Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennétek kicsit betegen a...

Mennétek kicsit betegen a babával rokonokhoz karácsonyozni?

Figyelt kérdés

Én már 3 hete beteg vagyok, férjem csak 1, de lassan meggyógyulunk. Köhögés, orrfolyás. A babának viszont tegnap kezdett folyni az orra. Láza nincs, kedve jó.

De nekem nem.

Első karácsonyunk lenne a kicsivel hármasban, de már jönnek az elvárások hogy kihez hova mikor menjünk. Az hogy mi mit szeretnénk az senkit nem érdekel.

Nem vagyunk még mi se 100%-osak, szerintem a babának se kellene betegen menni sehova, még ha nem

is vészes. Arról nem is beszélve hogy ki tudja mit kapunk el újra emellé.

Akkor vinném inkább amikor már mindannyian meggyógyultunk teljesen. De szinte biztos vagyok hogy az egyik mamának ez nem lesz elég indok, és be fog sérülni vagy beállít hívatlanul.

Ti mit tennétek a helyemben?


2022. dec. 23. 13:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Felnőnék es megtanulnék nemet mondani meg leszarni, ha megsértődnek.
2022. dec. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
95%

Ha mi menni akarnánk, akkor egy orrfolyás nem allítana meg.

Viszont ha a hátam közepére sem kívánnám az egészet, akkor nem mennék. Aztán pont leszarnám ki sértődik meg jobban.

2022. dec. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Én leszarom de nem az én anyám az erőszakos. És ha beállítana ti nem nyitnátok ajtót?
2022. dec. 23. 13:13
 4/24 anonim ***** válasza:
91%

A leírt tünetekkel simán mennék.

Ti ketten lassan meggyógyultok, a babának meg csak az orra folyik. Ez semmi.

Én azt érzem, hogy neked a betegségtől függetlenül nincs kedved menni ide vagy oda. Akkor viszont ezt kellett volna kommunikálni velük és egyrészt korábban, másrészt nem a betegségre hivatkozva.

2022. dec. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Igen, ezt írtam a kérdésben is, hogy amúgy sincs kedvem menni.
2022. dec. 23. 13:16
 6/24 anonim ***** válasza:
76%

Nem, te nem szarod le 😅

Ha leszarnád, nem született volna meg ez a kérdés.

Meg kell kérni a drága mamát, hogy hagyjon idén titeket hármasban ünnepelni. Feltéve ha a párod is ezt szeretné. Azt ha nem tudja elfogadni, az az ő szegénységi bizonyítványa, és ez esetben nem, én nem nyitnék ajtót.

2022. dec. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
91%

A betegséget félretéve (ami jelen esetben semmiség), nálunk mindenki rugalmas. Vagyis természetes, hogy összehozunk egy találkozást a nagyszülőkkel mindkét ágon, viszont nem bejelentés nélkül állítunk be a másikhoz, mikor nem akar velünk találkozni.

Itt nem a nátha a probléma, kérdező, hanem, hogy utálod az anyósodat. Akkor se akarnál vele találkozni karácsonykor, ha mindenki makkegészséges lenne.

2022. dec. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
88%

Gyerekeimnek nagyjából szeptembertől áprilisig folyik az orruk vagy köhögnek. Ennyi erővel fél évig ki se tenném a lábam. Egy kis nátha nem betegség.

Ha kifogás kell, hogy miért ne menjetek, akkor használd kifogásként és ne menjetek. De amúgy ez elég kamu indok. Inkább mondjátok meg, hogy nem akartok és kész

2022. dec. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
69%
És ártott neked az anyósod, hogy nem akarsz vele találkozni?
2022. dec. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Gyereket nevelész, próbálj felnőtt lenni. Nem kellünk mi ahhoz, hogy otthon maradj.
2022. dec. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!