkit imádni ahhoz, hogy ünnepkor ne zárjuk ki a családból.


Anyós remélem nem is lesz soha megkérve semmire, egy orát se vigyáz a gyerekre majd soha, gondolom az ingatlanotokba se dolgozott bele, vagy adott semmi pénzt, nem etette a párod amíg egyetemre járt stb.


Ha tényleg nem, és egy elhanyagoló, rossz anya, akkor esetleg megértelek.

2022. dec. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly decemberben szültem, de előre mondtam, hogy nem megyünk sehova többszáz km-re senkihez. Persze, ha valaki akart jönni, nem dobtuk ki. Mondjuk nekünk tiszteletben tartották tavaly is és idén is, hogy a korábbi évekkel ellentétben szűk családi körben szeretnénk ünnepelni. Idén már 25-én megyünk a nagyszülőkhöz, ahol összegyűlik a rokonság. Nem vinném több helyre azt a pici babát, max egyre, és ennyi idős korában nagy vendégvárást sem csapnék, de mondanám, hogy aki nagyon akar, azt várjuk 26-án sütire, kávéra, és majd ha nagyobb lesz a pici több időt tölthetünk együtt, köszönjük a megértést.
2022. dec. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Ismét felajánlom neki akkor a 25-ét, kiváncsi vagyok elfogadja-e felnőtt létére vagy idén is hisztizik a 24 miatt.
2022. dec. 23. 14:20
 20/24 anonim ***** válasza:
Utálom a nyomulós rokonokat, úgyhogy nem mennék sehova.
2022. dec. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!