Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Így jogos, hogy azt mondtam,...

Így jogos, hogy azt mondtam, nem megyünk karácsonyozni mamámékhoz? Miért vigyem beteg ember közelébe a babát?

Figyelt kérdés

Holnap megyünk ebédre anyukámékhoz, ott csak mi leszünk a gyerekekkel, ő és a férje. Vacsira pedig mentünk volna a nagyszüleimhez, ott már többen lettünk volna.

Viszont most felhívott anyukám, hogy holnap majd eltudnánk-e vinni a nagybátyámat is a vacsorára, mert még mindig beteg, lázas és így nem tud vezetni... Kérdeztem, hogyha ennyire rosszul van, minek jön (második hete lázas, a köhögéstől alig kap levegőt, 4 napig hányt is). Mondtam, hogy így mi nem valószínű, hogy megyünk, mert a fiunk 2 hónapos, a lányunk 3 éves és az ovis időszakban így is mindent összeszed, nem hiányzik az ünnepekre a 40 fokos láz. Ezért most én vagyok a gonosz, aki nem törődik másokkal és hogy elvárnám, hogy a nagybátyám egyedül karácsonyozzon... Szerintem betegen igenis legyen tekintettel másokra, Karácsony ide, vagy oda.


2017. dec. 24. 10:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Tapintatlanság betegen társaságba menni, főleg kisbaba közelébe! Viszont hogy ne legyen egyedül Karácsonykor, és a felnőttek bevállalják a rizikót vigye oda más és a helyetekben eszembe nem jutna elmenni. Ez nem is kérdés..
2017. dec. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem vinném oda a babát, teljesen igazad van.
2017. dec. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy ez miért ilyen nehéz egyeseknek. Ha beteg a gyerekem nem megyek vele sehová, nem fertőzök meg vele senkit. Ha pedig más beteg, akkor nem megyek vele oda. Miért nem lehet ezt felfogni? Minket is többször hívtak társaságba, és amikor megérkeztünk derült ki, hogy a gyerek beteg..? Miért kapja el a miénk is, miért kínozzuk az orrszívással stb, ha nem muszáj? Nehogy menjetek..
2017. dec. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
En sem mennek. Nem erdekel ki mit mondana...
2017. dec. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Csak most azzal jön az anyám, hogy a gyerekektől veszem el a karácsonyozás örömét és hogy a fiunknak ez az első Karácsonya, miért kell elrontanom... De nem értem, az jobb lenne, ha holnap ott lennénk 2-3 órát, utána itthon feküdnénk januárig lázasan, betegen?
2017. dec. 24. 11:38
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én se vinném, ha tudnám, hogy beteg ember is lenne ott. Ez nem önzőség.
2017. dec. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a Mama rontja el, 2 hónaposan még semmit nem fog fel a pici amúgy sem. Az én kisfiam 4 hósan lett először beteg, hát nem életem legjobb hete volt..
2017. dec. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért a nagybátyád sem egy empatikus ember. Én 16 évesen otthon maradtam náthásan anno (még lázam sem volt, csak kohogtem nagyon+orrfolyás), mert tudtam, hogy a pici unokatestvéreim ott lesznek a családi ebéden. Szerintem ez alap.
2017. dec. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%
Keresnék alternatívát, hogy vki más menjen el érte, és lehetőleg ne puszilgassa agyon a gyerekeket. Érthető az is, hogy nem akar egyedül lenni, én sem akarnám, de azért pici baba közelébe magas lázzal rendelkező, hányós beteget nem vinnék. Ovis közelébe sem, azok amúgy is mindent összeszednek, az a kivétel, ha épp egészségesek.
2017. dec. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg anyádnak, hogy ott van a gyerek karácsonya, ahol a testvére és ti, szülei vagytok! Ha otthon maradtok, akkor otthon lesz a gyerekeknek Karácsony.

2 hónaposan meg semmit nem fog fel belőle amúgysem a kisebbik.

(bírom az ilyen önző nagyszülőket, babázni akar és ezért fű-fa baromságot összehord)

2017. dec. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!